Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romániában 87%-al nőtt a GDP...

Romániában 87%-al nőtt a GDP 2010 óta, ez rekord az írek és az észtek mögött az Unióban. Mit tudnak a románok, amit mi nem? Miért ennyivel fejlettebbek?

Figyelt kérdés

Romániában 2010-ben a nominális GDP 166,225 volt, most már 312,492. Mi még a 200-at sem értük el.

A reál GDP is folyamatosan emelkedik, sokkal magasabb arányban fejlődnek, mint mi, ez a tendencia leginkább a 2010-es évek közepétől figyelhető meg. Reál GDP tekintetében már lehet jövőre lehagynak minket, ami azért nagy szó, mert a románok sokkal rosszabb helyzetben voltak az Uniós csatlakozásuk előtt, mint mi.

[link]


Miért sikeresebb ennyivel Románia, mint mi?



2022. aug. 18. 15:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Erdélyi magyarként én a korrupcióban látom a dolog kulcsát: itt pont a kérdező által is kiemelt 2010 táján kezdte el éreztetni a hatását a korrupcióelleni harc.


Ennek voltak nagyon kemény fejezetei, egyesek szerint túlkapásai is - de tény, hogy annyira sikerült betojatni a politikai és gazdasági elitet, hogy mára nagyságrendekkel kevesebbet lopnak, egyszerűen nem mernek annyit.


Ehhez tegyük hozzá, hogy előtte viszont rengeteget loptak, amit szétloptak, azonnal külföldi számlákra parkoltatták, külföldön fektették be, vásárolták le, költötték el - azaz, amit itt kiloptak, azzal a külföldi GDP-t pörgették (ugye úgy kevésbé volt nyomonkövethető).


Ez a rengeteg pénz egyszer csak elkezdett bent maradni a rendszerben, az államkasszában és belföldön került felhasználásra. Óriási késésekkel, de elkezdődtek autópályaépítések, rengeteg EU-s forrás jött.


Közben a megelőző korszakokban külföldre távozott diaszpóra külföldön elkezdett boldogulni, jobban keresni, ők is küldték haza a pénzt az itthoni rokonaiknak, azok itthon kezdték el levásárolni. A románok nagyon családcentrikus nép, de nem habzó pofával és tartalom nélkül, hanem csak csöndesen, egyszerűen. Összetartanak a rokonok, segítik egymást. A külföldiek hazaküldött pénze egy folyamatos tőkeinjekció.


A turizmus is fejlődött és jöttek külföldi befektetők is sokan, szóval soktényezős a dolog.


De én úgy gondolom, a fő különbség Románia és Magyarország között a korrupcióellenes küzdelem, és látható, milyen sokat nyer belőle az az ország, amelyik komolyan veszi. Magyarország meg nem csak azért veszít, mert a korrupt meggazdagodók kilapátolják ott is a pénzt külföldre, hanem már az EU-s támogatások is akadoznak miatta.


Én csak ezt látom lényegi különbségnek.

2022. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A 10 20%-a 2.

A 100 20%-a 20.

2022. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nemsoká lehagynak.
2022. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
29%
Kompetens kormányuk van, és próbálják felszámolni a korruptciót.
2022. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
16%

Utolso, meg viccnek is rossz.

Bar erdekes hogy mig az itteniek szidjak az osszes roman partot, kozbe dicsérik Orbánt.

A szomszed kertje zoldebb mi?

2022. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
52%

"Bar erdekes hogy mig az itteniek szidjak az osszes roman partot, kozbe dicsérik Orbánt."


Már aki! Én is erdélyi vagyok és nagyon-nagyon régóta NEM dicsérem Orbánt.


Mit dicsérj rajta? Hogy elszigetelte az országát, szövetségesek nélkül maradt az EU-ban, a NATO-ban, de még Putyin is elárulta (pontosabban le se sz..ja)?


Hogy hergeli az ukránokat a kárpátaljai magyarok ellen, a románokat ellenünk, a szlovákokat a felvidékiek ellen?


Hogy a V4 is szétesett már miatta és a lengyelek is elfordultak a magyaroktól?


Hogy rasszista beszédeket nyomat Erdélyben? Hogy szavazatszerzésre használja fel az itteni mamákat és tatákat, akik hiszékenyek és meghatódnak tőle - ezzel meg minket is megutáltat Magyarországon?

Hogy felvásároltak egy csomó műemléket Erdélyben és most az ő tulajdonukban rohad tovább mindenik?


Én nem tudom, mit kellene dicsérni Orbánon.


A román pártok komikusak, a fidesz meg tragikus. Az itteni politika egy konstans röhej, de az ország jobb irányba halad és jobb helyzetben van. És főleg élhetőbb, mert jobb hangulatú szerintem.

