Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi helyzetben lehetet...

A jelenlegi helyzetben lehetetlen lenne intézkedések olyan kombinációját hozni, ami gazdasági növekedést eredményezne?

Figyelt kérdés
Realitás vagy hiú ábránd? Lehet jobban csinálni, vagy annyira sz.r minden, hogy bármit csinálunk, az rossz?
2011. nov. 3. 11:12
 1/7 komasa ***** válasza:
90%
Elméletileg azon van a kormány, hogy gazdaságot élénkítsen. Szerintem az emberektől "ellopott" magánnyugdíjpénztárban kuporgatott pénzüket nem az ablakon kellett volna kidobni államadósság csökkentésre, hanem bele kellett volna nyomni a gazdaságba, munkahelyet kellett volna teremteni belőle...
2011. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:
76%

Szerintem az adókulcs a megoldás. A vállalkozások terhelésének csökkentésével rengeteg új vállalkozás indulhatna, hiszen sokan elvesztették a munkájukat, de ettől még ötleteik és energiájuk is lehet. Persze ez egy kétélű fegyver, mert ehhez tartalék kell, hamar bedőlhet a gazdaság, mert ez egy hosszabb folyamat.

Sajnos eléggé kényszerpályán van az ország, de ennél azért többet várok a kormánytól.

2011. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Lehetne,ha a kormány valóban akarná is. De csak a gazdagokat akarja még több pénzhez juttatni. Nem rózsás a helyzet,de nem kellene még rosszabbá tenni.
2011. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit bele kerültünk az ördögi körbe. Azt nem értem, hogy minek annyira teperni hogy csökkentsük az államadósságot, miközben a nagy teperés közben Magyarországot, mindjárt leminősítik az államadósság miatt (is). Olyan ország amelynek nincs bevétele nem tud úgy törleszteni, hogy közben az életszínvonal meg minden más, nem menjen a béka feneke alá. Az adóbevételeket szerintem is a gazdaságba kéne "beinjekciózni", segíteni a magyar vállalkozásokat, a mezőgazdaságot és a magyar ipart. Csak hát ez lehet hogy valakiknek szúrná a szemét, akik jobban örülnének ha a magyar vállalatok helyett, meg a magyar termékek helyett az övét vennéd meg (erre alapul az EU). És amíg a "szövetségeseink" fojtják meg mesterségesen a magyar gazdaságot addig ez az ördögi kör marad.

De ha egyszer mégis sikerülne ebből kikerülni, és az adóbevételt nem kidobni az ablakon, hanem belerakni a gazdaságba, akkor egy idő után a gazdaság meg tudná teremteni azt hogy gond nélkül tudjuk fizetni az adósságunkat (ami jó kérdés hogy mire ment el)

2011. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetetlen.


Gazdasági okokból létezhet olyan intézkedési rendszer, amely növekedést eredményezne. Van is olyan javaslat rengeteg, amely egyes részterületeken növekedést eredményezne, sőt, meg ki is "gyűrűzne" más területekre is. De összefüggő rendszert is ki lehet dolgozni, szakembergárda van hozzá. Ezek az intézkedések nem hoznak gyors változást, sőt, átmenetileg egyes rétegeknek rosszabbodást hoznak, de biztosan látható növekedést eredményeznek 1-2 év alatt, jelentősebbet 6-8 év alatt, a nyugati színvonal elérése azonban így is 15-20 év lenne (optimális esetben).


Politikai okokból viszont megvalósíthatatlan. A politikai elit a hatalom megszerzése érdekében folyamatosan betart, lejárat. Az ellenfél ellehetetlenítése érdekében egyrészt a tömegeket vakítja demagógiával, másrészt a megosztást fokozza, harmadrészt az együttműködés lehetőségeit folyamatosan korlátozza. Ennek olyan mértékű bizalomvesztés a következménye, amely meghiúsít mindent.

