Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka,hogy a felsőoktatás...

Mi az oka,hogy a felsőoktatás viszonylag felzárkózik,fejlődik, de a közoktatás tele van kommunista metódusokkal?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem, közeledik a nyugat-európai metódusokhoz.

Ez a pontszámítgatási módszer, még mindig nem tökéletes, de egy lépéssel már a nyugatias metódushoz áll közelebb.

Az ideális az lesz, mint ami pl Hollandiában van, van egy érettségi, az a beugró, a többit az egyetem dönti el.Ami lehet felvételi teszt, motivációs elbeszélgetés (interjú) vagy egyéb.



De, ha gyakorlati példákat nézünk.Nekem még volt szigorlatom, pedig a rendszerváltás után diplomáztam.Ez is a szociból visszamaradt dolog volt.

Akik ma ott tanulnak, nekik már nincs.

De, ami még jelentősebb, az az,hogy decentralizálták a kimeneteli követelményeket.Azaz az egyetem dönt,hogy kell-e nyelvvizsga és nem felülről ráerőltetik az intézményekre.

Szóval, szerintem a felsőoktatás lassan, de fejlődik.


A közoktatás viszont olyan, mintha megfagyott volna az idő.Kisebb módosítgatások, kozmetika van csak.

A mai napig létezik olyan,hogy 0. óra, az órák továbbra is dögunalmasak, alig gyakorlatiasak.Nincsenek tudományos kirándulások, természetjárás...semmi.


2022. okt. 9. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Oda befolyik a nagytőke. A közoktatással ellentétben a magániskolák is futnak felfelé, mert abba tölti a pénzt a szülő-sereg. Felsőoktatásban el is kérik kötelezően a pénzt, kivéve 1-2 elit eredményt felmutató hallgatótól.
2022. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Fejlődik = rohad szét.
2022. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert az egyetemek nagy önnállóságban, szabad, liberális szellemiségben működnek, ezért dinamikusan tudnak alkalmazkodni a piaci elvárásokhoz, az EU-s projektek révén pedig olyan mértékű finanszírozási lehetőségeik vannak, amik az általános- és középiskolák esetében elképzelhetetlen.
2022. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Fordítom: az egyetemeken már lerohadt az oktatás, mert droidokat képeznek a multiknak, ahelyett, hogy valódi szaktudással rendelkező, gondolkodó embereket képeznének. Utóbbiakra nincs szüksége a globálkapitalizmusnak, csak diplomás droidokra. Ez a "liberális szellemiségű", "fejlett" oktatás.
2022. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Épp ellenkezőleg, olyan embereket képeznek, akik korszerű tudással rendelkeznek, és gyorsan tudnak alkalmazkodni a piac változásaihoz, ellentétben a régi tanmenetekkel, amikor is mire lediplomázott a hallgató, már elavult volt a tudása.

Manapság a K+F is sokkal nagyobb hangsúlyt kap az egyetemeken, és gyakorlatilag már elvárás a főállású oktatóktól, hogy nemzetközi Q1-es publikációkkal rendelkezzenek.

2022. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: "Épp ellenkezőleg, olyan embereket képeznek, akik korszerű tudással rendelkeznek, és gyorsan tudnak alkalmazkodni a piac változásaihoz"


Én is ugyanezt mondtam, csak nem virágnyelven.

2022. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor próbáld meg jobban kifejezni magad...

Most jó az egyetemi oktatás, azt nem kell bántani.

A modernebb szemléletű karokon sok projektfeladatot kapnak a hallgatók, ahol kénytelenek egyedül, önállóan utánajárni az információknak és megoldani a problémákat. Persze, tananyag is van bőven, de ahogy én észrevettem, a mai tananyag elég gyorsan követi a változásokat.

2022. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!