Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliak miért örülnek...

A jobboldaliak miért örülnek az összeszerelő gyáraknak?

Figyelt kérdés

-Keveset fizet

-Tönkreteszi az egészséget


Ez csak az államnak jó.


2022. aug. 18. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
70%
#50: Egyébként nem baj, hogy vannak irodisták, azokra is szükség van, inkább az a baj, hogy sok ember úgy gondolja, hogy diplomát szerezni meg irodában dolgozni, az a leghasznosabb, meg lenézi a fizikai munkásokat.
2022. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

"Irodisták! Mit tudtok ezek közül saját magatok előállítani?"


mondjuk ha a logisztikus nem szerez anyagot, a folyamatmérnök nem teszi alád a gépeket amivel dolgozol, a minőségügy pedig vigyáz rá, hogy eladhatatlan hulladék ne kerüljön ki a gyárkapun és neked holnap is legyen munkád


te ezekből melyiket tudod vállalni?

2022. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
68%
#52: Ezek valójában olyan munkák, amikhez semmi szükség diplomára, csak a sok diplomagyárnak van szüksége rá, hogy ott tanuljanak.
2022. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam az 50-es kommentet, és magasan képzett diplomás vagyok. Mégsem nézem le a fizikai munkát, sem a munkásokat. Sőt, becsülöm őket azért, mert kézzelfogható, hasznos dolgok kerülnek ki a kezeik közül.

Persze, hogy szükség van az irodai dolgozókra is. Bár abban nem vagyok biztos, hogy ilyen számban. Mivel az egész világ túl van adminisztrálva.

És, vészhelyzet esetén először az ő munkájuk válik feleslegessé. Lásd pl. a COVID-lezárásokat. A pékek nem maradhattak otthon, és a mezőgazdasági munkákat is el kellett végezni. Sofőrökre és nővérekre is szükség volt. Marketingesekre már kevésbé. Pedig milyen divatos manapság marketinges diplomát szerezni, igaz? Hasznosabb lenne, ha inkább valami hasznos szakmát szereznének ehelyett.

Aki pedig nem elég okos a tanuláshoz, az is végezhet hasznos munkát, mert ugyan mi lenne a világból pl. szemétszállítók nélkül? Vagy takarítók nélkül? Az ő munkájuk is becsülendő! Ahogy azoké is, akik gyárakban raknak össze dolgokat. Hogy ne nekünk kelljen, mert abban úgysem lenne köszönet.

Van, aki másképp gondolja?

2022. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
68%
#54: Te tényleg értelmes ember vagy.
2022. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 hypno ***** válasza:
85%

#51


Valójában nem a tanultak nézik le a fizikai munkát, hanem a tanulatlanok kisebbségi érzése hozza elő időről időre, hogy csak az a hasznos munka, ami közvetlenül produktív.

2022. aug. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
68%
#56: Valójában az #54-es azon ritka diplomások egyike, aki tisztában van azzal, hogy a diplomaszerzés nem jelent feltétlenül hasznosságot is, és tisztában van vele, hogy a diploma nélküli emberekre is szükség van. A legtöbb diplomás viszont, akik egyébként se túl értelmes emberek, nem így gondolják, hanem azt hiszik, ők az atyaúristen, csak mert teljesen felesleges marketinges vagy menedzser munkákat végeznek.
2022. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 hypno ***** válasza:
85%

#57

"...A legtöbb diplomás viszont, akik egyébként se túl értelmes emberek, nem így gondolják, hanem azt hiszik, ők az atyaúristen, csak mert teljesen felesleges marketinges vagy menedzser munkákat végeznek."


Pont erre céloztam. A tanulatlanok alaptalan prekoncepcióira.

2022. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
91%
#58: Ez tapasztalat. Ismerek diplomásokat, én is tanultam egyetemen. Elkeserítőek. Te is ilyen lehetsz, ezért fáj, hogy kimondják.
2022. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 hypno ***** válasza:
85%

#59


Én is tanultam főiskolán és el is végeztem...és rengeteg diplomás ismerősöm van.

Ezért állítom, hogy nem a diplomások hőbörögnek, hanem a tanulatlanok vannak tele kisebbségi komlpexussal.

2022. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!