Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha minden ország és...

Mi lenne, ha minden ország és elnyomott kisebbség egyszerre támadná meg oroszországot?

Figyelt kérdés

Képes lenne megvédeni magát és folytatni az ukrajnai agressziót is putyin oroszországa, ha egyazon időpillanatban, egy ugyanolyan hajnalon, mint ők február 24-én, EGYSZERRE bekövetkezne:


- a harmadik csecsen függetlenségi háború

- Dél-Oszétia visszafoglalása

- Abházia visszafoglalása

- Tatárföld függetlenségi forradalma

- nagy erejű ukrán ellentámadás

- kínai invázió Szibériában

- Japán invázió a vitatott hovatartozású szigeteken

- kaukázusi avar, baskír, örmény, csuvas, csecsen, tatár, mordvin, udmurt és mari fegyveres felkelés

- csecsen terrorista akciók szervezett sorozata Moszkvában és Szentpéterváron

- iszlám dzsihád, 15 millió oroszországi muszlim részvételével


Ha a ruszkik által megnyomorított népek EGYSZERRE és összehangoltan támadnának, oroszország területén belül és kívül is, képes lenne ez az elmaradott, hanyatló hatalom megvédeni magát?


Bevetnék az atombombát, akár saját területükön is, úgy, hogy oroszok sokasága is belehalna?


Vagy hogyan védekeznének? És hogy hatna ez az ukrán frontra?


(Nincs most rövid távú realitása, csak elméleti kérdés, de érdekelnek a válaszok!)



2022. szept. 13. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Csak ha a Magyar impérium is megindul visszavenni az őshazát,mert hát a miénk!
2022. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

A világot nem a "mi lenne ha" mozgatja hanem az amit valóban meg is tesznek.

Nem a HA van a történelemkönyvekben.

Pont ez a lényege a nagypolitikának, hogy úgy kell alakítani a dolgokat, hogy a sok "mi lenne ha" közül ne valósulhasson meg az amit nem szeretnénk.

Ott kezdve, hogy HA az amcsik meg az európai ostoba politikusok nem hazudnak az ukránoknak NATO tagságot meg hogy azonnal beléphetnek az EU-ba, mikor tudták hogy mindkettő lehetetlen - akkor nem is lett volna ez az egész háború és nem kellene azon elmélkedned, hogy "mi lenne ha" mindenki egyszerre támadná meg az oroszokat.

Amúgy ugyanaz lenne, mint ami akkor HA minden ellensége egyszerre támadná meg az USA-t vagy Izraelt. Az adott ország bukása lenne.

2022. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Megmondták az oroszok, ha megtámadják őket atomot dobnak mindenkire. "Eljön a végítélet"
2022. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen összeomolna az Orosz Föderáció. Nagyon látványosan dőlne össze, mint a Szovjetunió. Egyébként elég lenne egy harmadik csecsen háború, meg a tatár felkelés, nem kellene hozzá kínai meg japán invázió is.


Nem tudom egyébként, hogy egyesek miért nem tudtak értelmesen válaszolni erre a kérdésre.

2022. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

#3 Nem pont ezt mondták, de érthető így is.

Attól függ ki támadná meg az országukat.

Ha az amcsik, németek vagy más NATO tag tenné, az egyben világháborút jelentene és az ezt hozná magával sajnos, ezt világossá tették - ezért is támogatják az ukránokat, hogy ők legyenek a kirakatban és ne legyen egyértelmű kikkel is harcolnak az oroszok valójában.

Azonban ha az ukránok támadnának és mennének át az ukrán-orosz határ másik oldalára, a tömegpusztító fegyver bevetése nem feltétlenül atombombát jelentene, van sajnos bőven olyan más fegyver is az arzenáljukban amivel sok embert lehet pillanatok alatt nagy területen elpusztítani és hasonló hatást elérni mint egy atomfegyverrel.

Nem fognak a saját határukon atombombát ledobni, annak nem lenne értelme, hisz a szél, eső nem ismeri a térképet és nem áll meg a piros vonalnál, ezt tudjuk Csernobil óta.

2022. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2,3,5 Én nem mondtam, hogy amit leírtam az a történelem és nem is mondtam, hogy ez megtörténik. Én egyszerűen megkérdeztem, hogy HA és amennyiben egy ilyen megtörténne, mi történne szerintetek. Nem értem, miért nem lehet a kérdésre válaszolni?


#4-esnek köszönöm az egyetlen érdemi választ!

2022. szept. 13. 13:16
 7/18 anonim ***** válasza:
4%
#6 Megkaptad a választ a kérdésedre. Az nem az én hibám ha nem érted vagy nem olvasod végig a választ.
2022. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
#5 Nem jelentene világháborút, max világégést. Az oroszoknak nincs akkora szövetségi erejük, ami ellensúlyozná a NATO hatalmát. Az egyetlen dolog amivel óvatos politikára kényszeríti az ellenfeleit az az atomháború lehetősége. Putyin pedig van annyira megalomán, hogy egyszerűen mindenre is ledobatja az atomot és kényelmesen végigvárja a védett helyén a végét.
2022. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

#6

Amúgy Kérdező, azon én speciel nem lepődnék meg, ha a csecsenek már mozgolódnának.

2022. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
A kérdező egy troll.
2022. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!