Ilyen körülmények között bármilyen intézkedést a döntő többség elutasítana, mert nem látna benne azonnali előnyt a saját számára. A végrehajtók (mindig a tömeg) egyszerűen elszabotálják, vagy nem is tudják, hogyan kell csinálni.


De a bizalomvesztés a politikában is érvényes, egyetlen aktuális ellenzék sem támogatna jó intézkedéseket, mert az a kormány sikerét hozná, hatalmát növelné, ha végrehajtódna. De nem hajtódik végre a fenti ok miatt, ezért az aktuális kormánynak nem akaródzik bevezetni, mert a bukott intézkedés még rosszabb a saját hatalom megtartás szempontjából.


Az se jó, ha kormányváltás történik, mert a bizalomhiány egyik következménye, hogy az előző jó intézkedéseit is meg kell változtatni, olyan tényleg jó intézkedés pedig nem létezik, amely kibír ennyi változtatást. 2004 óta az összes kormányváltás ezt mutatta.


A változáshoz, növekedéshez a tömegeknek kell kikényszeríteni, hogy a megfelelő intézkedések megtörténjenek, a nem megfelelőket pedig ne lehessen bevezetni. Ehhez fel kell értékelődnie a tudásnak. Erre a következő 30 évben nem látok esélyt (optimista voltam).

2011. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az államadósságot ugyanazért kell csökkenteni, amiért a devizahitelesekét kellene. Nagy adósság nagy kamat, a hitelező a két szép szemünkért nem fogja elengedni.


Nem érdemes külső okokban keresni a bajok okát. Ez a felelősök vakítása, hogy valami homályos távoli dologban lássuk a probléma gyökerét, és felejtsünk el magunk elé nézni. Az adósságot önként vettük fel. A korábbi államvagyont magunk herdáltuk el. Gyárainkat magunk dobtuk a szemétre, jól működő mezőgazdaságunkat magunk tettük tönkre. A külföldi tőke (a magyar is) csak profitot szeretne, oda megy, ahol könnyen lehet szerezni, például a herdálókhoz. Gyárainkat azért vették meg, mert szinte ingyen kínáltuk, látott valaki akkora marhát, aki ezt látva nem kap utána?

De senki nem kérdezte a 20 év politikai elitjének felelősségét, a hozzá nem értés, korrupció, vagy csak kicsinyes hatalomvágy miatt elpazarolt értékek miatt. Lehetett itt dilettantizmusból felvirágzó olajmaffia, hatalomféltésből tönkretett ipar és mezőgazdaság, jóvátétel címén létrejövő pénz és birtokkoncentráció, miközben az érintettek többségét kisemmizték, önkormányzatok által eladott földterületek, persze előzőleg elértéktelenítve, de soha senkit nem vontak felelősségre. Még a most folyó ügyek sem ezt szolgálják, mindössze az ellenfél megsemmisítését célozzák. Vagy látott már valaki a kis halakon kívül bárkit megbukni - nem lehet, mert mostani kormány és ellenzék közösen hozta létre azokat a jogszabályokat, amelyek ezt megakadályozzák.


Tehát nem az a baj, hogy bármit csinálunk, az rossz, hanem az, hogy nem csináljuk.

2011. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12.27 és 12,42 kor válaszolónak teljes mértékben igaza van!


Annyit tennék még hozzá ,hogy amig a munkát a munkáltatást és a fogyasztást ilyen mértékben BÜNTETIK adónak álcázva normális jólétre gazdasági fejldésre, semmi esély.

A hozzáállással is baj van mert normálisan nem kellene ennyire elfogultan és ilyen sokaknak pártfanoknak vagy rajongóknak lenni két választás között.Normális ,kulturált társadalomban a pártszimpátia a választási kampányra korlátozódik .A többi 3 év 10 hónapban a francot sem érdekli és együtt tudnak működni a legnagyobb természetességgel és céltudatossággal az eredményesség érdekében.

2011. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!