Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövő héten végleg elesik...

Jövő héten végleg elesik Krím, Donyeck, Luhanszk, Mariupol és Herszon visszaszerzésétől Ukrajna. Zelenszkij engedelmeskedni fog a nyugati főnökeinek, hogy küldjön ukrán katonákat a Föderáció határain túlra?

Figyelt kérdés
Jövő héten a fent felsorolt városok és félsziget hivatalosan is az Orosz Föderáció részei lesz. Ha egy katona is átlépi a határt, az azt jelenti, hogy Oroszországnak joga lesz atomot dobni a megmaradt ukrán területekre.

2022. szept. 21. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
az agyad 1 darab atomból áll:D
2022. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sértegetés helyett inkább érvelj!
2022. szept. 21. 16:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Sírjatok csak úgy élvezem.
2022. szept. 21. 16:34
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"Jövő héten a fent felsorolt városok és félsziget hivatalosan is az Orosz Föderáció részei lesz."


Ha a hivatalosan alatt azt érted, hogy Oroszország, Észak-Korea és Belarusz elismeri, akkor igen.


"Oroszországnak joga lesz atomot dobni a megmaradt ukrán területekre."


A "joga van" kifejezés szerintem baromira nem helytálló, tekintve, hogy az egész háborúhoz nem volt joga. Inkább úgy mondanám, hogy így már találna rá ürügyet.


Kb mint finn-orosz háborúban annak idején: kiprovokálok valami lövésváltást a határon, és így már előadhatom, hogy Finnország támadta meg a Szovjetúniót, és jogos önvédelemből foglalom el.


Ja és ettől még a nukleáris arzenál elrettentési célú bevetéséről beszélünk, mondjuk egy taktikai bomba képében, nem az ukrán területek bombázásáról. Az már nettó terrorizmus kategória lenne.

2022. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Hát a Krím eddig is a része volt, az ukránok büntetlenül lőtték, a háború során többször is "áttévedt" pár ukrán rakéta, helikopter, speciális egység Oroszországba, mégsem történt semmi, további jó sírást!
2022. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A Krímet nemrég érte támadás, nem? Több is. Miért nem dobtak atomot?
2022. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati főnökei nem fognak ilyet kérni, a másik hogy az oroszok most rendeltek el részleges mozgósítást.
2022. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

" Miközben ezt az annexiót az oroszokon kívül senki sem tartja majd legitimnek, az a furcsa helyzet fog előállni, hogy hirtelen ukrán csapatok harcolnak Oroszország területén. Hiszen Ukrajna veszi vissza épp a saját területeit"


[link]

2022. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#5: Csatlakoznék a kérdezőhöz, és kiegészíteném a válaszaidat egy kicsit.


"Ha a hivatalosan alatt azt érted, hogy Oroszország, Észak-Korea és Belarusz elismeri, akkor igen."


-> Oroszországot egy kicsit sem érdekelné, hogy kik ismerik el ezeknek a területeknek a bekebelezését, ezek után sem fogja érdekelni.


"A "joga van" kifejezés szerintem baromira nem helytálló, tekintve, hogy az egész háborúhoz nem volt joga. Inkább úgy mondanám, hogy így már találna rá ürügyet."


-> Oroszország még mindig erősnek hiszi magát, és azt hiszi, hogy joga van kikövetelni magának azt a történelmi tényt, hogy az erősnek mindig igaza van. Az USA-nak sem volt igaza pl. Irak lerohanásánál (legalább is emberi szempontokból), de ez senkit sem érdekelt, mivel az erősnek mindig igaza van.


-> Ha úgy vesszük az atom használata a japán civil lakosság ellen sem volt "jogos", ahogy a magyar és a német nők tömeges megerőszakolása a II. VH után sem. Ennek ellenére senki sem gondolt arra (még a vesztesek sem), hogy ezt számonkérjék a győztes hatalmakon, mivel a győzelem felülírja a bűnt, ahogy az emberi igazságosságot sem.


"Ja és ettől még a nukleáris arzenál elrettentési célú bevetéséről beszélünk, mondjuk egy taktikai bomba képében, nem az ukrán területek bombázásáról. Az már nettó terrorizmus kategória lenne."


-> Az atomfegyverek (a hagyományos fegyverekkel ellentétben) direkt azzal a szándékkal készültek, hogy azokat civil lakosság ellen vessék be. A nagyhatalmak mind tudják, hogy az atomfegyverek, amivel "szükség" esetén megszórnák az ellenséges nagyhatalom/nagyhatalmak területét, főleg civilek között szednének áldozatot, de ez érdekli őket? Ha érdekelné, akkor mind azon dolgoznának, hogy az atomfegyverektől mind megszabaduljanak, és direkt a hadseregek ellen hozzanak létre egy hatékony fegyvert. Mégis melyik nagyhatalmat érdekli az, hogy főleg a civil szféra szívná meg, ha bevetnének egy ilyen fegyvert? Egyiket sem különösebben, az elmúlt években úgy az amerikaiak, az oroszok és a kínaiak, sőt a kisebbek is, jelezték néhányszor, hogy készek atomfegyvereket is bevetni, ha úgy hozza a sors.


