Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mondják Orbán Viktor...

Azt mondják Orbán Viktor anyanyelvi szinten beszéli az angolt. Nos, én szerintem aki elég jól beszélem és a nénikém akinek valóban 2. anyanyelve nem értjük ezt hogy mondhatják, mikor borzalmasan csúnyán beszéli a nyelvet. Most akkor honnan jön ez?

Figyelt kérdés
igazából sérti a normális Angolhoz szokott füleinket.
2017. szept. 26. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Orbán kitűnően beszél angolul, csak azért szokatlan, mert Felcsúti tájszólással beszél -.-
2017. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Orsós lehet kitűnően beszéli a nyelvtant de a hangtanhoz és a szavak helyesen való képezéséhez semmi tehetsége.
2017. szept. 26. 21:12
 3/21 A kérdező kommentje:
Márpedig ez egy nyelv része.
2017. szept. 26. 21:12
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

A nyelvtanja helyes (=előre megírt szöveget fel tud olvasni) de a kiejtése tényleg borzasztó, abszolút magyar akcentussal beszél.

Egyébként kb 18 éve ugyanaz az (anyanyelvi) angoltanár tanított engem is, mint őt.

2017. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Akcentussal beszél de tisztán érthető. Én a magyar nyelvet beszélem tájszólással pedig az anyanyelvem
2017. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én sokszor nem értem a szavait... De nem csak én, hanem a nénikém is csak néz sokszor. Egyszerűen ha nem tudja kiejteni a szavakat rendesen, akkor nagyon nehéz követni egy olyan embernek aki rendesen beszéli az angolt. Olyan mint amikor egy külföldi, mondjuk Japán vagy angol olvas fel magyarul, nyelvtanilag akár helyesen szöveget, de az akcentusa teljesen Japán vagy angol. Egyszerűen erőlködni kell a magyar füleinkkel, hogy kiszűrjünk valami érthetőt belőle.
2017. szept. 26. 21:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok bajom van viktorral de az, hogy rossz az angol kiejtése nincs az első száz közt.

A lényeg, hogy ért és beszél angolul, csúnyán beszél, ki frászt érdekel, nem szinkrontolmács, sok politikus egy szót nem beszél más nyelven. Kunhalmi Ágnes például csak sokadjára tudta megcsinálni az angol középfokot.

Vagy mondjuk el tudod képzelni Rezshiszilárdot, ahogy az ő fogyatékos agyával angolul beszél, az a csoda, hogy tudja, hogy működik egy angol wc nem az angol nyelv.

2017. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Bizonyos szavakban a hangsúly, ritmika, nagyon is számít, a magyarban is. Ha felrúgjuk ezt és mint a gép mondjuk, érthetetlenné válik a szó is. . .
2017. szept. 26. 21:20
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Most, hogy volt a vizes VB Pesten, mikor az az olasz főolimpikon a megnyitón annyira érthetelenül beszélt angolul, hogy azt hittem olaszul beszél csak van egy dió a szájában, pedig nem angolul próbálkozott, hozzá képest Orbán valóságos anyanyelvi beszélő.

Az akcentus eltüntetése pedig évekig tart, akkor is, ha kint élsz az adott országban bármelyik nyelvből.

2017. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem csak az akcentussal van itt a baj, mert az még egyedi is, különleges, hisz magyarok vagyunk. Itt azzal van szó, hogy helyesen nem tudja ejteni hangtanilag a szavakat...
2017. szept. 26. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!