Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyire lenne...

Magyarországon mennyire lenne népszerű egy olyan párt ami a nemzetközi multik kiűzését, és a teljes önállósodást tűzné ki célul?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam mostanában, hogy milyen párrtal tudnék igazán azonosulni, illetve én milyen pártot alapítanék, ha tehetném.

Rájöttem, hogy a legjobban az zavar, hogy a kormányunk hiába titulálja magát nemzetinek, nem törekszik kellőképpen az önállóságra, és az is tudatosult bennem az évek folyamán, hogy 89-ben az úgynevezett "rendszerváltás" egy hatalmas hiba volt, egy zsákutca. Ma gyakorlatilag nyugati megszállás alatt állunk. Ha egyszer pártot alapítanák, a programom célja a nyugatról való leválás, és az önállósodás lenne. Kezdeném az EU-ból, és a NATO-ból való azonnali kilépéssel, hiszen ez a két szövetségi rendszer szuverenitásunk totális megfojtója. Ezután újraépíteném azt amiben valaha a legjobbak voltunk, a mezőgazdaságot. A termőföldeket teljes mértékben államosítanám, és egy új gondozási tervet vetnék ki rá. Amit csak lehet, megtermelnénk magunkat. Importálni csak és kizárólag olyan dolgokat amit semmiképpen nem tudunk előállítani. A következő állomás a nemzetközi multi cégek kivonultatása egytől egyig. Ezek a cégek rabszolgát csináltak a magyar társadalomból, a profit nagy részét pedig kilapátolják az országból. Ennek véget vetnék. Az ezáltal munkájukat elvesztő embereket pedig beintegrálnám a mezőgazdaságba, illetve saját gyárakat, üzemeket hoznánk létre. Vissza a cukorgyárakat, saját nehéz, és könnyű ipar kifejlesztése stb. Azt is bevallom, nekem az is egy régi álmom, hogy egyszer úgy sétálhassak végig bármelyik magyar város belvárosi utcáin, hogy ne kelljen lépten-nyomon mekibe, meg starbucksba botlanom. Végre a hazai vállakozók érvényesülhetnének, és nem Tescoban, meg Auchanban vásárolna külföldi szemetet a magyar, hanem magyar kereskedelmi egységekben hazai termékeket, természetesen mindent az állam által meghatározott hatósági áron. Ne legyen a magyar a magyarnak üzleti ellenfele. A plázákat is egytől egyig lerombolnám, a helyükre új gyárakat építenék.

Az import-export ügyleteket minimálisra csökkenteném, és turizmus terén is a belföldit erősíteném meg. Beindítanék egy vidékfejlesztési programot. A külföldre utazáshoz szükséges vízumot pedig nagyon nehezen teljesíthető feltételekhez kötném. Beutazni sem engednék akárkit. Szigorúan szabályozva lennének a határok.

Megreformálnám az egészségügyet, és az oktatást is. A magánegészségügyet betiltanám, és felhoznám az államit olyan szintre azokkal az eszközökkel, amivel ma a magán rendelkezik. Az oktatási tervből kivenném az angol nyelvtanulást, és fakultatívvá tenném. A felsőoktatás bölcsész képzéseit, és egyéb kamu szakjait megszüntetném, és a mezőgazdasági, ipari szakemberek képzésére fektetném a hangsúlyt. Illetve a vállakozók képzésének egy új reneszánsza indulna el.

Kultúrálisan is megújulásra lenne szükség. Fejleszteni a magyar művészetet, a zene, és filmgyártást. A külföldről beáramló filmeket, és zenéket nagyon szigorúan meg kellene szabályozni.

Mennyire lenne igény egy olyan politikai erőre, ami a nyugatról való teljes leválást, és az önálló alktotást, és értékteremtést részesítené előnyben?



2022. szept. 4. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Kommunizmus a te eszméd.
2022. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Elkezdtem választ írni, de rájöttem hogy felesleges. Báttya: költözz ki Észak-Koreába, otthon fogod magad érezni :D
2022. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2022. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Pikk Ász ***** válasza:
5%
Magyarországon annak van értelme, amit a FIDESZ csinál.
2022. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, hisz nem kicsit irreális az elképzelés. Rettentő kicsi és erőforrásokban sem túl gazdag ország vagyunk, szóval még ha mágikusan meg is reformálnál mindent, akkor sem létezne soha semmilyen teljes önállósodás.
2022. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Eléggé protekcionista balos gondolatok. Ajánlanám schiffert. Neki vannak ilyen elképzelései majdnem.
2022. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyébként ez az lmphez is közel áll. Kb ők is ezt akarják csak nem ennyire radikálisok de nagyrészben van egyezés.
2022. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Radikálisan (kellő szigorral) csak úgy lehet csinálni valamit ha az ellenkezőket kiemeled hiszen olyan nincs, hogy valami mindenkinek tetszik. A kiemelés után pedig hozzá lehet látni a megvalósításhoz ami akkor már ellenszél nélkül villámgyorsan megy! De ha engedékenyen fogsz hozzá tehát a másként gondolkodó vígan ott tesz keresztbe ahol tud akkor az csak maszatolás. Nagy dolgokat kiemeléssel kell kezdeni.
2022. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Most az előbb olvastam el figyelmesen a kérdező hozzászólását, korábban csak "átszaladtam" rajta... Nem ismerem őt de nagy koponya. Szerintem egy fiatal srác, de aki fiatal srác létére ilyen intelligens (mert ő az!) az nem elveszett ember. Sajnálom, hogy ismerem.
2022. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
25%
Hosszú kérdésre rövid válasz: NEM KELLETT VOLNA BELÉPNI AZ UNIÓBA!
2022. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!