.......


Ezek után talán meg is érdemli a világ Putyint, ahogy azt is, hogy ünnepélyesen megsemmisüljön egy tökéletes atomrobbanásba.


.....


Jó, az előzőt azért nem gondoltam komolyan. Szerintem a béke mindennél fontosabb, és az országoknak (mindnek) arra kéne törekednie, hogy a béke helyreálljon és visszatérjen. Ennek első lépéseként szeretném javasolni pl. a pápának, hogy nagy ceremónia között avassa már szenté IV. Károly királyunkat, az egyetlen uralkodót/vezetőt az I. VH alatt, aki egész végig a béke mellett kampányolt, sajnos mindhiába. A szenté avatása akaratlanul is előidézné az emberekbe azt a gondolatot, hogy hogyan élt IV. Károly, mennyit szenvedett egy háború miatt, aminek a kitörésében soha nem volt része. Mártírhalála és szomorú sorsa talán arra inspirálná az embereket, hogy átgondolják a háborúhoz való hozzáállásukat, és Oroszország, Ukrajna, a nyugati világ, Kína és a többiek inkább diplomáciai úton próbálják meg rendezni a vitás ügyeiket, és mind tegyenek némi engedményeket a többieknek.


És nem, engedmények alatt nem arra gondolok, hogy Ukrajna fogadja el ezeknek az orosz területeknek a megszállását, hanem pl. azt, hogy ezekkel a területekkel együtt fogadja el Ukrajna föderális állammá való válását, tegye hivatalossá országos szinten az orosz nyelvet is az ukrán nyelvet (végül is ez volt a területen élő oroszok egyik szívfájdalma), és maradjon független úgy a NATO-tól mint Oroszországtól. Az oroszok pedig fogadják el ezeket az engedményeket, és lépjenek túl mindketten a múlton, és adja már vissza azokat a területeket, amelyekre a jelenlegi jog alapján semmi joga sincs. Hasonlóan lehetne rendezni a világ többi konfliktusát. Pl. Erdélyben és Szlovákiában is hivatalossá lehetne tenni a magyar nyelvet, mert komolyan ki a tökömet érdekelné Trianon, ha a magyaroknak ezeken a területeken éppen annyi joguk volna mint Magyarországon?

2022. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

"Oroszországot egy kicsit sem érdekelné, hogy kik ismerik el ezeknek a területeknek a bekebelezését, ezek után sem fogja érdekelni."


Tudom. A kérdező azt mondta "hivatalosan" Oroszország része lesz. Én őt akartam kiigazítani, hogy ez kb annyira hivatalos, mintha írnék egy adásvételi szerződést a házadról, de csak én írnám alá, te és ügyvéd nem. Ez az Oroszokat szerintem sem érdekli, de ettől ne tartsuk már hivatalosnak.


"Ha úgy vesszük az atom használata a japán civil lakosság ellen sem volt "jogos""


Szerintem sem, de megintcsak nem velem szemben érv ez. Ismét csak a kérdező figyelmét akartam felhívni a jogszerűség és a kreált ürügy közötti különbségre.


Az erősebb kutya b.szik dologról csak annyit, hogy ha ennyire egyszerű lenne a történet, akkor már régen bevetette volna az atomot.


A helyzet az, hogy a legitimáció nélküli háborúnak akkor is beláthatatlan következményei vannak, ha megnyered. Pl az általad említett iraki háború nagyon megroppantotta az USA renoméját, az amerikaiak fellázadtak a világ csendőre szerep ellen, részben megágyaztak Trumpnak, megerősödött a nyugat-ellenesség. Ha Oroszország nukleáris fegyvert dob Ukrajnára, azt szerintem a harmadik világban is netzes megmagyarázni.


"Ukrajna föderális állammá való válását, tegye hivatalossá országos szinten az orosz nyelvet is az ukrán nyelvet (végül is ez volt a területen élő oroszok egyik szívfájdalma), és maradjon független úgy a NATO-tól mint Oroszországtól."


Nekem ez oké, sőt csodás lenne, de sajnos szerintem ez már elúszott. Az orosz nyelvet be lehetne (mit lehetne, k.rvára kellene) vezetni, de ez egy olyan kamu ürügy az oroszoktól, hogy hihetetlen. Elképzelem, ahogy a békeszerződés kapcsán Oroszország bejelenti, hogy kb 50 ezer halálos áldozat, a nyugattal való diplomáciai és kereskedelmi kapcsolat, valamint az ukránokkal való kapcsolat árán elértük, hogy a hivatalokban újra lehet oroszul beszélni. Ez még az orosz propagandának is nehéz dió lenne szerintem.


A semlegességgel meg az a baj, hogy ki az naiv fogyatékos ukrán, aki ez után a cirkusz után bármilyen orosz ígéretnek csak az első betűjét elhiszi? Eleve volt egy kétoldali szerződés, aminek Oroszország aláírója volt, ami Ukrajna integritását szavatolta mind nyugati, mind orosz részről, és erre jött a Krím annektálása, az "Ukrajna igazából nem is létezik" narratíva, meg végül a háború - bocsánat különleges művelet.


Szóval nehéz ügy.

2022. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!