Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek éttermekbe járnak, márkás cuccokban vannak, műszaki cikkeket vesznek, szemben a brazil nyomornegyedekkel, ahol éheznek az emberek. Akkor miért megy állandóan az elégedetlenség?

Figyelt kérdés
Van Magyarországon egy elszegényedett réteg, de ettől még jól élnek a magyar emberek, mindenük megvan.
2022. aug. 26. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nagyon jó itt élni, ezért is tűnnek el sorra a fiatalok az országból, ugye kérdező? 🤡
2022. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Én se értem a libsik fröcsögnek mindig!
2022. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1


Én is el fogok tűnni az országból. De ettől függetlenül sok ember jól él itt. Ez tény.

2022. aug. 26. 11:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ahhoz a szinthez kellene mérni magunkat.
2022. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van egy jól élő réteg, és egy nagyobb rosszul élő réteg. Te is példa vagy erre, hiszen ha jól élnél itt, akkor nem akarnál elmenni, nem igaz?
2022. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


Az más. Én nem születtem tehetős családba, meg egyébként sem szeretem ezt az országot, a magyar mentalitást, stb.


De ettől függetlenül, hogy nekem itt nem jött össze, el kell ismernem, hogy sok magyar nagyon jól él.

2022. aug. 26. 11:30
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Nézz ki egy átlagos borsodi faluba, azt fogod hinni hogy ott is Rió külvárosában vagy.
2022. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Az emberek mindennel elégedetlenek. Ha nem lennének azok, akkor a fejlődés is megállt volna a tűzhasználattal.

Amúgy példának említhetnénk bármelyik országot, térséget ahol állítólag akkora a mélyszegénység, hogy éheznek az emberek. De ha tényleg annyira rossz lenne a helyzetük, akkor még hogy-hogy nem haltak ki?

2022. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy Közép-Európai ország életminőségét és polgárainak jólétét nem az utolsó nyomornegyedekhez kell hasonlítani, hanem az európai átlaghoz. Ahhoz képest pedig igencsak le vagyunk maradva.
2022. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6: akkor megválaszoltad a saját kérdésedet: vannak, akik jól élnek, sokan meg nem élnek jól, ahogy te sem. Nyilván az utóbbiak elégedetlenek, nem azok, akiknek mindenük megvan.


330 ezer a nettó mediánbér, ami nem annyira sok a mostani árak mellett, és az ország fele ennél kevesebbet keres (ezt jelenti a medián), vagyis sokan nem élnek jól.

2022. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!