Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az itteni liberális értelmiség...

Az itteni liberális értelmiségiek, igazából csak a propaganda hatására utálják az oroszokat ?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Agymosás hatása
2022. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
4%
Igen. Ha az USA támad meg egy országot, akkor nincs bennük ilyen gyűlölet az amerikaiak iránt, hiszen nyugati/amerikai propagandán élnek.
2022. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
#10: Azok a szovjetek voltak.
2022. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
csak azt a kb 70%-ot utálom amelyik Putyinra szavazott. A többinek pacsi
2022. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

#13

A Vörös Hadsereg legnagyobb arányú nemzetisége az orosz volt, tessék tudomásul venni. De azt is, hogy a Szovjetunió jogútódja Oroszország, és manapság az orosz propaganda tagadja, hogy a szovjet katonák ilyen dolgokat követtek volna el a világháborúban.

2022. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
4%
#15: Szerinted a mai Oroszországnak ideológiailag mennyi köze van az egykori Szovjetunióhoz?
2022. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Én az orosz embereket nem utálom. Szerintem jó az orosz zene, jók a filmjeik, érdekes az irodalmuk, kultúrájuk. Azonban a putyini rendszer kifordította, kisajátította ezt. Az orosz társadalom egy jelentős részéből putyinista szolgákat kreáltak, de talán ébredezik az orosz ellenzék is. A lényeg, hogy én csak Putyint és a kormányát utálom, meg a hatalom kiszolgálóit. Egyébként az Ukrajnában lévő orosz kiskatonákat meg sajnálom.
2022. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
97%

#16

Meglehetősen sok. Például Putyin elnök KGB tiszt volt, Kirill pátriárka besugó. Az orosz államaparátus szovjet mintára épül fel, vezetői szovjet növendékek, az orosz hadsereg fótisztjei szovjet katonai akadémiákon tanultak. A szakadár Népköztársaságok megnevezése a "Népköztársaság", amely erősen kommunista eredetű kifejezés. Amikor az orosz és szakadár erők előrenyomultak Ukrajnában, vörös zászlókat tűztek ki, illetve Lenin-szobrokat állítottak, és mint már említettem, erős lett a kultusza a szovjet katonáknak, illetve a szovjet időknek is.

2022. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
76%

Ez eléggé nevetséges kérdés, tekintve hogy fél évvel ezelőtt háborút indítottak egy ártatlan, és haditechnika szempontjából jelentősen hátrányban lévő ország ellen. Efelett remélem nem szemet hunysz, hanem csak nem mondta be az M1 híradó. Ráadásul Oroszországban a szólásszabadság a béka segge alatt van, mint ahogy azt előttem írta egy másik válaszoló. Mindezek ellenére az országunk jelentősen az oroszok pártját fogja. Ezzel fokozatosan fogjuk elnyerni minden más épeszű ország gyűlöletét. Különben nem az orosz emberekkel van baj konkrétan, ők nagyrészt nem tehetnek semmiről (kivéve az erőszaktevő, emberéleteket kioltó katonákat).

Kérdem én: elmagyaráznád, hogy az értelmiségi jelző alatt mit értesz, amikor pejoratívan használod?

2022. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!