Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van racionalitása ennek...

Hol van racionalitása ennek az új SZJA-s családtámogatásnak?

Figyelt kérdés

Ha egy nő 30 éves kora előtt szül, SZJA mentes lesz a 30. életévéig.


Tény1: a kismamák jelentős része kitölti a 3 év GYES/GYED/CSED akárhogyhívjákot, amíg a gyerek 3 éve snem lesz és el nem kezd ovibja járni. Egyrészt mert így a gyerekével lehet, másrészt meg mert egyre nehezebb bölcsödébe helyet kapni.


Az elmúlt években az átlagos gyermekvállalási kor 28 év volt.


Ha egy család csak 1 gyereket szeretne, akkor anyukának 26 évesen kell vállania, hog yélhessen az adókedvezménnyel - és persze nevelhesse a gyerekét, amíg lehet.

Ez 2 év az átlagos tendencia előtt, és csak 1 év SZJA mentességet jelent.


Ha 2 gyereket szeretnének, akkor már 24-25 éves korában rá (és egymásra) kell feküdniük a doogra, hogy 29-30 évesen munkába álhasson. Ráadásul ez azt jelenti, hogy akkor esik ki a munkából amikor még amúgy is SZJA mentes lenne, szóval igazából kétséges, hogy nyer rajta bármit.


Csak én érzem úgy, hogy ez az intézkedés nem lesz túl eredményes?



2022. szept. 27. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy a tanultabb rétegek csak ezért szüljenek korán, viszont a cigányasszonyok a gyárban adómentesen dolgozhatnak majd.
2022. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1, mondanám, hogy akinek 160ezer a fizetése, annak fel sem fog tűnni az SZJA mentesség, de igazából az is igaz, hogy aki nem nagyon számol utána, jóllakik a puszta ténnyel, hogy "én most adómentes vagyok, hah!"
2022. szept. 27. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
#1 Jó nekik. Vagy külön törvényeket kéne írni a különböző magyar állampolgárokra?
2022. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: nem, a felvetés lényege az volt, hogy ettől nem lesz számmottevően több szülés a középosztályban, és így csak azok fognak profitálni belőle, akik eleve korán szülnek
2022. szept. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen trükkökel sem csok nem lesz számottervő gyermekáldás. De, ha ettől a pillanattól kezdve négy millió forint lenne a minimálbér 10 év alatt 50 millióra nőne a magyarok. A rezsivel is meg ez a butaság, de inkább normális fizetés kellene biztosítani és nem éhbérért dolgoztatni embereket három/ négy müszakban.
2022. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sehol, látszat intézkedés. Alig vannak akik igénybe tudják venni, ezért nem jelent kiesést, viszont lehet verni magukat rá, hogy nahát óórbán úr milyen rendes
2022. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még mindig ott tartok, hogy az emberek tömeges diszkriminációja nem fogja elérni azt a célt, hogy az emberek szabad akaratukból, tömegesen vállaljanak gyermeket. A titkos szó: háttér!

Érzelmi, egzisztenciális, anyagi, erkölcsi, morális háttér és stabilitás együttes jelenléte az, ami áttörést hozhat, - ám ezt egy ilyen országban el lehet felejteni, mert itt nem a politika van az emberek minél szélesebb rétegeinek boldogulására, hanem az emberek a politikai "elit" boldogulására. Amíg ez így van, addig felejtős minden törekvés - és inkább el fognak menekülni innen az emberek, mint egy ilyen ország szaporulatát biztosítsák. Lehet elmélkedni!

2022. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amíg ez így van, addig felejtős minden törekvés - és inkább el fognak menekülni innen az emberek, mint egy ilyen ország szaporulatát biztosítsák."


Így van, én már csak röhögök ezen az új szuper intézkedésen is. Mi nem vállalunk gyereket ebbe a jövőkép nélküli rabszolgatartó országba. Mi épp külföldre költözés alatt állunk, egy normális élhető országba.15 évet vesztegettem el itt nőként, itt dolgozva, és semmire se haladva, boldogtalanul.

2022. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!