Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek lett volna a felelőssége...

Kinek lett volna a felelőssége az államosítás után helyre tenni az épületeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem a Rákosi korszakhoz és az utána lévő kormány és önkormányzat váltáshoz kapcsolódik.

Mivel a régi időkben üldözve voltak a kékvérű emberek, ezért minket is utolért a sors. A családi ház eléggé nagy (300m², 6 szoba, fürdő, spejz, mosokonyha, nyárikonyha) , így egyértelmű volt az akkori időben, hogy államosítják és kiadják idegen lakóknak. A házat úgy kell elképzelni mint a belvárosi 19 század közepén épült házak, esetleg a Keleti pu. Hasonló gipszstukkok, boltívek, stb.

A családom egy ideig ott sem lakhatott, nekik a közeli rokonoktol kellett házat bérelniük. A lakók, akik ide lettek költöztetve, ők szép busás összeget kaptak, lelakták a házat, tönkretették. Mi nem kaptunk semmit, csak visszakaptuk a leharcolt ingatlant. Dédim, sem mamám nem tudta kihez lehetne fordulni, mivel volt önkormányzat váltás is, viszont nem volt senki igazán segítőkész. Fordultunk már az években felsőbb körök felé is, hiszen más országokban (Németország, Ausztria, stb) eléggé fontosnak tartják a régi értékeket, hátha kaptunk volna valami támogatást. Az ingatlan több mint 140 éves, helyi védettség alatt áll. (Országos nincs rajta, mert akkor a homlokzatot azonnal régi állapotba kellene visszaállítani.)

Érdekessége, hogy a középső szoba felett épült egy torony, ami a II.vh-ban még találatot is kapott. Aztán sajnos vissza kellett bontani.


Szerintetek van valami lehetőség arra, hogy legalább értek megőrzés szempontjából valamiféle pályázatot nyerni rá? Sajnos a régi idők miatt kár is keseregni,már akkor sem nagyon volt olyan, aki segítőkész lett volna az üggyel kapcsolatban.

Bár nem hinném hogy uniós pályázat célozható rá, de kíváncsi vagyok.



2022. aug. 29. 08:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
A fidesz egy csomó épületet újrahasznositott, vagy szállodát, vagy stadiont, esetleg sportklubbot csinált belőlük!
2022. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos felel az ingatlanért. Ha te vagy, akkor ez a te dolgod.
2022. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2. Ha valaki más lelakja, akkor miért a tulaj szívjon vele? A másik a kora. Nincs még egy ilyen ingatlan. Más országban az ilyeneket az állam újítja fel. Persze, nyilván ezt a családban senki nem várja el, de tényleg fontos lenne az értékmegőrzése.
2022. aug. 29. 09:11
 4/20 hypno ***** válasza:
100%

Valójában senkinek nem lett volna a felelőssége.

Felújításokra meg volt (van?) valami kastélyprogram amibe kúriák is belefértek és szerintem a megfelelő emberek/cégek kaptak is támogatást, hogy ne (csak) nekik kerüljön pénzbe a felújítás.

2022. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4. Magánszemélyként érdekel, sajnos nem vagyok sem gazdagok sem vállalkozók :(
2022. aug. 29. 09:16
 6/20 hypno ***** válasza:
100%

#5


Találd ki hogyan férhet bele a felújítás az energiahatékonysági pályázatokba.

Vagy pl még tart a lakásfelújítási pályázat, amiből (3+3 milla) amiből egy csomó élelmes ember fűtött kocsifelhajtót csináltatott. Azt hiszem egy kiskorú nevelt gyerek és 50%-os tulajdonrész kell hozzá...de ebben nem vagyok biztos

2022. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6. Sajnos az a 6 millió a tetőre sem elég.. Ólomcsapos tiplifás fafödémről van szó, amin van ugye koszorú is. Ez jó állapotban van. A tető mérete 600m². 🥲
2022. aug. 29. 09:30
 8/20 hypno ***** válasza:
64%

#7


Akkor rangsorolj.

Én speciel nem szeretném, ha az adómból a te családod házát újítanák fel, szóval ez a cipő neked szorít.

Ne keseregj, hanem oldd meg!

A családodnak volt egy szerencsés időszaka, amikor felépíttette azt a böhöm házat, miközben másnak csak szoba-konyhára tellett úgy hogy 3 generáció lakott benne.

Aztán volt egy szerencsétlen, amikor államosították. Most visszakaptátok, vagyis újra felszálló ágban vagytok.

2022. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8. Azért ne én tehessek arról hogy II. Rákóczi földet ajándékozott a családomnak, mivel harcoltak a háborúban..


Arról sem tehetek, hogy a Rákosi korszak olyan volt amilyen. Nem azt mondtam hogy a te adódból, de más országban az állam simán segít és felújítja az olyan épületeket amik értéket képviselnek. Az nem zavar hogy a cigánycsaládok 8-9 gyerekkel az állam, vagyis te tartod el?


A másik meg az, hogy ez így mint halottnak a csók..

2022. aug. 29. 09:51
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de amit államosítottak az 50-es években és lelaktak 30 év alatt a rendszerváltásig, majd amióta visszakaptátok eltelt újabb 30 év, az már akkor is felújítandó lenne, ha ti laktok benne végig. Nem gondolod, hogy 30 éve nektek kellett volna karban tartani, felújítani? Ha nem államosítják, akkor miben lenne most jobb a helyzetetek? Ugyanúgy elavult lenne.

Nézz szét támogatások, pályázatok között. Ha nem elég mindenre, akkor apránként kell megcsinálni. Nem is értem, hogy miért van az a mentalitás nálunk, hogy lerohasztjuk utána meg mindent egyszerre kellene megcsinálni?! Ha pedig nem tudjátok fenntartani, akkor túl szegények vagytok egy ilyen házhoz. Bevételt kell növelnetek vagy eladni olyannak, aki fenn tudja tartani. Más opció nincs.

2022. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!