Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akadályozza orban, hogy...

Miért akadályozza orban, hogy a főváros kedvezményes áron vehessen modern villamosokat?

Figyelt kérdés
A budapesti villamosok átlagelétkora 40 ev, raferne a frissites, de orban nem engedi, hogy a fovaros 2014-es arakon szerezzen be uj villamosokat
2022. aug. 16. 12:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#9 Jaja felelősségteljes viselkedés, hogy személyes ellentét miatt a lakosságot és az államkasszát szivatják meg. Jó helyre tetted te is azt az x-et és még büszke is vagy rá.
2022. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy a #9-es válaszoló megragadt a szocizmusban és a bolsevik attitűdöt akarja ránkerőltetni?
2022. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem akadályozza szerintem ha van pénze a fővárosnak csak vegye.
2022. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13 a fovaros kapna ra hitelt, szoval meg tudna oldani sajat maga, de orban ebben is keresztbe tett nekik es engedelyhez kotottek az onkormanyzati hitelfelvetelt es nem jarulnak hozza, hogy a fovaros hitelt vegyen fel
2022. aug. 16. 12:48
 15/21 anonim ***** válasza:

11,12: én leszarom, mert nem szavaztam a Fideszre. :DDD

Csak mondtam egy racionális alternatívát. De mit bánom én, nem engem fog kiutálni a főváros, és még csak nem is kell a sz@rjait elviselnem. :)

2022. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ékezeteket nem ismered?
2022. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

#3 "A problema, hogy a fovarosnak hitelt kellenne felvenni, de a kormany nem jarul hozza,"

Tehát te is tudod mi történik, csak értetlenkedsz.

Ha hitelt kell felvenni akkor a fővárosnak nincsen rá pénze. Azért kellene hozzá az állam engedélye, mert ha a főváros, mint önkormányzat, ami az állam része, olyan hitelt vesz fel amit nem tud fizetni utána - hiszen eddig az volt a szövegük, hogy a fővárosnak még a BKV-ra sincsen pénze, szemeteskukákra sem - akkor azt bizony az államnak kell fizetnie helyettük. Az ilyen pedig növeli a költségvetési hiányt, ami miatt meg éppen Karácsonyék követelik hogy a hitelminősítők meg az EU minősítsék le az országot, fogják vissza a pénzeket, rontsák a lehetőségeinket.

Majd ha Karácsonyék nem fognak az ország ellen játszani, akkor lehet majd tárgyalni egy sokadik hitelfedezetről meg beszerzésekről.

Számtalan esetben eljátszották már az elmúlt években, hogy a kormány adott amit kértek, majd beleszartak az egészbe.

Régiek a villamosok? Igen. Kellenek újak? Igen. Ahogy kellettek volna már akkor is amikor 5 milliárdot lazán elszórtak a Lánchíd felújításakor. Ennyivel fizetnek többet ugyanazért, mint amennyiért a Tarlósék által kiírt pályázaton az ajánlat lett volna. Ha akkor nem tökölnek el 1 teljes évet, nem megy el feleslegesen 5 milliárd forint a budapesti költségvetésből, mostanra vehettek volna belőle új villamosokat.

A villamosok beszerzésére kedvezményesen májusig lett volna lehetősége Budapestnek, egy korábbi szerződés alapján. Miért most próbálkoznak? Miért nem az elmúlt 2 évben tettek meg mindent a villamosok beszerzéséért?

2022. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17


mar Tarlosek is hitelbol vettek a villamosokat, szoval semmi nem valtozott ahhoz kepest


Amugy meghosszabbitottak novemberig a lehetoseget a kedvezmenyes vasarlasra


Nem megvenni 2014-es arakon most a villamosokat, na az fog sokba kerulni kesobb.

2022. aug. 16. 13:48
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

Mert csak tüzijátékra és 4 milliós miniszteri fizukra van pénz. Biztonságos, gazdaságos és modern tömegközlekedésre nincs.


Éljen a fidesz! 🍊

2022. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#16 nem
2022. aug. 16. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!