Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bulgária mikor fog lehagyni...

Bulgária mikor fog lehagyni minket "hivatalosan" bérszínvonalban? A valóságban már lehet, hogy lehagyott.

Figyelt kérdés

Vannak árulkodó jelek, pl. Numbeo-ról, hogy a vásárlóerő már hosszú évek óta magasabb:

[link]

[link]

Eddig azt hittem, hogy ez kamu, de most hogy személyesen is ismerek egy bolgárt, aki Bulgáriában elektronikai gyárban operátorként megkap nettó 1000 Euro-t (annyinak megfelelő bolgár leva-t) állítása szerint, ez kiverte nálam a biztosítékot. Mivel ez több mint nettó 400 ezer forint, ennyi pénzt Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében kapnak MÉRNÖKÖK nem operátorok. Az operátori fizu még a legfejlettebb megyékben is sokkal-sokkal alacsonyabb.

Erről az jutott eszembe, hogy a Fidesz ugye erősen mutyizza a KSH statisztikákat. Könnyen lehet, hogy már szarabbul keresünk mint Bulgáriában, csak a Fidesz embereinek sikerült találni olyan módszert az átlagbér számításra, ami magasabb átlagot hoz ki (a közmunkások, gyakornokok, alacsony keresetűen bérét nem számolják bele, az oligarcháknak pedig a vállalati bevételét is munkabérnek számolják hogy húzza felfele az átlagot pl.)

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy már valóban jobban keresnek a bolgárok is? Hiszen az Eurostat nagy gyengesége, hogy az is csak minden országnak a "hivatalos" statisztikáiból tud adatot gyűjteni, nálunk meg nincs hivatalos statisztika már, a KSH Fideszes lett. A Numbeo viszont nem téved, mert pont ez a lényege, hogy az emberektől gyűjt adatokat, nem statisztikai hivataloktól és kormányoktól.



2022. szept. 3. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Idő kérdése csupán. Ameddig nem ismeritek fel, hogy a korrupció éppen a jövőt éli fel és a növekedést lopja el (hogy külföldre vigye), addig akármennyire keményen dolgoztok is, mészáros lőrincek és tiborcz istvánok zsebében landol a munkátok minden haszna!


Én, erdélyiként, örülök, hogy Románia egy nagyon komolya antikorrupciós fordulatot tett kb. 15 évvel ezelőtt! Érződik a hatása és sokat fejlődött az ország, annak ellenére, hogy 2 évente kormányválság van és a román politika egy vicc.


De a fejlődést nem a politika csinálja valójában, hanem a GAZDASÁG!


Ha pedig eltűritek, hogy amit ti morzsánként pakoltok össze, azt a vezetőitek nagylapáttal lapátolják kifelé a közös kasszából, akkor ne csodálkozzatok!

2022. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pikk Ász ***** válasza:
0%
A KSH hiteles és megbízható.
2022. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Ti amúgy egy másik dimenzióban éltek.
2022. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem soha.
2022. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező a KSH az átlagkeresetbe csak az alkalmazottak keresetét számolja be,a vállalkozásokat nem,ìgy a fideszes oligarchiák bevételeit sem.
2022. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyire igaz a bolgár ismerősöd története,de ha igaz az se jelent semmit,az én mérnök ismerőseim meg 7 számjegyű összegeket keresnek Győrben.Akkor ebből lehet vonni akármilyen összehasonlìtò alapot?
2022. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy gépészmérnök Győrben jelenleg örül hogy lyuk van a seggén és nem rúgják ki, nem hogy 7 számjegyű (ahahhahahaha) összeget keressen. Nettó 300-350-nek is örül.
2022. szept. 3. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!