Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem a kormányinfón az...

Nem értem a kormányinfón az újságírói kérdéseket. Ezek nem információk, hanem vélemények, miért véleméynekre kérdeznek rá?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=-5evJlg_44M


Az újságírók többsége a kérdésekben véleményeket kérdezett a baloldali politikusokról, akciókról, stb. Ez miféle kormányinfó? Tökre nem erről kéne egy kormány informáljon. Ez nem ide tartozna. Ezek ilyen jobboldali alákérdezős újságírók?



2022. szept. 18. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, éppen azért vannak ott, hogy vigyék el az időt egyéb kérdések elől, és közben fideszes politikai propagandára lehessen felhasználni az "informálást" is.
2022. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Jobb oldali újságíróknál miért meglepő ez?

Előre lehet tudni, hogy a TV2 kérdez akkor Gyurcsányozás jön, ha az RTL, akkor valami kicsit kellemetlenebb, aztán M1, megint Gyurcsány....

Nincs semmi új

2022. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Látszott is a kurmányszóvivőn a félelem, hogy olyat kérdez valamelyik független vagy ellenzéki média képviselője, amire nem tud majd konzisztens választ adni.
2022. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
A fideszes lakájmédiát ezért hozták létre, a propagandára. Ők nyilván nem fognak rákérdezni kényes dolgokra, csak alákérdeznek, hogy Gulyás gyurcsányzohasson.
2022. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Kár ebből hírt csinálni, unalmas már a csüngőhasú celeb, mert mindenki tudja hogy egy hazug tolvaj.
2022. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint nem csak én érzem nagyon visszásnak, hogy kormányinfón politikusokról, politikai pártokról mond véleményt a kormányinfót tartó miniszter.

Igen, elveszik az időt a kormányzásra vonatkozó kérdésektől. De nem csak így. Mikor a kormányszóvivő bejelenti, hogy a miniszter programja miatt meddig tart a kormányinfó, és kéri, hogy a kérdések mennyiségében legyenek egymásra tekintettel, akkor az MTVA képviselője 8-10 kérdést tesz fel, ráadásul hosszasan, vontatottan.

2022. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet oda bejutni? Azt tudja valaki?
2022. szept. 18. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha igaz, senki nem tudja: [link]
2022. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És hol lehet egyáltalán kérvényezni? Mert én például írtam egy levelet a miniszterlenöki irodának és másfél éve nem kaptam választ, pedig törvény kötelezi őket, hogy válaszoljanak.
2022. szept. 19. 08:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem polgári kezdeményezésre történik. Adott szerkesztőségeket értesítenek, aztán tőlük mehet valaki.

Többnyire úgy megy híre, pláne a pontos kezdőidőpontnak, hogy a szerkesztőségek nyilvánosságra hozzák, hogy lesz, mikor lesz.

2022. szept. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!