2022. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy rasszista beszédeket nyomat Erdélyben? Hogy szavazatszerzésre használja fel az itteni mamákat és tatákat, akik hiszékenyek és meghatódnak tőle - ezzel meg minket is megutáltat Magyarországon?"


azért az öregek túléltek már ezt-azt, te pedig az ország olyan konjunktúrájában is csak egy koszos követelőző lúzer vagy

vajon miért nem hallgatnak rád?


nem emlékeztek apró antal hőstetteire? nem olvastok nyugaitfényt? miért nem jó az unokája ehelyett a sátán orbán helyett?! :((

2022. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
52%

27-es, nekem se apró antal, se orbán viktor NEM KELL IDE, se az unokáik!


Húzzanak haza az anyjuk s..be és szórakoztassák a magyarországi választókat, akik élvezik a megosztottságot és szeretnek egy öngyűlölő nemzetben létezni!


Mi itt Erdélyben mindig összetartottunk, nem hiányzik ide a megosztó politikájuk, se rasszista, se pártpolitikai alapon!


Nem az erdélyi fideszesekre haragszom, azok az én szememben csak áldozatok, aki sok évtizednyi Ceausescu-diktatúra és elnyomás után most könnyen meghatódnak, ha egy magyar miniszterelnök vagy államelnök idejön hozzánk, mert azt hiszik, törődnek velünk.


Szerintem viszont semmi keresnivalójuk itt, az erdélyi magyarság már megszokhatta (volna), hogy csakis önmagára számíthat - de önmagában elég erős is, hogy megálljon a lábán, minden időben!


Engem NEM ÉRDEKEL a belpolitikátok, tartsátok meg magatoknak, s ide ne importáljátok!


Vannak itt nekünk választott tisztségviselőink, egyházaink, szervezeteink, pártjaink is (több is mint szükséges volna), elöljáróink, vezető, véleményformáló értelmiségünk, óvodáink, iskoláink, egyetemeink, templomaink, kulturális intézményeink, sajtónk, könyvkiadásunk, négy magyar vezetésű megyénk, vagy 200 polgármesterünk, az általunk megválasztott érdekvédelmi szervezet kormányon van pillanatnyilag.


NEM KELL IDE, se apró, se orbán, se az unokája! Csak megosztást és rossz hangulatot importál - és hergeli ellenünk a románokat. A tusványosi beszédje most szerintem minden határon túlment.


Már akkor is az agyam ment szét rajta, amikor a románok kedvenc magyarellenes lózungját szedte elő tusványoson: hogy EGYSÉGES NEMZETÁLLAMOK kellenek Európában!


Nem volt egyetlen tanácsadó mellette, aki szóljon neki, hogy a magyar autonómia ügye ellen prédikál a se...ggfej????


Az autonómia ügyét mindig arra hivatkozva támadják a románok, hogy románia "egységes és oszthatatlan, szuverén NEMZETÁLLAM" - és akkor az a pojáca kiáll Tusnádfürdőn és lovat ad alájuk???? A magyar miniszterelnök nyomatja Romániában, hogy EGYSÉGES NEMZETÁLLAM kell legyen minden ország Európában?????


Lehet, hogy ő akkor csak migráncsokat látott maga előtt, mert már az agyára ment a saját politikája - de ezek a mondatok Romániában mást jelentenek! Ezért nem kellene itt pofázzon, ha nem érti, minek mi a következménye, amit mond!


Boldogan idézték a román lapok! A szélsőjobboldali AUR folyton rá hivatkozik, hogy milyen igaza van! De nyilvánvalóan ELLENÜNK - a román szélsőjobbnak mi vagyunk a "migráncsok"!


Akkor is kinyílt a bicska a zsebemben - de most ez az idei beszéd, ez tényleg destruktívabb volt minden korábbinál. És nekünk okozott a rasszista hülyesége a legtöbb kellemetlenséget!


Nincs szükség egyikre sem itt!

2022. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
ja, szóval orbánnak azért nem kellene tűpontos diagnózist adni az európai politika menetéről, mert néhány román szélsőséges megvadul
2022. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
56%

1. nem túl európai a kinézetük meg a genetikájuk sem (ja-ja tudom, szegínykik erről nem tehetnek) mégis megjátsszák az európait, miközben a magyart ázsiainak nevezik. mindezt a genetikájuk meg kinézetük ellenére.

Romanian Anthropology BLOG: [link]


2.Kultúrájuk primitív azaz fél-ázsiai Ortodox civilizáció, erről részletesebben itt olvashatsz, ajánlom a 16 pontot): [link]

Társadalmi gazdasági infrastrukturális és kulturális szintjük durván elmaradott, félázsiai.


3.Ők voltak a legkésőbbi nomád népek, többségük nomád-pásztor életmódot folytatott a 16.sz. végéig, erről itt olvashatsz: [link]


4. Kitaláltak maguknak egy nevetséges nativista dákó-román mese eredetmítoszt ami hasonlóan baromság mint a sumér-magyar rokonság.

Erről itt olvashatsz: [link]

2022. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!