Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz ahhoz hogy az...

Mit szólsz ahhoz hogy az EU-tól 3000 milliárd Forintokat szoktunk kapni és ebből egy átlagember konkrétan semmit nem kap vissza ebből?

Figyelt kérdés

- Budapesten 20 év alatt nem történt fejlesztés, sehol. Az utcákon, a gyalogosjárdán is akkora kátyúk h az embernek rettegnie kell h baleset éri.

- szociális háló gyakorlatilag nincs, magánorvoshoz kell menni mindennel

- támogatások nincsenek, csak a kisebbségnek

- az autópályák olyan állapotban hogy terepjárót kell venni hogy közlekedhess

- az épületek mindenhol romokban

- iskolákat a szülők festik ki és a szülők újítják fel, saját pénzből

- 2022-ben még mindig egy 1 napos szenvedés egy-egy ügy elintézése ami egy pármillió Ft-ból lefejleszthető online rendszerrel egy kattintás lenne


Nem borzasztó, hogy ez olyan rengeteg pénz, amit fel sem lehet fogni, és konrkétan semmi előnyünk nincs belőle?


Pedig ha szétosztanák 10 millió ember között, akkor mindenki elmehetne pl. magánorvoshoz belőle.


Miért nem nekünk, magánembereknek adja az EU ezt a pénzt? Szerintetek az EU-nak is érdeke hogy a kormány ezt ellopja, és mi, átlag plebs, rosszul éljünk? Hiszen régen is az volt az érdek hogy a meghódított periférián rossz legyen az életminőség, hogy olcsó munkaerő, és könnyne manipulálható munkások legyenek, gyenge haderővel.



Ha ez nem így van, miért nem az állampolgárok között osztja szét az EU?


2022. szept. 19. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ezt szavazták meg az emberek szóval örüljenek neki.
2022. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem adja az EU oda a pénzt azoknak, akik máshogy szavaztak?


Ez így minden, csak nem demokratikus szerintem.

2022. szept. 19. 11:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Budapest, Budapest...Szerinted az ország többi részén nem kell fejleszteni?
2022. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezzel szemben a valóság:


- Budapesten rengeteg fejlesztés volt (4es metró, fonódó villamosok, 1-es villamos hosszabbítás, Városliget stb)

- állami egészségügyben ellátnak

- voltak támogatások (panelprogram, napelem, telefoncsere stb)

- az autópályák jó állapotban vannak, nem kell terepjáró

- felém semmiféle épület nincs romokban

- nálunk nem a szülők újítják fel az iskolát

- sokat fejlődött az online ügyintézés

2022. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy a demokrácia lényege hogy van a nép, aki felhatalmaz politikusokat, mintegy szolgákat, akik képviselnek minket.

Nálunk persze ez félrement, mert nem képviselnek, hanem ellopják a pénzt.


De ez a pénz a népet illeti, nem a politikusainkat.


Milyen jogon tartja vissza az EU ezt a pénzt a néptől?


Ez minden csak nem demokrácia sztem

2022. szept. 19. 11:36
 6/13 A kérdező kommentje:

"Budapest, Budapest...Szerinted az ország többi részén nem kell fejleszteni?"


Arra nem járok, az említett autópályák miatt. Ha felhajtok az M5-ösre gyakorlatilag szétesik a kocsim, ráadásul annyi a kamion hogy gyalog előbb leérek ha valahova menni akarok, csak ugye gyalogút, bicikliút meg nincs.


De amúgy tudom h kell fejleszteni ott is, borzasztó állapotok vannak vidéken, csak az engem nem érint, de persze, elhiszem h probléma. Sok helyen még út sincs, meg közművek, 2022-ben. Sok faluban még a vasút is csak álom.

2022. szept. 19. 11:40
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönjük hogy 4-es ideírt Svájcból de én Magyarországról beszéltem


Itt élek PEsten és felénk kórházba csak meghalni járnak emberek, de még arra se kapsz időpontot.


Légyszíves írd le milyen autópályáról beszélsz, remélem nem úgy értetted h Felcsútig jól meg vannak csinálva az utak.


Panelprogram az egy nagy humbug, lopás volt. Mivel gagyi anyagból csinálták kb pár százalékot nyertek vele hatékonyságban. Külföldön ugyanennyiből kb nullásak lettek a panelok


Az hogy mi számít romosnak nézőponmt kérdése, nyilván egy ugandai ember csodálattal néz egy szétlőtt házat is.

A Rákóczi útról, körútról beszélek, ellenségemet nem küldeném oda, olyan ronda, koszos és romos épületek vannak, pl. egy Bécshez képest.


Illetve a 8. ker épületeiről, kb hetente van hír h vmi rászakadt az emberekre.


Persze Budán ahol politikusaink laknak biztos szépek az épületek..

2022. szept. 19. 11:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, értem én a negatív attitűdöt, de a szemellenzős látásmód szerintem nem helyes!!!
2022. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
3000 milliárd osztva 10 millióval az csak 300.000 forint. Annyitól nem fog senkinek az élete megváltozni...
2022. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9: ebből pl. ki tudom fizetni egy magánkórháznál a biztosítást. vagy ha 30 ember összedobja, le tudják betonozni az utcájukban az utat.


így megszűnne minden ok az adófizetésre, a Fidesz nem tudna mit kezdeni 2.5 millió emberrel aki nem fizet adót, így lemondana

2022. szept. 19. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!