Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj az egyeseknek, ha...

Miért fáj az egyeseknek, ha külhoni magyar szervezeteknek, magyar tannyelven tanuló gyerekeknek támogatást vagy pénzt juttat a mindenkori magyar kormány?

Figyelt kérdés

2022. aug. 23. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Az nem fájna. Az fáj, amit a fidesz művel.
2022. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Mert ezen egyesek szerint az erdélyi magyarok románok, a felvidékiek szlovákok stb. és nem magyarkodniuk kellene, hanem 100 év után már integrálódniuk szlovákká, románná.
2022. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rokonaink Szlovákiában, elég közel a határhoz. Egy kis falucskában élnek ami korábban magyar településnek volt tekintve, de egyre több a szlovák.


A magyar állam támogatja az ott lévő magyar iskoát azzal, hogy minden egyes tanulónak fizet elég jó minőségű tanszereket, táskákat, könyveket. Nagyjból fejenként 200 euróba jön ki az a cucc. Minden tanulónak, aki abba az iskolába jár.

Csakhogy 10 tanulóból 8 szlovák.

Azaz a magyar állam egy halom szlovák gyerek beiskolázását támogatja a magyar adóból.


Nem a gyerekektől sajnálom, de hogy ezzel aztán nem támogatja a külhoni magyarokat érdemben, az is biztos.

2022. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok, csak a 2es alapján a félreértés elkerülése végett.

"10 tanulóból 8 szlovák" - írtam, és itt "szlovák" alatt azt értem, hog ymindkét szülő származását és anyanyelvét tekintve szlovák pont úgy, ahogy a gyerek is. Egyik sem beszél egy kukkot sem magyarul.

Pusztán azért megy a gyerek abba az iskolába, mert az van ott a településen.

2022. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 NTBS ***** válasza:
100%
Mert úgy gondolják, hogy másra kellene költeni a pénzt.
2022. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nyilván másra is kell és kellene pénz... de a magyar gyerekekért azért ne legyen már kár és sajnálat az felé a pénz felé csak azért mert a Fidesz kormányon keresztül megy oda a támogatás, csak azért mert a Fidesz nem szimpatikus egyeseknek.


Megjegyzem a Fidesz számomra sem szimpatikus sokmindenben, de azért ha maszkot, tisztítószert vagy tanszert küld a kormány külhoni gyerekeknek azért ne legyen már kár!

2022. aug. 23. 13:38
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Amit most csináltak Bánffyhunyadon, az is vérlázító, hogy a magyar állam által a reformátusok építette óvodát is össze akarják románozni. A 3-4 jól írja, a magyar adófizetők pénzének legalább a fele a magyargyűlölő, magyarirtó, magyargyilkos, utálatos tótokhoz meg mócokhoz kerül és a daganat kölkeikhez. Nekem ez az egy, de hatalmas bajom van a külhoni magyar szervezeteknek nyújtott támogatással, így inkább ne is adják, atomot rájuk. Egyébként biztosan meg lehetne oldani valahogy, csak a fidesz nyilván magasról tesz rá, hiszen a birka szavazóik minden látszatintézkedést belegelnek, közben persze a cigányoknak mehet etnikai alapon a támogatás...
2022. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ennek örülök.A kivitelezés az, amit sérelmezek.De nyilván erről a határon túli magyarok nem tehetnek.

Viszont!Sajnos több olyan véleményt is olvastam már(bár lehet ezek csak szándékos uszítók) külhoni magyaroktól, hogy kétségbe vontak azt mennyire hűségesek ők az anyaországhoz vagy a magyar nemzethez.Csak azt remélem, hogy az olyan kétkulacsos emberek nem jutnak hozzá semmilyen támogatáshoz és nem is szavaznak a magyarországi választásokon.

A hűséges, magyar nemzetet szerető és a magyarok érdekeit képviselő külhoni magyarokat természetesen támogatom.

2022. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 kétségbe vontam*
2022. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

3-4 vagyok

Egyébként igen, a kivitelezés a ratyi.

Szlovákiában ugye nincs kettős állampolgárság, de az ott élő magyaroknak lehet magyar-igazolványa.

Mibe telne az, hogy a kedvezményeket csak magyar igazolvánnyal együtt lehetne igényelni?


A magyar kormány nem csinál szociál-politikát. Vannak támogatások, de nem célzottak. Ennek az az eredménye, hogy egy halom olyan ember is kap a támogatásból, akinek semmi szüksége rá, vagy semmi köze hozzá. Jelen esetben szlovákok kapnak támoagátst a magyar államtól.

Ahelyett, hgoy egy minimális szűrőt helyeznének a rendszerbe és így célzottan lehetne támogatni azt, akit szeretnénk.


De ugyanez a balfszkodás amúgy belföldön is, ezzel a nyomorult hatósági árazással is ez volt a gond, hogy mindenki megkapta függetlenül attól, hogy rászorul-e.

És az ilyen rendszerek hátulütője, hogy legkevésbé azok kapják meg a támogatást, akiknek szüksége lenne rá.


Nem tdom miért fáj a magyar kormánynak az összetett gondolkodás, de baromi idegesítő....

2022. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!