Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán kormány most már...

Az Orbán kormány most már akkor ugyanaz mint a Kádár-rendszer?

Figyelt kérdés

Hatalmas párhuzamot látok a 2 közt.

Középkorú/idősebb férfi, állami árak, nyugat szidása, gyakorlatilag egypártrendszer, mivel ellenzék az már nincs (nem ütőképes), ország romlása, de kifelé azt mutatja hogy minden oké és hogy megyünk előre.


A különbség annyi hogy lehet külföldre utazni meg nem verik el azt aki nyíltan szidja a rendszert (bár a vége fele már a Kádár korszakban sem vertek el embereket csak úgy.)


És mondok valamit! Szerintem a vége is ugyanaz lesz! Orbán 2030-ig biztos marad, és szerintem csak a halálával vagy súlyos betegségével válik majd leválthatóvá. Annyira ezt érzem!


A történelem megismételte önmagát?



2022. szept. 17. 19:54
A kérdező szavazást indított:
igen. Orbán 100% Kádár utódja
talán
nem, ez más
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem, Kádár üldözte a vallást, Orbán alatt pedig annyira keresztények lettünk, mint Horthy alatt.
2022. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ettől csak mégnagyobb párhuzamot látok.. egyiket se jellemezte a valláshoz való normális hozzáállás.
2022. szept. 17. 19:57
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Ja habiszti keresztyények:) Hagyjuk már
2022. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Pont az ellenkezője..akkor az években volt az életszínvonal a mostani állapothoz képest, alapvető dolgokhoz hozzáfért mindenki.ma meg más nem tudsz fűteni,tankolni, élelmiszert venni,lakást építeni a magas árak miatt.de elég ha megnézed a születésszámot,ma már a magyarok nem szaporodnak.
2022. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a kérdésemet úgy tettem fel hogy én fideszes vagyok de szerintem a kádár rendszer is jó volt, szívesen éltem volna akkor de 96os vagyok. csak annyira átlátok mindent.
2022. szept. 17. 20:11
 6/15 DK-s ***** válasza:
89%

#5-nek (kérdezőnek):


Rosszul látod.


Bár az egypárt-rendszerbeli hasonlóság, a nyugat szidása-h'lyére vétele, állami árak, stb, hasonlóságot mutatnak, de itt véget is ért az egyezés.


Orbán nem Kádárt másolja, hanem Horthy-t. Ott már minden a helyén van a párhuzamban!


Keresztény-kurzus (Horthy-tól xopta), korrupció, államilag szabályzott árak, vármegyék-ispánság visszaállítása.


Tiszti különítmény-TEK

Prónay-Pintér

Slachta Margit-Novák Katalin


Tanulmányozd a Horthy-korszakot, és akkor fogsz ledöbbenni igazán.


Egy az egyben másolja.

2022. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6- igazad van.:) Durva hogy a történelem ennyire ismétli önmagát. Vajon ez a karma lenne? És még a személyek is egyeznek....
2022. szept. 17. 20:27
 8/15 DK-s ***** válasza:
85%

#7-nek:


Nem ismétli.


Tudatos utánzás:


[link]

2022. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Dogoljon meg!
2022. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Nincsen olyan szerencsénk.
2022. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!