Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi gazdasági helyzetb...

A jelenlegi gazdasági helyzetben miért nem törli el a kormány a 65 év felettiek ingyen utazását?

Figyelt kérdés
Elég lenne a lakhelyük 20 km-es körzetében az ingyen utazás,egyébként meg akkor ha indokokt ha pl gyògyászati célbòl kell többet utazniuk.
2022. szept. 3. 19:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert jár. Töröljék el inkább a te fizetésed.
2022. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert sokan vannak és tuti elmennek szavazni. Ezt jól tudja minden politikus.
2022. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Reméld, hogy te is leszel nyugdíjas, kérdező, és akkor tedd fel a kérdést.

Vagy a nagyszüleidet kérdezd meg most.


Egyébként tájékozatlan vagy. Nem minden nyugdíjas utazhat térítés nélkül.

Sokan a ledolgozott évek után már nyugdíjba mehetnek, de csak akkor utazhatnak térítés nélkül, amikor elérték pl a nők a 65 évet.


Ilyenformán ne kapj ingyen tankönyvet, vegyék meg a szüleid 40 ezerért, de kapj olcsó menzát, fizessék meg a szüleid az éttermi étlapon feltüntetett árakat. A gyerek se utazzon ingyen 6 éves korig ( neked is járt), fizessen a szülő a csecsemőért és külön a babakocsiért is helyjegyet.

Igaz, az ilyen üres lelkűek szoktak kinézni az ablakon, nehogy át kelljen adni a helyet a kismamának, s az ilyenek nem emelik fel a s@ggüket a kismamáknak -babakocsinak fenntartott helyekről. Az ilyenek dobják fel a szemben lévő székre a hátizsákjukat, teszik fel ugyanoda a koszos lábukat, hogy a 8 kgs iskolatáskát cipelő kissrác ne tudjon leülni.

2022. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

9/ kérdező

És mennyit spórolsz vele? A vonatok így is sokszor majdnem üresen járnak, te szánalmas lélek.

2022. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a te környezetedben mennyi utazgató 65 év feletti van, de a falunkban, alig. Akiknek orvosi kezelésekre kell járniuk, nemigen alkalmas a busz; családtagok viszik autóval, vagy betegszállító mentő.

Van a faluban egy COOP és egy Reál bolt is, minden nap nyitva vannak, még hétvégeken is, a Reál még munkaszüneti napokon is, ráadásul 5 től 19 óráig van nyitva. Van heti négy napon nyitva tartó gyógyszertár, és minden munkanapon nyitva tartó posta.

Tizenegy éve töltöttem be a 65. életévem, azóta vonaton nem utaztam, helyközi buszon is kevésszer.

Szeptember eleje van, legutóbb június végén hagytam el a falut, pedig teljesen egészséges vagyok. De, hova utazzak?

Abból aztán nem lenne pénzbevétel, ha teljesárú jegyet vennék; még az általad felajánlott 20 km-es körzeten belül is.

2022. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
13)A kérdésben nem a nyugdìjasok,hanem a 65 év felettiek ingyen utazására kérdeztem rá.
2022. szept. 4. 01:16
 17/23 A kérdező kommentje:
13)Megnyugtatásodra én sosem kaptam ingyen tankönyvet.Talán igazad van 6 eves koromig ingyen utaztan,de végül is miből vettem volna jegyet jövedel nélkül?
2022. szept. 4. 01:18
 18/23 A kérdező kommentje:
Amùgy meg akik valamilyen okbòl 65 éves koruk elött nyugdíjba mennek,azok egy kedvezményes utazási papìrt kapnak.(azt hiszem 10 50%-os utazás,és 2 90%-os kedvezmény)Szerintem ez elég lenne,65 év felett is ilyen.(a lakóhely közvetlen vonzáskörzetét leszámìtva)
2022. szept. 4. 01:22
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a helyijárat mindig vén pitchákkal van tele (Bp. agglomeráció), akármelyik napszakban.
2022. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd lesz, talán (!) megéled a "nyugdíjat" és amikor majd "nyugdíjból" kell egyik napról a másikra tengened-lengened, akkor talán (!) meg fogsz világosodni! Halvány fogalmad nincs arról, hogy milyen bevételekből vegetálnak emberek! Tudom, tudom, - "A nyugdíjas ne ficánkoljon, hanem várja otthon a karosszékbe gyógyulva türelmesen a halált!" Sajnos vannak nálad magasabb szellemi igényű emberek is, - ez ellen nem sokat tudsz tenni (szerencsére)!

#Egy NEM nyugdíjas#

2022. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!