Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan intézkedeseket hozna...

Ha olyan intézkedeseket hozna a Fidesz mint a hatarontúlon mennyivel lenne másabb a helyzet?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha a béreket is hozná mellé, kb gazdagok lennénk.
2022. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert mit hozott a határon túlra? Pár ezer forintos tanulmányi támogatáson kívül? Komolyan kérdezem!


Abból felkopna az állatok... Itt néhány történelmi épület felújításáról, pár iskoláról, szoborról és vagy két stadionról beszélünk.


A határon túlon a Fidesz látványberuházásokat csinál, de nyilvánvalóan nem támogatja (nem is igen tudja) az állami oktatást, szociális rendszert, egészségügyet, közúthálózatot, stb. Ez a román állam dolga is, nem a magyaré - ha már ide fizetjük az adót.


Viszont leéltem itt negyven évet, Erdélyben és egy büdös vasat nem kaptam a magyar államtól (nem is kell, nem azért mondom). Nem tudom, mi van a fejetekben, azt képzelitek, hogy Orbán önti ide a pénzt????


Amennyit önt, az politikai és gazdasági haszonszerzésről szól, meg néhány látványberuházásról. Annyi.

márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 Valahogy mégis kajáljátok nagyon
márc. 3. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint kik? Mit?
márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Fideszt? Azt én úgy tudom, elsősorban TI kajáljátok, 2010 óta. Ugye nemkezded azt a balf@x kreténséget, amivel egy-két tápos szereti önmagát hülyíteni: nevesen, hogy a határon túliak által szavazott 1 darab mandátumon bármi is múlna???


A Fidesz 2010 óta a NEGYEDIK kétharmados kormányzását viszi, MAGYARORSZÁGI szavazatokból (az elsőn még nem is szavazhattak határon túliak, a másodiktól kezdődően egy darab mandátumot szavaztak!).


A határon túli magyarok 85-90%-a egyszerűen NEM SZAVAZ (én sem, elvből!), közel fele nem is kettős állampolgár (én sem, elvből!).


Akkor e miről beszélsz voltaképpen??? Az ellenzék is ugyanolyan hülye odaát mint a kormánypárt: az egyik szájatokkal azt mondjátok, hogy ne szavazzunk (amivel egyetértek), ne szóljunk bele más ország belügyeibe (amivel szintén egyetértek). A másik szájatokkal meg azt böfögitek, hogy "A határon túliak" Orbánra szavaznak :)))))


Nem, süketegérkék, a határon túliak többsége pontosan azt csinálja magától is, amit szorgalmaztok: NEM SZAVAZ ÁT!


Ennek persze az az eredménye, hogy csak a radikális Orbán-szimpatizánsok szavaznak, nyilván a Fideszre. Ami nyilván kihoz virtuális 90%-okat a Fidesznek...


Le kellene ülni a kis popikátokra és törni egy kicsit azt a micimackó-buksit, ami a nyakatokra nőtt, megerőltetni azt pár agysejtecskét és ELDÖNTENI, MIT IS AKARTOK???


Mit szorgalmaz az ellenzék voltaképpen? Hogy ne szavazzanak a határon túli magyarok, vagy hogy SZAVAZZANAK, mégpedig rájuk????


Ez két ELLENTÉTES dolog, sükikék, és nem lehet egyszerre akarni, tudod? Az ember vagy szavaz, vagy nem szavaz.


Ha az ellenzék arra bíztatja a vele esetleg szimpatizáló határon túliakat, hogy NE ADJÁK LE A SZAVAZATAIKAt, akkor fogja be a csőrét és örvendjen a sikernek: hiszen 85%-ban NEM SZAVAZUNK (no nem azért, mert ők kérnek erre - csak véletlenül ebben tökéletesen egyetértünk: nincs miért én megmondjam, ki legyen ott a góré).


De akkor pofa súlyba, és ne csodálkozzatok az eredményen, mert a Fidesz viszont SZAVAZÁSRA buzdítja a saját híveit - akik el is mennek.


Szóval döntsétek el, mit akartok: határon túli szavazatokat (ahhoz mozgósítani is kellene, esetleg), vagy azt, hogy ne szavazzanak a határon túliak tömegesen (ha utóbbit, akkor siker van - de azon se kell csodálkozni, hogy a pár százezer szavazat, ami mégis befut, az fideszes lesz - mert ők viszont mozgósítanak és kampányolnak a határon túl!).


Pfúúúúú apám... észlény táposok... :)))


De mindezt félretéve: a Fideszt a magyarországiak kajálják és az ő szavazataikon van negyedszer kétharmaduk. Ez TÉNY.


A Fideszből a három millió magyarországi szavazója csinált kétharmados teljhatalmú kormányerőt, nem az egy-kétszázezer határon túli fideszes! Ez TÉNY.

márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!