Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok és a FIDESZ miért...

A magyarok és a FIDESZ miért romantizàlja az alkoholt?

Figyelt kérdés

Egészséges, egy kicsi kell, ha valaki nem iszik nem férfi, nem lesz bajod, miért nem iszol? Egy rendezvény nem maradhat el alkohol nélkül.


Sokan kis túlzással büszkék arra hogy alkoholisták.



2022. szept. 19. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Hogy jön ide a Fidesz?
2022. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Mert behülyít, de nem őrjít meg, ellenben a liberálisok kedvenc drogjaival a fűvel, gombával, LSD-vel.
2022. szept. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
#1: Biztos Ferit akart írni, csak bekapcsolt az autokorrekció. :)
2022. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
#2: A liberálisok kedvenc drogjaival? Nekem pont, hogy a szélsőjobboldali ismerőseim fogyasztják ezeket.
2022. szept. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez hülyeség, manapság már nem mondanam ilyet az emberek, hogy nem vagy férfi ha nem iszol.Ha mondanak is, az egy bizonyos társadalmi réteg, de ilyenek nem csak a magyarok közt vannak...Sőt, rengeteg nemzetnél ugyanúgy van hagyománya az alkohol fogyasztásnak, ugyanúgy vannak alkohollal kapcsolatos mondásaik, nemzeti italuk, stb.

Ja, amúgy én és a családom absztinensek vagyunk.

2022. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

2, a fű mióta őrjít meg? Hallottál már arról, hogy egy füves művelt volna erőszakos dolgokat? Hát azt, hogy egy részeg?


Kérdező!

A Fideszt én se hoznám a képbe amúgy. Persze Orbánnak volt egy pálinkázós megjegyzése egyszer-egyszer, de azért az messze áll attól, hogy a Fidesz romantizálná az alkoholt.


És a válasz annyi: ha az ország több mint 20%-a szeret valamit, tulajdonképpen minden létező magyar család érintett valamennyire az alkoholproblémákkal, akkor bizony ott hétköznapi dolognak számít az ivás.

Olyanra meg nem mondhatod, hogy káros, amit jóformán mindenki művel, nem? Hallottál már dohányost aggódva beszélni arról, hogy a dohányzás rossz?:D Dehogyis! Ha ezt komolyan venné, leszokna róla. Ugyanez az alkohollal. Ha komolyan aggódna, leszokna róla, úgyhogy inkább romantizálja.

2022. szept. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én dohányzom és mindenkit próbálok rábeszélni, hogy ne szokjon rá.Én vagyok rá a példa, hogy miért ne.Mert nem tudok róla leszokni, pedig rengetegszer megpróbáltam.Pár hónap kihagyás és visszaszoktam.🤷‍♀️
2022. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Előre leszögezem, hogy ezt nem alkoholizáló, nem drogozó "balliberálisként" mondom, de az alkoholizmus hungarikumként való éltetéséről (kivételesen) nem a FIDESZ tehet, az előtte lévő valamennyi rezsim alatt nemzeti érték volt a piálás, amióta csak létezik ez az ország. Évszázadok nevelésének a következménye az, hogy a sivatagban a szomjhalál szélén is előbb kérnének egy doboz sört, mint egy kancsó vizet. Mára annyira normálisnak tekintik a lerészegedést és a részegesen elkövetett erőszakot - hiszen "nem önmaga akkor szegény" - , hogy olyan sikerrel lehetne visszaszorítani, mint amit a 20-as években értek el Chicagóban. Egy ekkora léptékű, feloldhatatlannak tűnő problémát könnyebb az élet természetes velejárójának vagy kimondottan jónak, magasztosnak, hasznosnak beállítani, mint tenni ellene. Ugyanez van a szegénységgel és a szegénységet romantizáló irodalommal is.
2022. szept. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
nem a fidesz hozta létre de teljes erejével támogatja a butulás
2022. szept. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Mert az átlag nemzeti fideszesnek ennyiből áll az állítólagos konzervatív értékeinek kifejezése, hogy 12 órát robotol a gyárba, utána már csak annyi öröme marad, hogy bepiál, és otthon jól elveri, vagy megdöngeti az asszonyt.
2022. szept. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!