Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért nem képes vagy...

A Fidesz miért nem képes vagy miért nem akarja teljesíteni a jogállamiság feltételeit? Emiatt gyengül vadul a forint, mert az értékes befektetők menekülnek.

Figyelt kérdés

Akár nem tudja, akár nem akarja a jogállamot a Fidesz, mindkettő óriási probléma. Hiszen az EU-ban egyedüliként mi nem tudunk jogállamot építeni, még Bulgária is képes rá, csak mi nem egyedül. Ennek egyre nagyobb és nagyobb hangja van az EU parlamentben. Épp ezért azok a befektetők akik értéket és életszínvonal javulást hoznának, azok fejvesztve menekítik innen a pénzüket, emiatt van az, hogy a forint már lassan nem ér semmit, mert mindenki csak eladja a forintját a deviza piacon de senki nem vesz a jogállamiság hiánya miatt.

Aki nem hiszi, javaslom bírálja felül a "szankciók és a háború miatt van az infláció" tévképzetét és nézze meg más országokban mennyivel jobb a helyzet. Ez nem lehet véletlen. Főleg, hogy előző héten óta amikor kijelentették, hogy magyarország nem teljes értékű jogállam, azóta különösen legyengült, történelmi mélyponton a forint.

Csak azok a befektetők akarnak egy ilyen anti-jog államba jönni, akik minél kevesebb jogokat akarnak a munkavállalóiknak és minél kevesebb bért fizetni, ilyenek tipikusan a rabszolgagyárak, de amúgy nem csak azok, hanem például szoftverfejlesztő leányvállalatok is, akik töredékét akarnák fizetni és több munkát, teljesítményt is várnának el itt mint Nyugaton. Az ilyen cégek viszont életszínvonalat nem növelnek, sőt hosszútávon csökkentenek.

Ezért van az, hogy a reálbérek és az életszínvonal óriási csökkenésen ment keresztül az elmúlt 10 évben, dacára a gazdasági konjunktúrának ami volt.

A Fidesz miért képtelen jogállamot teremteni, vagy miért nem akar?



2022. szept. 30. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Le vagy maradva, létrejött a megállapodás, zajlik a végrehajtása.


A reálbérek meg hatalmasat emelkedtek 2010 óta.

2022. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A reálbérek borzalmasan nagyot csökkentek...
2022. szept. 30. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Hát én sem tudok egyetérteni azzal, amit írsz...

2010-2020 között én és a családom, barátaim, ismerőseim körében is abszolút azt tapasztaltam, hogy a reálbérek igencsak nőttek, akkor alacsony infláció mellett, kvázi sokkal jobban éltünk, mint pl 2005-2008 környékén.

A másik: jogállamiság jelenleg az, amít az EU vezetők annak hazudnak annak függvényében, hogy mit lehet ráhúzni éppen az adott tagállamra, hogy az nincs, az nem jó...egy politikai zsarológépezetté vált az EU.... olyan ez, mint anno a koncepciós perek.

2022. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
2# nézd meg az adatokat a reálbérek tekintetében mondjuk 2009 ben, és 2020 ban. Akkor nem fogsz hülyeségeket írni!
2022. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ti tudjátok egyáltalán mi az a reálbér? Az nem az abszolút bér, hanem az árszínvonal paritással számolt bérszínvonal, ami folyamatosan csökkent még konjunktúra idején is.
2022. szept. 30. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
A befektetők anti-jog államba akarnak menni. Ez nekem új:)
2022. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

5# tudjuk.

Akkor javaslom, hogy nézd meg, hogy 2010-2020 között mennyivel emelkedtek a bérek, és nézd hozzá az inflációs adatokat, aztán rájössz, hogy a REÁLBÉREK igencsak nőttek.

Amúgy szerintem ezt a kérdést meg hagyd, mert nettó baromságokat írsz egyfolytában.

2022. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, milyen új fejlemények vannak a jogállamiság és az EU-s pénzek ügyében?
2022. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

"jogállamiság jelenleg az, amít az EU vezetők annak hazudnak annak függvényében, hogy mit lehet ráhúzni éppen az adott tagállamra"


Igen, a fidesz ezt mondja, de azért érdemes lenne egy kicsit máshol is utánanézni.


Pl egy jogállamban nem jellemző az, hogy egy törvényjavaslatot 24 óra alatt megalkotunk, majd az erőfölényünkkel visszaélve úgy toljuk keresztül, hogy biztos még csak ellenvetése se lehessen senkinek. Ez mondjuk egy kritériuma a jogállami feltételeknek.


Az sem kifejezetten jogállami dolog, amikor olyan tenderek részletei, mint a PaksII, teljesen titkosítottak. Vagy amikor egyik pillanatról a másikra dobnak be olyan rendeleteket, mint hogy egy iskola álljon át távoktatásra, vagy hogy eltörlik a rezsicsökkentést.


Az sem a legszimpatikusabb, ahogy mondjuk a közbeszerzéseken simán valid az, hogy egy három fős, abban az évben alakult cég elnyer egy 3 milliárdos képzési tendert, és minden országos képzőintézet az ő alvállalkozójukként mehet be, és velük alkudik az árról. Vagy például, hogy az energetikában meg van szabva, hogy a NER közeli cégnek más a tarifa.


Az sem teljesen f.sza, hogy a jegybank élén és a köztársasági elnöki pozícióban is a kormány nyilvánvaló végrehajtó embere ül. Ezeknek a szerepe pontosan az, hogy pénzügyi és jogi oldalról ellnsúlyt biztosítsok a kormány intézkedéseinek, de a jegybank nálunk simán aládolgozik a kormánynak, a köztársasági elnök pedig konkrétan egy aláíró kéz, semmi több.


Az sem gyenge húzás, ahogy a kormány kiszervezte az egyetemeket alapítványok alá - ami amúgy tök jó lenne - és a saját, lojális embereit kvázi örökös tagsággal beültette őket a kuratóriumba. Mindezt persze olyan sebességgel, hogy reagálni sem volt idő semmire.


Szerintem az sem egy egészséges demokrácia ismérve, ahol egy párt arra használja a kétharmados többségét, hogy a következő választások eredményét bebiztosítsa, és onnatól 50% alatti szavazati arány is elég neki arra, hogy kedvére alkotmányt módosítgasson.


Az sem kifejezetten jogállami lépés, amikor az ellenzéki jelölteknek 2 perc jut a közmédiában, ellenben a kormány ömlik mindenhonnan. Az ellenzéki pártok kapnak 150 millió forint kampánypénzt, a kormány másfél milliárd közpénzből kampányol. Ha egy párt külföldi finanszírozáshoz fordul, akkor azért lejáratjuk, és lehetőleg jogszabályban rögzítjük, hogy ne lehessen.


Sorolhatnám, de szerintem mindegy, mert aki nem akar erről tudomást venni, annak csak hazugságok, vagy a szocik is ezt csinálták.

2022. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert hatalmas dilemmával küzdenek börtön vagy jogállamiság. Uniós pénzek nem fognak jönni úgy hogy az ne jelentsen börtönt a fidesznek. Nagy dilemma más választásuk nem nagyon fog maradni mint tovább nyúzni az amúgy is szétlopott magyarokat. A mostani rendszerhasználati díj és Kata eltörlés mind azért kell mert a szétlopott országba nem jön tovább a pénz ezért szerencsétlen magyarokat kell nyúzni. Annyira nagyon nagy kár hogy ilyenkor nem lehet csak a fideszeseket fejni. Megérdemelnék, hogy minden egyes fillért csak tőlük tudjon lefejni ez a mocskos kormány.
2022. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!