Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Melyikre fogjátok...

Fideszesek! Melyikre fogjátok hamarabb rákölteni a gatyátokat is?

Figyelt kérdés

-1000 Forintos kenyér, 1500 Forintos étolaj és a többi

-800 Forintos benzin

-150ezres rezsi

-végeláthatatlan kamat a hitelre


Hogyan döntötök majd, melyik lesz az amire költötök a másik három helyett?

Isten áldja a Viktort rakásra🙏🧡



2022. aug. 30. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Horgászatra.
2022. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Miért különbözne egy fideszes válasza egy nem fideszesétől? Nem értem. A rezsim mondjuk inkább olyan 40 ezer és nem 150 ezer, hitelem nincs, bőven tudok megtakarítani.
2022. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#3 A Viktoréra nem? Az olcsóbb, ő intézte ezt nekünk....
2022. aug. 30. 21:05
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

amúgy ha nem jön be, akkor bánatodban kirúgod magad alól a sámlit?

légyszi!

2022. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
70%
En is a horgászatot írnám. Kenyeret nem eszem zsírt hasznàlok. Egyenlőre 480 a benzin a gázt meg megpótolom fával így nem lesz 150 ezer a havi rezsi
2022. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos én nem a Fideszre szavaztam, de nekem is rámegy a gatyám ezekre. Nem pártfüggő.
2022. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyikre sem, hitelünk nincs, rezsi normális szinten van, nem fog növekedni, a többit meg ésszel vesszük csak. Várhatóan még mindig növelni tudjuk majd a megtakarításainkat család szinten.
2022. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ellenzékiek, miért nem szedtek össze egy rendes ellenzéket, hogy ne legyen ilyen a rendszer? Nem szégyellitek magatokat minden nap?
2022. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Mennyire kell butusnak lenni ahhoz, hogy valaki azt gondolja, hogy a felsoroltak csak a „fideszeseket” érinthetik; őket viszont biztosan, és ráadásul pontosan ilyen mértékben?


• Kenyeret már évek óta itthon sütünk, kenyérkészítő gépben. Már évekkel ezelőtti liszt, villamosenergia árak mellett is megérte, nagyon gyorsan megtérült az ára, és egyre jobban megéri. Alig van előkészületi tennivaló.

• Nagyon kevés étolajat használunk. Sütéshez forrólevegős sütőt használunk, nem is kéne hozzá olaj, de ha olyat sütünk, akkor egy kanálnyit teszünk bele. Ha mégis olajban sütünk, ahhoz sütő étolajat használunk. Drágább, mint az egyszerű étolaj, de ötször hevíthető újra, így sokkal olcsóbb, mint az ár szerint olcsóbb egyszerű étolaj. Messze nem mindennapos használatú, egy kétliteres nagyon sokáig elegendő.

Nagy a drágulás, de kiderült, hogy mennyi nem is szükségeset vásároltunk. Pontosan látjuk, mert kimutatást vezetünk, én is, és a fiamék is. A rezsicsökkentés-csökkentés bejelentése óta a 30 napos bankkártyás fizetéseink (csak így fizetve vásárolunk) olyan mértékben lecsökkentek, hogy a legnagyobb tétel, a gázszámla növekedés felét fedezi. Úgy, hogy az eddigi sokéves fogyasztással számoltunk, de a termosztátot az időszakok nagy részében 1 °C-kal, néhány időszakban 0,5 °C-kal lejjebb állítottuk.

• Bár faluban lakunk, de közel egy nagyvároshoz, így három irányból és három irányba közlekednek a Volánbuszok a falunkon keresztül; sűrűn járnak. Ráadásul a mi oldalunkban két háznyira van a megálló, vele szemben a másik oldali. Nagyon ritka, hogy ne lenne klimatizált a busz. Forgalmas időszakban (pl. reggel, munkába, iskolába menéskor) van, hogy négy busz áll a megállóban, sorban. A fiaméknak, unokáimnak bérletük van; a tanulóbérlet eleve olcsó, a fiamékét pedig nagymértékben megtéríti a munkáltató (a menyemnek még a városi helyi bérletet is fizetik); én, ingyen utazhatok.

Így az autót csak ritkán használjuk; ha váratlanul olyan időszakban kell menni, amikor nincs alkalmas buszjárat, illetve havi nagybevásárláskor.

• Nem tudom, hogyan számoltad ki a havi rezsinket? Honnan tudod, hogy mennyibe kerülnek nekünk havonta a gáz, villany, víz, szennyvíz, hulladékszállítás, a biztosítások, adók, telekommunikációs számlák? És ráadásul mindenkinek, vagy legalábbis a „fideszeseknek” egységesen százötvenezer forint? Ha mást remélsz, ha nem, eddig is ki tudtuk fizetni a rezsit, ezután is ki fogjuk fizetni. A három felnőttből bármelyik kettő is ki tudná fizetni, persze úgy, hogy maradna egyéb megélhetésre is pénz; ha a harmadikunknak nem lenne jövedelme.

• Nincs hitelünk, ami volt, azt 1993-ban lezártuk, visszafizettük. Forinthitelünk volt, bármilyen furcsán is nézett ránk a banki ügyintéző, nem kértünk az olcsó devizahitelből.

Nem is igen kell hitelt felvennünk; elég nagy a kétgenerációs családi ház; az unokáim akár ide is házasodhatnak, bár az még messze van; addigra, az én lakrészem valószínűleg fel is szabadul. Legfeljebb olyan hitelkonstrukcióba vágunk bele, ami pályázattal hőszigeteléssel, napelemekkel, vagy ha lesz más, újszerű megoldás, akkor azzal, a megtakarításból kigazdálkodható, viszonylag rövidtávon.

2022. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es, csak nem mindenkinek áll meg a háza előtt a busz. S a fiataloknak most kell házat venni, most kell hitelt felvenni. Ráadásul ha megnézed a gyerekvállalás témakörben pont volt mostanában ilyen kérdés, hát a szülők nagyon nem akarják, hogy a gyerekek náluk lakjanak, és oda szüljenek gyereket.

Több helyen is hibázik az érvelésed, de túl sok lenne most felsorolni.

2022. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!