Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 425 forintnál is már járt az...

Árokpart kérdése:

425 forintnál is már járt az euró. Most viccen kívűl őszintén ha nem is a kormánynak, de Orbán Viktornak nem kellene lemondania?

Figyelt kérdés
Legalább egy miniszterelnökcsere lenne a kormányon belül hasonlóan mint 2009-ben, már szerintem az is megnyugtatná a piacokat.
2022. szept. 29. 14:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
Meg kéne koronázni már a Viktort.
2022. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

Próbálok teljesen semlegesen nyilatkozni, mert nagyon távol áll tőlem a politika. Nem akarok védeni senkit... De kicsit azért túlzás, ami itt van :D.


Háborús helyzet van, ami egész Európának nem tesz jót. Nekünk meg aztán végképp. Szerintetek ha nem Orbán lenne hatalmon, akkor 214 lenne az euró, vagy ti mit gondoltok? :D

Általában a saját nyomorúságos anyagi helyzeteteket és az elbaltázott életeteket vetítitek ki a kormányra. Teljesen mindegy ki van hatalmon, az ő hibájuk lesz, ha te szegény vagy, igaz? :D


Őszintén... Bárki azt gondolja, hogy ha valaki más lenne az élen, akkor nem itt tartanánk? Dehogynem... Akkor nem 420 lenne az euró, hanem 419...

2022. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Háborús helyzet van, ami egész Európának nem tesz jót."


A forint már a háború előtt is rengeteget vesztett az értékéből. Ha eltekintünk a febbruár után történtektől akkor a Fidesz kormányzása alatt 265Forintról 370 környékére erősödött az euro. Az gazdasági sikersztory lenne?


"Teljesen mindegy ki van hatalmon, az ő hibájuk lesz, ha te szegény vagy, igaz? :D"


Ha mesterségesen elinflálják a nemzeti fizetőeszköz értékét akkor az emberek zsebéből veszik ki a pénzt, ezt maga Orbán Viktor mondta - igaz még ellenzékből. Azzal, hogy a Matolcsy/Varga párosnak nem volt árfolyamcélja eljutottunk a 265 forintos eurótól a háború előtti 370-380-as szintig.


"Őszintén... Bárki azt gondolja, hogy ha valaki más lenne az élen, akkor nem itt tartanánk?"


Nem tudom te hogy emlékszel, de volt anno egy cél: az eurozóna. Anno még a mocskos Gyurcsány idején is volt némi akarás az ERM II-be belépésre, majd az euro bevezetésére amit a válság kicsit áthúzott, de utána simán lett volna erre lehetőség. Idézek neked valamit:


"2011-ben a csatlakozás legkorábbi dátuma 2020 utánra tolódott ki, és egyre kevésbé volt cél a konvergencia-kritériumok betartása, melyet a 2010. tavaszi kormányváltást követően folytatott gazdaságpolitika is igazol. 2011-ben az akkori pénzügyminiszter, Matolcsy György úgy vélte,

hogy mivel az euroövezet nem tudta megvédeni magát a válságban, így már nem olyan vonzó Magyarország számára az egységes valuta bevezetése. 2012-ben pedig arról beszélt, hogy az eurozóna struktúrájának megváltoztatására van szükség. 2015-ben Orbán Viktor kormányfő azt az álláspontot képviselte, hogy az euro bevezetésének tervét el kell engedni."


(forrás: [link] )


Az euro bevezetése rövid távon fájdalmas, hosszú távon viszont most megmenekültünk volna az árfolyamgyengülés inflációt hajtó hatásától. Volt erre 10 jó évünk. És a 265 Forintos euróból végül nem euro lett, hanem 420 Forintos euro.


Most akkor nekünk tök semlegesen nézve az jó, hogy 50%-ot gyengült a fizetőeszközünk az imporfüggő kis országunkban? Lett volna lehetőség máshogy csinálni? Megvolt erre a kormány felhatalmazása?


Mennyivel jobb buli volt, hogy a jegybank árfolyamnyeressége elvesztette közpénz jellegét! :D


Na hagy idézzek még valakit:

https://www.youtube.com/watch?v=cqLrWKkP80I


Ugyanez a csávó azt mondta 6 évvel később:

[link]


És ez tag Magyarország miniszterelnöke immáron egyhuzamban 12 és fél éve, a pártjának pedig folyamatosan 2/3-os parlamenti többsége van. Ő az aki elmagyarázta a 2005-ös videóban miért szopunk most. Irónikus, nem? :D

2022. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Aki a "had" szó helyett a "hagy"-ot használja, és az ironikust leírja hosszú ó-val, az gondolom rengeteget ért a közgazdasághoz...


