Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt, hogy az EU nem ad pénzt,...

Azt, hogy az EU nem ad pénzt, ezt Orbán így tervezte, hogy legyen indok kilépni pár éven belül az EU-ból?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 17:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, amit 9-es mondasz, az érdekes. Ebbe vajon belegondolt OV amikor a nagy keresztes hadjáratát folytatja?


6-os

2022. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Van egy embertípus, akire úgy ráismerek Orbánban. Türelmetlen, tettrekész, határozott és ösztönös, pillanatok alatt dönt, és nem hátrál meg.


Az ilyen embert a túlzott tervezés csak idegesíti, mert egyrészt a tervezés nem cselekvés (ergo nem visz előre), másrészt a tervek során előkerülhet egy csomó ellenérv, ami csak elbizonytalanítja, harmadrészt pedig ilyenkor kicsit kiadja a kontrollt a kezéből, és befolyásolva érzi magát.


Az ilyen ember amúgy sem tudna szerintem olyan döntésbe beleállni, amivel nem tud teljesen azonosulni, épp ezért inkább ösztönösen és gyorsan dönt, és azonnal belevág, mert van elég önbizalma, hogy azt mondja, "bármi jön, majd megoldjuk".


Én egy pillanatra sem gondolnám, hogy kormányzást illetően Orbán fejében bármilyen hosszú távú forgatókönyvek szerepelnének. Szerintem neki van egy víziója egy kelet-/közép-Európa vezette, autokratikus, konzervatív Európai Unióról, amiben Magyarország egy erős központ. Az ilyen operatív dolgokkal, mint kormányzás, közügyek, foglalkozzanak a szakik ahogy tudnak, az nagyon nem érdekli. Ha valami beb.szik, akkor majd gyorsan összeránt egy értekezletet, és kitalál rá valamit. Nem véletlen, hogy a Fidesznek vagy 10 éve nincsen választási programja sem. Ilyen piszlicsáré dolgokkal nem foglalkoznak.

2022. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!