Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy lassan már 10-szer annyit keres egy pedagógus a hanyatló Nyugaton mint nálunk? Nem csöves ez már egy picit?

Figyelt kérdés
Tudom én hogy hanyatlik a liberális Nyugat, de a hanyatló Németországban már 3000 Euro-t simán megkeres egy képzett oktató. Nálunk meg egy matek-fizika szakos tanár 5 év egyetem után (ami nem is könnyű szak) keres 375 Euro-t. Kicsit csöves. És akkor még csak Németországot mondtam, a még hanyatlóbb skandináv országokban meg... inkább ne tudjátok meg mennyit keresnek a pedagógusok. Működik is minden náluk.

2022. okt. 9. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Hazudsz, a tanárok bére 312-600 ezer Ft között mozog alapból, erre jöhetnek extrák.
2022. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Hát, igen: lehet, hogy egy pl. francia tanár jobban keres, mint egy magyar, csak épp sosem tudhatja, mikor fogja elvágni a torkát egy migráns...

[link]

[link]

2022. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
3 pedagógus tényleg 600 ezer forintot keres.
2022. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
@1 Bruttóban sem 312k az alja, a gyakornoki bérek nem érik el a nettó 200-at és mesterdiplomás emberekről beszélünk. A 600k meg 40 év munkaviszony után a teteje a pályának, úgy, hogy ennyit utoljára 2016-ban kerestem, mert a tanári diplomámmal inkább átnyergeltem a versenyszférába. Élhetetlenül alacsonyak a fizetések, ha a képzettségi szintet is hozzávesszük, akkor pedig valahova a rossz vicc szintje alá csúsznak. Lehet védeni a jelenlegi struktúrát, de változtatások nélkül 5 éven belül összedől az egész.
2022. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

A kérdező hazug.

Tanári átlagbér Magyarországon: 357.000 Ft

Tanári átlagbér Németországban: 2,830 €

Ez 3,3x-os szorzó.

[link]

[link]

2022. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Milyen 375 euró?
2022. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
4: Ki beszél itt gyakornokról???
2022. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

"Ki beszél itt gyakornokról???"


Ez libsi technológia.

Ha a magyar fizetéseket veszik, akkor az alap a gyakornoki meg 4 órás fizetés, levonva az áfa és szigorúan nettó.

Ha a német, akkor csakis a 50 éves tanszékvezetői fizetés, túlóraval, természetesen a bruttó stb

2022. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
@7 A gyakornok az első éveket jelenti a pályán, ugyanúgy mesterdiplomás, érettségire felkészítő pedagógusokról beszélünk, olyanokról, akik jelenleg 600 bruttó alatt nem nagyon kapnak versenyszférában bármilyen excelmajom pályakezdő melóról is legyen szó.
2022. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!