Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a balosok...

Miért van az, hogy a balosok Brüsszelben szidják, rossz színben tüntetik fel a hazánkat, utána meg panaszkodnak, hogy nem kapunk pénzt az Uniótól?

Figyelt kérdés

Ez nem hazaárulás?

Ja, és nem vagyok Fidesz-szavazó.



2022. szept. 15. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
De, ez az, a saját érdekeiket Magyarország érdekei elé helyezik. De meg is van az eredménye: állandóan kikapnak. Nem tanulnak.
2022. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintük nem az.
2022. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem ez annyira fura. Minden szarnak elhordják a hazánkat, hogy "így nincs demokrácia, úgy nincs demokrácia", utána sírnak, hogy nincs pénz.

Szerintem a két oldalnak pozitívan kellene beszélni hazánkról.Súlyos eurómilliókról van szó.

2022. szept. 15. 12:53
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
"Készült Magyarország kormánya támogatásával."
2022. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Először is nem a hazánkat tüntetik fel rossz színben hanem a kormányt meg a fideszt (van is rá ok dögivel), másfelől azt szeretnék ha megkapnánk a pénzt, de azt is, hogy jó helyre kerüljön, ne a szokásos módon ellopikálják.
2022. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem így tennének, lehetnének kormánypártiak is, nem?

De most komolyan, ha egy ellenzéki úgy szavaz, ahogy a kormánypárt, akkor mi különbözteti meg egymástól?

Nyilván az vezérli, hogy amit a kormány jónak gondol Magyarországnak, azt az ellenzék másképp gondolja, így nem szavazza meg, mert szerinte az nem az ország érdeke.

Egyebkent az európai minimálbér meg lett szavazva, ami a mediánbér minimum 60%-a kell legyen, és ezt is az ellenzék intézte az EU-ban, nem a kormány.

2022. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 D-Mano ***** válasza:
54%

Magyarországot ki akarják véreztetni. Ez az Orbán vs. Brüsszel színjáték csak azért kell, hogy az emberek egyik fele Orbánt hibáztassa a másik fele pedig Brüsszelt hibáztassa Magyarország pénzügyi, gazdasági helyzetéért, így ne vegyék észre a valódi okokat és okozókat, akik egyaránt Brüsszel és Orbán fölött is állnak.

Az ellenzék pedig szintén ehhez a színjátékhoz asszisztál.

2022. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

"Ja, és nem vagyok Fidesz-szavazó."


Én meg egy olajsejk vagyok.

2022. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Európai Liberális Egyesült Államokat akarnak!
2022. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

#6 "Ha nem így tennének, lehetnének kormánypártiak is, nem?"

Nem.

Az EU-ban nem találsz mások ilyan országot ahol az ellenzéki képviselők a saját országuk ellen dolgoznának, beszélnének az EP-ben. Ilyet csak a magyarországi ellenzéki képviselők csinálnak.

Nagyon nem ugyanaz ha itt, belpolitikai csatározások közben szidják a kormányt és elleneznek intézkedéseket, szerveznek megmozdulásukat - mert ez a dolguk. Amint viszont az EP-ben szólalnak fel már nem állítanak olyan hazugságokat, nem szervezkednek azért, hogy a többi EP képviselő leszavazza az országuknak járó források kifizetését.

Attól mert ellenzékiek még ugyanannak az országnak a választóit szolgálják és ugyanannak az országnak kell a javulásáért küzdeniük.

Magyarázd el nekem, hogy miképpen is lett jobb Magyarországon a választóknak attól, hogy 1,5 éve nem kapjuk meg a nekünk járó hitelrészt a covid utáni gazdasági visszaindításra felvett hitelből! Vagy hogy miképpen is szolgálja az ország érdekét, javát az, hogy el akarják venni a szavazati jogát az országunknak!

"Egyebkent az európai minimálbér meg lett szavazva, ami a mediánbér minimum 60%-a kell legyen, és ezt is az ellenzék intézte az EU-ban, nem a kormány."

Semmi ilyen nem lett megszavazva, legalább minimálisan nézz már utána annak amit állítasz!

"A megállapodás tehát egyáltalán nem azt jelenti, hogy a tagállamokban egységes lesz a minimálbér. Csak annyit, hogy - célja szerint - az adott országban "tisztességes" életszínvonalon meg lehessen élni majd a minimálbérből. Ez az átlagbér 50%-a, illetve a mediánbér 60%-a lehet. Magyarországon az átlagbér fele jelenleg bruttó 255 ezer forint, a mediánbér 60%-a pedig 236 ezer forint, miközben a bruttó minimálbér 200 ezer forint. Látható tehát, hogy a folyamat végén akár érdemben magasabb is lehetne a magyar minimálbér, de senki se számítson drasztikusa emelésre, hiszen nem nyugat-európai szintre emelkedne a minimálbér, hanem hazai összevetésben lenne magasabb az átlaghoz/mediánhoz képest."

[link]

2022. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!