Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a benzinrástop eltörlése miatt?

Figyelt kérdés

Bőven kibírható.

2005-ben a benzin 290 Forint volt, az akkori minimálbér nettó 49ezer.

Most 700 Forint a benzin, 133 ezer a minimálbér.

2009-ben 170 litert lehetett tankolni minimálbérből, ma ársapka 190 litert lehetne. Vagyis fajlagosan még olcsóbb is a benzin, mint annó az MSZP aranykorában. Mégsem volt jellemző akkoriban a pampogás a benzinár miatt, ma meg folyamat megy a pampogás, ellenzéki oldalról még a 480-as ár miatt is.



2022. aug. 17. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert van aki abból él meg, hogy pl. feketén cuccokat szállít a kocsijával egyik helyről a másikra és csak akkor jön ki a pénzéből a munkaeszköz tankolása, ha marad a stopp
2022. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert a Magyaroknak a kamu jólét kell. Elég az, hogy GYURCSÁNY idejében 100 forint volt a fizu, most meg 110, és kiló számra megvan vásárolva minden buta Magyar ember. És ez is ide tartozik, most a Magyaroknak van pénze egy ócska 100 ezer forintos suzuki swiftre de max 1000 forintot tankol bele hatósági áron is.
2022. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Hozzászoktak az emberek a jóléthez.
2022. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert 700Ft több mint 480, ennyi a nagy megfejtés.
2022. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Mert akkor MINDEN másnak az ára is emelkedni fog és ez mindenki pénztárcájára kihat!


Még a rokkant, kisnyugdíjas is megszívja, aki esetleg otthonról ki sem dugja az orrát!


Tudod, van az a réteg, akinek minden forint is számít !

2022. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha drágul az üzemanyag, akkor drágul a szállítási díj és minden, mivel mindent szállítani kell. Csomagot, kaját, levelet, gyógyszert, stb MINDENT!
2022. aug. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
#5, #6 akik ezeket csinálják és akiknek az üzemanyag használata beépül az árakba azok most is emelt áron tankolhatnak csak. A benzinár stop csak a lakossági vásárlókra vonatkozik, a cégekre, vállalkozók autóira nem.
2022. aug. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Engedd meg, hogy erdélyi magyarként válaszoljak a kérdésedre:


Nyaralni mentünk Ausztriába 3 héttel ezelőtt. Gondosan kiszámoltam, hogy Romániából full tankkal menjek ki, mert itt is létezik a román állampolgároknak egy - kisebb mértékű, literenként 0,5 lejes kompenzáció - és ahogy visszajöttem, a határon is tankoltam. De egyszerűen nem lehetetett megoldani a több állomásos utat, a kilométerek száma miatt, úgy, hogy ne tankoljak egyszer Ausztriában és kétszer Magyarországon is, piaci áron, kompenzáció nélkül.


A fizetésem a magyarországi bérekkel abszolút versenyképes, piaci versenyen alapuló privát szférában dolgozom, tehát tudtam fedezni az egészet.


De, amikor hazajöttem, számoltam egyett, és a LEGNAGYOBB TÉTEL az egész nyaralásból a tankolás lett. Nem viccelek! Baromijó szállásokon laktunk, mindent megnéztünk, amit akartunk a családdal, de a legtöbb pénzt egész egyszerűen a tankolás jelentette.


Ha lett volna egy magyar formalmi engedélyem, nevetséges összegekért tankolhattam volna a piaci árhoz viszonyítva.


Na hát, ez vár rátok. Sokan ki fogjátok tudni fizetni, mások nem fogják tudni kifizetni - de hozzá kell szoknotok, ha a forgalmi engedély lobogtatásával nem jár nevetségesen olcsó üzemanyagár (aminek a különbözetét persze kifizetitek más módon, adó formájában úgyis), akkor bizony ez közvetkezik nálatok is: egy akármilyen random utazásnak lehet, hogy az üzemanyagköltség lesz a legnagyobb tétele...

2022. aug. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp Görögországban vagyok és, igaz, hogy 2 euró a 95-ös literje, de annyit tankolsz, amennyit nem szégyelsz. Itt nincsenek ellátási problémák!
2022. aug. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

#8

Hiába háború, meg hatalmas infláció, azért én a 480 Ft os üzemanyagárat nem nevezném nevetségesen olcsónak!

Aki Magyarországon él pontosan tudja hogy ezt az üzemanyagárstopot kormány még jóval a háború előtt vezette be.És hogy miért? Mert annyira emelkedett hogy tarthatatlanná vált,és a kormány kötelességének érezte hogy közbe lépjen, mert tudta hogy a magyar fizetésekből sokaknak az 500Ft-os üzemanyag is megfizethetetlen.

Magyarul a 480Ft-os üzemanyagárat azért állították meg annó, mert az már kib.szottul k.rva drága! Úgyhogy nevetségesen olcsónak nem nevezném.Esetleg olcsóbb mint a jelenlegi piaci...de ennyi!

2022. aug. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!