Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják ezért a kormányt?

Miért szidják ezért a kormányt?

Figyelt kérdés
Ilyen szabad bölcsészet, filozófia, ilyen ilyen isztikákkal, hogy a többség semmire nem megy, az miért a kormány hibája? Gyurcsány felhígította a felsőoktatás egy jelentékeny részét, mint például a bölcsészettudományi szakok jelentős részén, olyan embereket vettek fel, akik a régi rendszerben( Gyurcsány előtti)még szakmunkásképzőbe sem kerülhettek volna be, annyira gyenge képességűek voltak több tanár elmondása szerint is. És ilyen speciális képzéseken ez nagyon rossz eredménnyel járt. A végzettek többségére semmi szükség nem volt. Ráadásul annyira könnyűvé tették ezen szakok elvégzését, hogy szinte bárki el tudta ezeket végezni. Az egyetemeknek nem volt érdeke a buktatás, mert akkor sokkal kevesebb lett a pénz, a fejkvótás rendszer miatt. Minél több tanuló volt, annál több pénzt kaptak. Így az volt az érdekük, hogy lehetőleg senkit se szórjanak ki, bármilyen buta is. Most azért ez nincs így. Léteznek ezek a szakok államilag támogatva is, de sokkal több lett a követelmény. Ami miatt a kormányt szidják, ahelyett, hogy tanulnának. Persze Gyurcsányék uszítják őket.

2022. jún. 27. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Soros, Gyurcsány, Brüsszel a hibás! 🤣
2022. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Orbán,Mészáros,NER a hibás!🤣
2022. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
12 év alatt sem sikerült rendet tenni az oktatásban? Hány év kell még rá?
2022. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
3: Szóval az ellenzék akkora kuplerájt hagyott maga után, hogy rendet kellett tenni?
2022. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Mert liberálisok, nem életrevalók. Mást kell hibáztatni.
2022. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
4-es, az ellenzék, hogy hagyhatott maga után kuplerájt, ha ők az ellenzék?
2022. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

"Gyurcsány felhígította a felsőoktatás egy jelentékeny részét, "...


A felsőoktatás felhígítása Antall-Horn idején kezdődött, amikor a feleslegessé váló szakképzésből az egyetemekre kezdték terelni a sok birkát.

2022. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én aztán el nem tudom dönteni, ki hígitott fel mit, meg hogy Gyurcsány, meg Orbán, szóval én nem foglalnék állást egyik oldalon sem. Nem politikai szempontból szólnék hozzá a témához.


Van az a megközelítés, hogy a mérnökszak hasznos, mert azzal el lehet helyezkedni, míg a bölcsész csak egy művelt munkanélküli, mert a mekiben állhatna nyolc általánossal is, azért nem fizessen az állam. Huszonévesen én is ezt vallottam - főleg mivel mérnök hallgató voltam -, azóta viszont a hideg is kiráz ettől. Szerintem ez egy munkásosztálybeli gondolkodásmód maradéka az első-, másodgenerációs diplomásoknál, mert továbbra is abból indulnak ki, hogy "kell, hogy legyen egy szakmád fiam". A mérnöknek van, a bölcsésznek nincs.


Csakhogy egy társadalom és egy felsőoktatási rendszer szerepe nem a munkásképzés, hanem annál sokkal több. A társadalom általános műveltségi szintje a kutató tudományokban gyökerezik. A mérnök a gyárban dolgozik, ami direktben jó a gazdaságnak, de a társadalom szerveződése, az oktatás, a társadalomelemzés, a múlt elemzése, és még sok minden a BÖLCS-észetben kezdődik. Ha elsorvasztjuk a bölcsészetet, akkor szép lassan kapunk egy jól képzett, de buta, önállótlan társadalmat, ami idővel már nem lesz jól képzett sem.


Ezzel együtt az egy valóban elcseszett irány, amikor a fodrász anyuka rögeszmésen diplomást akar faragni a kislányából, ezért beíratja államilag finanszírozott, nappali andragógia szakra, aztán amikor elvégezte, megy haza a faluba a fagyizóba fagyit mérni. Ennek semmi értelme nincsen, még úgy sem, ha amúgy a fagyizós lány így kétszer olyan művelt lesz, mint egyébként lenne.


Nyilván nem erről a bölcsészetről beszélek, hanem arról a bölcsészetről, amelyik filozófusokat, szociológusokat, történészeket, pszichológusokat, (és minden egyéb egzotikmut) termel ki, akik gondolkodni tanítják a társadalmat, benne a mérnököt is. Nem véletlenül hívják ezt humán tudománynak.

2022. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Az felsőoktatás a rendszerváltás ott ilyen a Gyurcsány Viktortól függetlenül. A távmunkákat kéne valahogyan lenyomni a cégeken, hogy a vidéki falun is kellemes legyen bölcsész élet.
2022. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!