Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom kimondatla...

A magyar társadalom kimondatlanul ugyan, de lúzereknek tartja a tanárokat?

Figyelt kérdés

Én ha meggondolom az ismerőseim körében az esetek nagy többségében negatív kontextusban beszélnek a tanárokról, hogy lusták, komolytalanok, életképtelenek. Vannak persze pozitív példák is, de általánosságban az a vélemény, hogy régen nagyobb volt a fegyelem, jobbak voltak a tanárok.

Azt is mondják sokan, hogy férfinak nem érdemes tanárnak menni, de szakértők meg pont azt mondják jók lennének a férfi pedagógusok. Viszont ez ördögi kör, mert ma már tényleg nem a jobb diákok mennek tanárnak így nyilván gyengül a színvonal és sokan mondják, hogy akkor nem is érdemes rá többet áldozni, de pénz nélkül meg senkit nem fog motiválni ez a pálya.



2022. okt. 9. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Inkább gyerekkori traumák, sérelmek, amik az ellenszenvet okozzák.


Én támogatom a tanárok bérfejlesztését.De, nem feltétel nélkül.

Igenis szigorítsanak, meg kell követelni a minőséget, következetességet.Legyenek a tanárok is nyomás alatt, mint a versenyszféra dolgozói.

2022. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez csak saját gondolatom, szóval nincs hozzá sem bizonyítékom, se alátámasztásom, csak az amit én gondolok és tapasztaltam.


Tehát, ahhoz hogy valami minőségi legyen az kell, hogy verseny legyen, ne csak 1 vállalat uralja le a piacot. Na a tanárságnál pont ez történik, a megalázóan alacsony fizetés, az embertelen munkaóra, a hazahordott munka mind olyan dolgok amik egy gyárba pl. nincsennek meg. Lenyomod a nyolc órát és nem kell dogát javíts. Ezeket nézve kecsegető a tanári pálya? Nem. Ennél fogva az aki kicsit okosabb, jobban tud érvényesülni szinte biztos nem megy tanárnak (persze ez nem teljesen igaz). Na és igen, itt jön el a gond. Nincs tanár. A legalkalmatlanabb emberek is tanítanak, hisz nincs kire lecserélni őket. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy van olyan hely ahol akkora tanárhiány van, hogy a büfést hívják be felolvasni.


Na és igen, a Magyar ember ebből az élményből alkot véleményt. Ebből kifolyólag meg az a konklúzió, hogy a Magyar tanárok alkalmatlanok, csak felolvasógépek, és semmit sem értenek az oktatáshoz.


Én elsősorban ebből következtetem azt, hogy ennyire nem becsülik manapság a tanárokat az emberek. Persze lehetséges, hogy rosszul gondolom.

2022. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem voltak rossz tanáraim és az ő munkásságuk jobban megmaradt bennem, mint a jobb tanáraimé. Valamiért egy jobb tanár mellett csak úgy elmegyek de aki hozzájárult így úgy az életem megnehezítéséhez, vagy nem tett ellene érdemben na az megragadt. Igazából nem lúzernek tartom őket de negatívan gondolok a tanárokra a fentebb írt okokból kifolyólag.
2022. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Kimondottan.
2022. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Igen, én mindig is úgy gondoltam, hogy valaki azért lesz tanár mert sehol máshol nem tudta megállni a helyét.

Közmondásunk is van rá: aki nem tudja, tanítja.

2022. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem szeretjük a tanárokat, mert alig dolgoznak. Részmunkaidős az állásuk. Napi 5-6 órát dolgoznak +adminisztráció 4 óra/hét. nYÁRI,téli,őszi szünettel 9 hónapot dolgoznak egy évben. Elég nekik ez a fizu
2022. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Részben egyet értek az első válaszolóval. A magyar államnak meg kellene adnia a normális élethez szükséges fizetést a tanároknak, de jobban kellene szabályozni, hogy kik mehetnek gyerekek, fiatalok közelébe. Nem politikai szempontból, hanem abból, hogy a gyerekeknek mi a jó.


Hogy írjak példát erre, a középiskolás gyerekre pikkel egy idős tanár, aki a nyugdíjból ment vissza, szívatja és amikor a gyerek tényleg felkészül és jobb jegyeket szerez a tantárgyából (mert rájön, hogy az az érdeke, hogy jobb legyen és kis szülői szigor miatt is), akkor is rossz jegyet ad rá, mert szerinte az tükrözi az igazi teljesítményét, amit korábban adott, nem az, amit később tanulással, felkészüléssel el tudott érni. Akkor szülőként mehetsz be panaszt tenni, jogosan, hogy a gyerek tanul, fejlődik és tessék ezt méltányolni, a személyes ellenszenvet pedig félretenni.


Azzal, hogy most nem adnak fizetésemelést a tanároknak, sokan fogják otthagyni a pályát a fiatalabbak közül és tömegével térnek vissza a nyugdíjból a megkeseredett, begyepesedett idősek, akiknek a plusz pénz jól jön, de a gyerekeket már a hátuk közepére sem kívánják, türelmük már nincs és pofára osztályoznak. Akkor elmondhatják majd, hogy nincs hiány tanárokból (mert a visszatérő idősek tanítanak), csak éppen ez a gyerekek kárára lesz.


Többek között ezért is kellene jó fizetést adni a tanároknak már most, hogy a fiatalabb, még türelmes és toleráns (és jófej), naprakész tanárok tanítsanak.

2022. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Kimondatlanul? Ugyan már, teljesen nyíltan. Még mindig ott tartunk, hogy "tanárnak az áll, akit máshova nem vettek fel", ezért is vagyunk akkora szarban, amekkorában. Meg lehet nézni például a híresen jó finn rendszert: náluk a tanárokat hatalmas társadalmi megbecsültség övezi, természetesen rendesen meg is vannak fizetve, senki sem nézi le őket, elenyészően kevés köztük a pályaelhagyó. Igaz, akkora a szakma presztízse, hogy tízszeres a túljelentkezés a tanárképzésekre, és csak a legeslegjobbakat veszik fel. Az eredmény szabad szemmel is jól látható.
2022. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!