És ez a gond. Itt mindenki marhán ért mindenhez. De főleg a politikához. A közgazdaságtanhoz meg még annál is jobban. Itt mindenki minimum bankigazgató szintjén van...

A helyzet koránt sem annyira fekete-fehér, mint ahogy ti látjátok... Csak nem tudtok gondolkodni.


Ismétlem. Nem akarok védeni semmit és senkit. Politikától teljesen függetlenül mondom azt, hogy az utóbbi 3 év az borzasztó volt szinte minden országnak. Kezdve a coviddal, ami kiváltott egy kisebb-nagyobb gazdasági válságot, és amikor talán véget érhetett volna és egyenesbe állhatna minden, erre még rájön a jelenlegi háborús helyzet...


És ki merem jelenteni azt, hogy ugyan ezt megszenvedte volna kis hazánk akkor is, ha más / más párt van hatalmon. Ezek olyan tényezők, olyan gazdasági hatásokkal, amire nincs, vagy alig van hatásod.


Nem tudom, hogy lehetett volna ezt jól csinálni. Nem vagyok sem politikus, sem közgazdász. Egyszerűen katasztrófa, hogy itt mindenki milyen okos. Mindenki úgy csinál, mintha ő fél kézzel elvezetné az országot :D

2022. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Aki a "had" szó helyett a "hagy"-ot használja, és az ironikust leírja hosszú ó-val, az gondolom rengeteget ért a közgazdasághoz..."


Köszi a helyesbítést, a korán berögződött dolgokon nehéz utólag javítani. Nem ez a két leggyakoribb hiba amit leírok. legalább végigolvastad :D

Volt anno a koliban egy diszgráfiás srác aki később két szakos tanárként végzett :)


"És ez a gond. Itt mindenki marhán ért mindenhez. De főleg a politikához. A közgazdaságtanhoz meg még annál is jobban. Itt mindenki minimum bankigazgató szintjén van..."


Engem is mindig a mai facebookos trendre emlékeztetsz ahol ha leírsz egy témában egy VÉLEMÉNYt, ami esetleg tartalmaz kettőnél több összetett mondatot akkor biztos, hogy 5 válaszon belül jön valaki aki odab@ssza: "Itt mindenki szakértő" . Ez akkor fájdalmas amikor az illetőt személyesen is ismered és tudod hogy ő nem tudná megkülönböztetni a saját seggét egy földbe lyuktól ( Lois után szabadon ).


Te nem vagy sem politikus, sem közgazdász sőt állításod szerint sem tudod, hogy kellett volna csinálni, de azt meg tudod állítani két helyesírási hibából, hogy a másik ismeretlen fél az mi vagy épp mi biztosan nem és még gondolkodni sem tudunk. Hadd ne kelljen ezt a választ párhuzamba állítanom a facebookos példával :)


Igen, nem vagyok sem közgazdász, sem bankigazgató sőt országot sem tudnék vezetni. De nem vagyok burkoló sem, mégis látom ha a csempe ocsmányul van lerakva. Nem vagyok autószerelő sem, de azért látom amikor már átrohadt a küszöb és a kipufogógáz színe alapján már az autó vélhetően több motorolajat fogyaszt 100-on, mint üzemanyagot.


Még csak nem is állítottam, hogy kellett volna pusztán csak felhívtam a figyelmet néhány múlt időben történt eseményre, aminek a megtörténte tény. Ugyanitt megidéztem ( forrással együtt ) közgazdászt és politikust akiknek a mondandójuk az aktuális témához és helyzethez kapcsolódott. A szakmaiság tekintetőben őket kellene kritizálnod, de ugye te sem közgazdász sem politikus nem vagy, csak egy valaki a sok internetes okos közül :D


Látod mennyivel szebb lett volna, ha a tartalomra reagáltál volna és nem a körítésre...


Na de ne csak offoljak:


"És ki merem jelenteni azt, hogy ugyan ezt megszenvedte volna kis hazánk akkor is"


Az elmúlt három évet Európa összes országa megszenvedte. A különbség a nyugat-európai országok és közöttünk, hogy ők nem ugyanúgy szenvedték meg ahogy mi. Ahhoz megint nem kell közgazdaságtani,államigazgatási és politóligiai msc hogy észrevedd: valamit mások évek óta jobban csinálnak, mint mi.

Az, hogy nálunk más párt hogy csinálta volna azt valóban nem tudhatjuk. Azt viszont tudjuk, hogy azért tartunk itt mert az elmúlt 3 kormány azt és úgy csinált ahogy. Ez már történelem.

2022. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!