Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon "kapcsán" a románokat...

Trianon "kapcsán" a románokat (meg a többit...) csak a föld terület érdekelte vagy a magyar lakosság is amely azon élt?

Figyelt kérdés
Ha "csak" az előbbi akkor a magyarok miért nem költöztek át Magyarországra és akkor "csak" a föld veszett volna el. Igaz persze, hogy az is katasztrófa de így elveszett a föld is meg a rajta élő magyarok is.
2022. szept. 5. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem így megy, én erdélyi vagyok de nem költöznék át Magyarországra, nekem itt a hazám,gondolom a felmenőim is így gondolkodtak.

Ceaușescu próbálta bedarálni/ eladni a magyarságot Magyarországnak, mint ahogy a zsidókkal és a szászokkal tette, de a magyarsággal nem sikerült neki, bár sajnos vannak akik elrománosodtak a 100 év alatt,de elég sokan megmaradtunk magyarnak, lásd pl. Székelyföld, ma is kb. 90% a magyarok aránya, pedig a vadrománok tagadják a létezését.

2022. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Öltek is nem keveset.
2022. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek 1-essel, szintén erdélyiként. Semmi szín alatt nem költöznék Magyarországra én sem, itt születtem, itt éltek az őseim 1000 éve, és őket sem érdekelte, hogy épp román, magyar vagy osztrák uralom van. A legjobb akkor volt, amikor Erdély önálló volt (az Erdélyi Fejedelemség idején).


Mi tudtunk békében együtt élni századokig a szászokkal, románokkal, örményekkel, zsidókkal, tótokkal, svábokkal, cipszerekkel, ruszinokkal Erdélyben. Bukarest és Budapest rontott el mindent (meg részben Bécs) - és a nacionalizmus terjedése.


Nagyon örülök, hogy az őseim nem költöztek sehova! Ha muszáj lenne, pl. menekülni kellene, én személy szerint akkor sem hiszem, hogy Magyarországot választanám, mert nekem nem tetszik az oroszbarát politika és az állandó szembenállás az EU-val. Itt nekünk kisebbségként, mióta Románia része lett Erdély, még soha nem volt olyan jó (legalábbis tűrhető), mint mióta EU-tagállam lettünk! A nyelvi jogokat is az EU-csatlakozás előtt adták meg, hogy nyaljanak az EU-nak, azelőtt SEMMI ki nem volt írva magyarul, a múlt rendszerben, Ceaușescu alatt szabályosan üldöztek mindent, ami magyar.


Az embereket nem lehet csak úgy "átültetni", azt még a növények is megszenvedik, sokszor bele is pusztulnak! Az embernek is vannak GYÖKEREI, emlékei, a szülőföldhöz való ragaszkodása.

2022. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!