Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyakorlatilag minden 50-100%-o...

Gyakorlatilag minden 50-100%-ot drágult itthon 1 év alatt, Magyarország jelenleg az EU egyik legpocsékabb, legélhetetlenebb országa. Van értelme azon gondolkodnia a fiatalkonak, hogy ebben az országban maradjanak?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 09:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#9:

Forrás az, hogy végre leveszed a szemellenződet és bemész a boltba, megnézed milyen árak vannak.

2022. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem mindegy Pesten ma átlag ember nettó 3-400 ezreket keres, 5 éve még 150 nettó jó fizetés volta fővárosban.
2022. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a nehezen mozduló fajta vagyok, ragaszkodom a mikrokörnyezetemhez, családhoz, barátokhoz, és a munkám is olyan, amit az alulfizetett volta ellenére nagyon szeretek és nyelvi okokból nem lehetne külföldön csinálni.


De mostanra én is eljutottam oda, hogy lépni kell. Elment a fél életem ebben a trágyahalomban, ami sokáig csak gazdaságilag volt egy rakat kaksi, de az utóbi 12 év morálisan is visszataszító. Egy gyűlölet-társadalom épült, amiben maga a kormány uszít, óriásplakátokon, bekapcsolod a rádiót és az ötvenes évek propagandája ömlik belőle. Hányinger kerülget és mérhetetlen szomorúság...


Az az ember voltam, aki minden fiatalnak azt mondtam, hogy maradjon, mert ezt az országot kell jobbá tenni, nem egy jobbat keresni készen - hiszen azt is a polgárai tették jobbá, rengeteg munkával, sok idő alatt.


Ma már nem tudom letolni ezt a dumát, mert érzem, hogy itt sajnos nem igaz már.


Elvesztegetné az életét, ha maradna. Ahogy én, ahogy más. Ahol a hatalom ellenáll és nem engedi, hogy jobbá legyen az ország, ott hiába sorakozik fel akárhány tehetséges, jó képességű, tettrekész ember, nem hagyják, hogy változtassanak.


2022-ben egy bosztkádári gazdaságpolitikára épült poszthorthysta retorika és egy goebbelsi propagandagépezet jellemzi a magyar állam működését.


Ehhez nincs szükség értelmiségre, ehhez még egyszerű, józan paraszti ésszel gondolkodó emberekre sincsen.


Akinek van nyelvismerete és használható tudása (legyen az egyetem, de akár egy jó szakma is), az a legjobban teszi, ha azonnal elhúz.

Borzasztó nehezen hoztam meg a döntést, de életemben először mostmár én is erre készülök.

2022. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fos ország, aki haladni akar az életben az elmegy.


A többiek, akik a fidesz féle szolga keresztény életet választják azok maradnak és tömik mészáros zsebét.

2022. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!