Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik ateista Fideszes...

Létezik ateista Fideszes politikus?

Figyelt kérdés

Szavazóknál még úgy-ahogy megértem, ha nagyon utálja a másik oldalt.

Nekem hányingerem van ennyi vallási szövegtől, és nem követem az állami médiát, de belebotlom máshol is.



2022. aug. 22. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik az, hogy prolihülyítés miatt nyomatják a vallást.
2022. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A többség csak kirakat keresztény.
2022. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván a többségük az, ahogy a lakosságé is. Az ájtatos vallásos szöveg csak hatalomtechnikai eszköz számukra a hívő emberek megnyerésére, illetve a saját erkölcstelenségeik (luxusprostik, melegorgia, kokainozás, stb.) leplezésére.
2022. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Ateista vagyok és a Fideszre szavaztam. Ja, de nem vagyok politikus.😳
2022. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
#4 Akkor tudatosult benned, hogy nem a kérdésre válaszoltál. 😱
2022. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Egyik Fideszes politikus sem igazi keresztény. Ha már csak a 10 parancsolatot nézzük, akkor is elég nehéz olyat találni, amit be is tartanak.

Ellopják az emberek pénzét, nem hiába nem mernek csatlakozni az Európai Ügyészséghez. (Ne lopj!)

Folyamatosan másokat járatnak le, gyűlöletet szítanak (Soros, migránsok, melegek stb, ugye patás ördögöt kell a horizontra festeni és azt a legképtelenebb vádakkal megvádolni. (Ne hazudj, mások becsületében kárt ne tégy!)


Egy igazi kereszténytől távol áll az ilyen politika. Valahogy nem is tudom elképzelni Orbánt ahogyan meggyőződéssel imádkozott volna valaha is.

Kétlem azt is, hogy bármit is tudnának a kereszténységről. Csak hangoztatják, de több olyan is van, aki kereszténynek hazudja magát, közben még meg sincsen keresztelve.

Az ő istenük az Orbán, a közpénz és a hatalom nevében Ámen!


A kereszténység az alázatról és a szerénységről szól. Jó munkát végzett a propaganda, mert sajnos sokan nem látják, hogy távolabb nem állhatnának a kereszténytől, kimondottan jellemtelen emberek.

2022. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

5

Inkább meglepett, hogy ateista létemre a Fideszre szavaztam.😲

2022. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 Se nem releváns a kérdés szempontjából. Nincsenek barátaid, akikkel ezt megoszd?
2022. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kamu keresztények ők.
2022. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írták, kamu keresztények. Ráadásul a károsabbik fajtából.


Pont most augusztus 20. kapcsán látható igazán a kontraszt. Szent Istvánra hivatkoznak, miközben Szent István intelmei egész más szemléletet írnak le a hatalomgyakorlással kapcsolatosan:

"(...) megparancsolom, hogy mindenütt és mindenekben a szeretetre támaszkodva ne csak atyafiságodhoz és a rokonságodhoz, vagy a főemberekhez, avagy a gazdagokhoz, a szomszédhoz és az itt lakóhoz légy kegyes, hanem még a külföldiekhez is, sőt mindenkihez, aki hozzád járul. Mert a szeretet gyakorlása vezet el a legfőbb boldogsághoz. Légy irgalmas minden erőszakot szenvedőhöz, őrizd szívedben mindig az isteni intést: "Irgalmasságot akarok, nem áldozatot." Légy türelmes mindenekhez, nemcsak a hatalmasokhoz, hanem azokhoz, akik nem férnek a hatalomhoz. Azután légy erős, nehogy a szerencse túlságosan felvessen, vagy a balsors letaszítson. Légy alázatos is, hogy Isten felmagasztaljon most és a jövőben. Légy majd mértékletes, hogy mértéken túl senkit se büntess vagy kárhoztass. Légy szelíd, hogy sohase harcolj az igazság ellen. Légy becsületes, hogy szándékosan soha senkit gyalázattal ne illess. Légy szemérmes, hogy elkerüld a bujaság minden bűzét, valamint a halál ösztönzőjét."

2022. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!