Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldaliak, hazafiak,...

Jobboldaliak, hazafiak, nacionalisták! Ti teljesen komolyan azt gondoljátok, hogy a magyarság a legkülönb nép a világon? Miért gondoljátok így?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 11:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Patriótának mondanám inkább magamat.

És úgy gondolom, hogy a hazaszeretet nem egy verseny. Ugyanolyan büszke lehet a nemzetére egy német, egy angol, egy japán stb.

2022. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

a balosok szerint nincs is olyan, hogy nemzet

érdekes megfigyelni ahogy mindig az ORSZÁG vagy a NÉP szavakat használják

2022. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Merjünk kicsik lenni, nem igaz?
2022. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
14%
12) bezzeg a fidesz, állandó nemzetezés mellett adóztatja agyon a lakosságot.tényleg egész más kategória.
2022. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
22%

12-es, én baloldaliként abszolút gyakran használom a nemzet fogalmát, és nemzetben is gondolkodom.


Igaz, nem a dohányboltra, ilyenolyan mutyikra, aljasságokra meg gátlástalan népnyúzásra gondolok közben mint a jobboldaliak szoktak.


Ha egy jobboldali a nemzetről kezd beszélni, érdemes figyelni a kezét, mert csal (vagy lop) közben.

Általában valami sötét aljasságot szoktak nyakonönteni piros-fehér-zöld mázzal, hogy elfedjék a háttérben húzódó lényeget!


Amikor egy baloldali, liberális, vagy egy konzervatív demokrata nemzetről beszél, azt általában indokoltan teszi és a nemzetre is gondol, ha ezt a szót használja.

Épp ezért használja RITKÁBBAN, megbecsülve a jelentését.


Egy jobboldali szájából folyton röpköd a nemzet, a haza meg a család - épp csak az a baj, hogy közben a látszat mögötti lényeg gyűlölködésről, a nemzet megosztásáról, a nemzet "másik felének" gyűlöletéről, elnyomásáról, megbélyegzéséről szól (féloldalas nemzetgyűlöletről), mások magyarságának elvitatásáról, vagy egyszerűen valami mocskos üzletről (pl. "nemzeti nagytőkésnek" nevezett közönséges maffiózók zsebének közpénzzel való gátlástalan, korrupt teletömködéséről) van szó valójában a háttérben.


Sajnos... :-(

2022. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy Orbán Viktor maga mondta, sosem azt kell figyelni, amit mond, hanem azt, amit tesz! Ez igaz az egész magyar jobboldalra is, kiterjesztve.


1. Ha egy jobboldali azt mondja: "NEMZET", vagy pláne jelzőként használja ("nemzeti"), akkor általában valami orbitális aljasságot próbál igazolni, legyen az korrupció, gátlástalan lopás ("nemzeti nagytőkés"), valamilyen politikailag motivált gazdasági mutyi (a "nemzeti dohánybolttól" a "nemzeti földalapkezelőn" át a "Magyar Nemzeti Bank" pártalapítványaiban közpénz jellegét vesztő közpénzig bármiről).


2. Ha egy jobboldali, azt mondja: "CSALÁD" - akkor általában a nepotizmus jár a fejében (lásd: a saját lábunkon álló Orbán Ráhelke, Tiborcz Istvánka, a miniszterelnök apukája), és ez még a jobbik eset.

Mert gyakran a családon belüli erőszaknak, a nők másodrendű polgárként való kezelésének, a gyermekek kihasználásának és politikai-ideológiai nevelésének álcázására használják - és ez a rosszabb (Éljen a család, csak az asszony meg ne botoljon a vak komondorban!).


3. Ha azt mondják: "Haza", na az a legveszélyesebb, olyankor már az ország idegen érdekeknek való kiárusításán dolgoznak a háttérben (legyen az Hitler, Sztálin vagy akár Putyin érdeke) és már megrendelték a nyári egyenruhát a fagyos Don-kanyarba meghalni küldött magyar fiataloknak.



