Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj az egyeseknek, ha...

Miért fáj az egyeseknek, ha külhoni magyar szervezeteknek, magyar tannyelven tanuló gyerekeknek támogatást vagy pénzt juttat a mindenkori magyar kormány?

Figyelt kérdés

2022. aug. 23. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

#10 Én úgy tudom, hogy a szlovákok kifejezetten a magyarok miatt hoztak olyan törvényt, hogy csak egy állampolgárságod lehet.Tehát vagy magyar vagy szlovák állampolgár lehetsz.Persze ha a magyart választod, akkor úgy megnehezítik az életed, hogy nem nagyon tudsz Szlovákiában életvitelszerűen élni.

Na most így valahol érthető, hogy illetéktelenek is hozzájutnak a támogatáshoz, de meg is van róla a véleményem.Ennyit a szlovákokról!

Viszont legalább magyar nyelvtudáshoz kéne kötni akkor ezeket a támogatásokat.

2022. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

11, igen, az állampolgársággal így van, de pont emiatt találták ki a magyar-igazolványt.

Azaz végső soron továbbra is meg lehet határozni melyik szlovákiai lakos magyar. És mint ilyen, lehetne támogatni. Akinek meg nincs magyar-igazolványa, azt ne támogassa a magyar állam.

2022. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 gall69 válasza:
82%
Nem az a baj, hogy ad. Én is adnék. A baj az, hogy az iskola ahol dolgozom életveszélyes állapotban van. Amióta a Tankerületi ez tartozunk, nem költenek semmire! Tőlünk, a mi hyerekeinktől miért sajnálják a kulturált, biztonságos oktatás, nevelés feltételeit?
2022. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Alex Fly ***** válasza:
63%
Az fáj, hogy a Magyarországon élő, magyar gyerekek helyett támogatja őket. Pedig alapvetően az lenne a feladata, nem pedig átvenni a külföldi kormányok feladatát -amelyet azok egyébként ellátnak...
2022. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

13-14-es hozzászólóval értek egyet.

Ha itt nálunk minden olyan k...va nagy rendben lenne, azt mondanám, hogy oké, támogassa a határon túliakat is.

2022. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
A külhoni magyarok mennyire járulnak hozzá hogy én nekem mint fiatal tűzoltónak normális életszínvonalt tarthassak fel? Ja hogy semennyire, de eldönthetik hogy ez a kommunista törpe maradjon hatalmon.
2022. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
#12 Értem, ezt nem tudtam.Egyetértek veled.
2022. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
29%
"hanem 100 év után már integrálódniuk szlovákká, románná." - senki nem mond ilyet, egyik párt sem.
2022. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!