Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig húzódik még el ez a...

Meddig húzódik még el ez a drágulás?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 08:48
1 2 3
 21/26 Pikk Ász ***** válasza:
0%
Az USA ban is rettentőek a különbségek, ott is vannak nyomorgók, meg milliárdosok, pedig az olyan fene jó hely nem?
2022. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

21: HA másra mutogatsz attól a helyi helyzet nem változik meg. USA ban is vannak szegények és gazdagok. ÉS ott is nő az olló sajnos.

Különbség hogy ott kisebb az olló jelenleg. Ugyanis ott van közép réteg aki dolgozik és tiszességesen él. Társadalom tetején meg ott vannak azok a gazdagok akiket ismerünk ő felettük pedig akikről senki nem tud semmit.


USA ban 60% kb a középréteg MO ez 2-3%. Ez a különbség.

2022. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen magyarországgal az a baj, hogy aki tisztességesen dolgozik, az sem kap eleget és nem tud megélni a fizetéséből. De országban is nagy az olló.

Példa: én CNC gépkezelőként dolgozom. 5 évig dolgoztam Nógrád megyében, alapórákkal, túlóra nélkül, műszakpótlékokkal és cafetériával 220-240 ezret kerestem havonta. (Bruttó 1750 ft-os órabér) Aztán ezt meguntam, elköltöztem Győr mellé és ott is dolgozom.

Keresek ugyan úgy alapórákkal, azaz műszakpótlékokkal, és cafetériával és a nettó 50 ezres albérlet támogatással együtt, a lényeg, hogy túlóra nélkül: 410-430-at havonta. (Bruttó 3000 ft-os órabér)

Van különbség?

Ugyan ez: Ausztriában keresnék 2600-3000 eurót nettóban havonta szintén túlórákkal. Az "csak" 400 forintos euróval számolva: 1 millió - 1200000 ft havonta, az árak kb 10-20%-al drágábbak. Igen, ennyivel, voltam kint, szétnéztem, mivel nincsen messze átmentem. Sőt, sok dolog olcsóbb is! Sőt, még a lakhatás sem túl drága. Már mint itthoni árakkal számolva. Azt kell mondanom, hogy bár nem élek kint, de ha kint élnék, olyan 20-30%-al drágább ott az élet, mint itt. És mennyivel keresnek többet az emberek? 3X minimum, de jó esetben akár 5-6X. És ez nem vicc.

Ez a baj az országgal!!!!!

2022. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Pikk Ász ***** válasza:
0%
Én ismerek olyan embereket utolsó, akik tisztességesen dolgoznak és megélnek, azért mert te nem tudsz, nem igaz az mindenkire bocsika.
2022. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

*szintén túlóra nélkül

23-as voltam.

Igen most már én is megélek a fizetésemből, bár a 400+ is éppen hogy elég, félre tenni, akár autóra, akár saját ingatlanra nem tudok.

2022. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

23: Svájcban műszak és egyéb pótlékokkal 5-6000 nettó CHF ugyan ez. Nyelv kell hozzá. Sőt aki nagyon profi helyen van az 7-8-9-10 -et is kereshet.

Ezek nyilván precíziós helyek és nehéz bekerülni, és teljesíteni kell.

2022. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!