A legenyhébb eset még az, ha azt mondják: "magyar". Ezalatt egyszerűen a pártjuk szimpatizánsait értik, mindenki mást kiutasítva a nemzetből.

2022. aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

15

Ha igaz lenne mindaz, amit soroltál az utolsó bekezdésedben, akkor a baloldali és liberális vezetők rég börtönlakók lennének, természetesen politikai perekben, akár koncepciós vádakkal.

De ehelyett nyugodtan maffiózhatnak, közpénzek ellopásával vádaskodhatnak, rémhíreket terjeszthetnek őshonos erdők tarvágásáról, meg államcsődről. Teszik mindezt nagy élvezettel, büntetlenül, mindenféle retorzió nélkül.

2022. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

17-es, én azt nem vitattam soha, hogy a jelenlegi rezsim mindenféle maffiózóval szemben igen engedékeny és türelmes. Tele van a NER-maffia a szociktól átállt oligarchákkal és talpnyalókkal, akik egyszerűen csak "megtértek" 2010-ben fideszesnek.


Ez a rendszer szívesen fogad bármilyen multú embert, ez vitathatatlan - az egyetlen kritérium, hogy megfelelően aljas, szolgalelkű és korrupt legyen.


Nehogy azt gondold, hogy én vagy bárki ne lehetne fideszes egy éven belül, rövid kanosszajárás útán porig hajolva a rezsim hűbérurainak.


Egyszerűen csak azért vannak még mindig ellenzékiek, civilek, függetlenek, minden nyomásgyakorlás ellenére, mert tudod, előfordul egyes emberi szervezetekben egy olyan dolog, hogy GERINC. Ez pedig nehezíti a hajlongást, legalábbis korlátokat szab neki (nem tudhatod, de így van).


De persze, nyugodtan maffiózhat itt bárki, csak álljon át NER-lovagnak, vagy szolgálja ki ál-ellenzékiként a rezsimet. Ez vitathatatlan. orbán viktor minden bűnöző őszinte barátja!


A balos múlt pedig nemhogy hátrány volna, még erény is. Az MSZMP központi bizottságából indulva könnyen akár az országgyűlés elnöki székében találhatja magát az ember.

2022. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

a balos politikusok képtelenek felfogni, hogy mit jelent magyarnak lenni

hiszen donáth anna dédpapája még ukrán (galíciai) paraszt volt, a gyereke meg már holland


kb annyit jelent nekik magyarnak lenni, mint perui indiánnak

2022. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

19-es, hát sajnos a baloldalon tényleg csak olyan nem-magyar politikusok és értelmiségiek tülekedtek, mint Medgyessy Péter, Bajnai, Mesterházy, a liberális Magyar Bálint, Kuncze, olyan "bértollnokok" mint Esterházy Péter gróf úr.


Nem lehet mindenki olyan igaz ősmagyar mint egy SCHMITT, egy DEUTSCH, egy SCHMIDT, egy NAVRACSICS, egy KUBATOV, egy SZÁJER, egy PALKOVICS, egy KÁSLER vagy egy MAGER.


Hogy is mondta a mocskos libsi-bolsi költő, ADY?


"Én nem vagyok magyar?


Ős Napkelet olyannak álmodta,

Amilyen én vagyok:

Hősnek, borusnak, büszke szertelennek,

Kegyetlennek, de ki elvérzik

Egy gondolaton.

Ős Napkelet ilyennek álmodta:

Merésznek, újnak,

Nemes, örök-nagy gyermeknek,

Nap-lelkűnek, szomjasnak, búsitónak,

Nyugtalan vitéznek,

Egy szerencsétlen, igaz isten

Fájdalmas, megpróbált remekének,

Nap fiának, magyarnak.

(S az álmosaknak, piszkosaknak,

Korcsoknak és cifrálkodóknak,

Félig-élőknek, habzó-szájuaknak,

Magyarkodóknak, köd-evőknek,

Svábokból jött magyaroknak

Én nem vagyok magyar?)"

2022. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!