Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen lenne az...

Szerintetek milyen lenne az ország, ha varázsütésre hirtelen minden magyar anyanyelvi szinten tudna angolul a magyar mellett?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem csak egyetlen egy faktora a fejlettségnek.
2022. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem változna hirtelen semmi. De talán több szolgáltató cég nyitna itt irodát, jót tenne a foglalkoztatottságnak.
2022. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ugyanilyen lenne. Kb. 60 országban hivatalos nyelv az angol a saját nyelvükön kívül, és mindegyik olyan, amilyen.
2022. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Sokan képtelenek lennének elviselni a másféle struktúrájú gondolkodást.

Mi lenne szerinted ha mindenki agyába beletáplálnánk az emberiség által eddig összegyűjtött (valódi) tudáshalmazt?

2022. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan lenne mint mondjuk egy dániában, ahol egymás között az emberek dánul beszélnek, de kb bármit el tudsz intézni angolul ha szeretnél
2022. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

#4 Milyen másféle struktúrájú? Az angol nyelv nagyon hasonlít a magyarra, mondjuk egy kínaihoz vagy neadjisten csirokkíhoz képest, és még olyan indo-európai "finomságok" sincsenek benne, mint pl. nemmel rendelkező főnevek.


Én tudok angolul, és pár hónapig foglalkoztam kínaival is, hát a kínaihoz képest az angol nem több, mint egy magyar nyelvjárás!

2022. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:
54%
Attól, hogy a birkák hirtelen elkezdenének a bégetés mellett mekegni is, kicsit sem lenne több eszük...ugyanúgy mennének a kolomp után.
2022. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor többen gondolnák azt, hogy külföldre mennek, és többen esnének ott pofára.
2022. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!