Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen negatív tapasztalatod...

Fecskefészek:3 kérdése:

Milyen negatív tapasztalatod volt a magyar rendszerrel? Mesélj arról, hogy milyen atrocitás ért téged egy állami szervnél/magáncégnél/vallási szerveznél/ civil szervezetnél/üzletnél/stb. Hogy foszt ki egy civilt a NER? (végrehajtók,egyéb)

Figyelt kérdés
Külföldön élek, és egy élethű képet szeretnék összerakni Magyarországról. "Rémtörténeteket" várok. Minden válaszolómnak előre köszönöm:)

2022. okt. 10. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Majd most szépen regélnek neked kis meséket, amiket te meg szépen elhiszel. Egyszerűbb lenne a 444 nevű mesekönyvet elolvasgatnod.

Amúgy ha konkrétumot akarsz, tessék: szervezik a nagy kormánybuktató tüntetést nálunk is a ballibek ezerrel. Semmi gát, nincs tiltás, szabadon tehetik. Engem ért atrocitás azért mert ki mertem jelenteni, hogy NEM tüntetek, nem sztrájkolok, semmikor, semmiért.

A nagy NER elnyomásban annak van baja aki nem akar a kormány ellen fellépni.

2022. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

A NER-el közvetlen kapcsolatom nem volt.

Ami volt:

Az önkormányzat kihirdette, hogy akinél az egy főre jutó jövedelem nem ér el egy szintet, az kap segélyt. Rengeteg papírt kellett összegyűjteni. Megtettem. Az ügyintéző közölte, hogy valóban jár, de csak a cigányoknak jut. (A beszélgetés, ugyan udvarias formák között, de eléggé elvadult)


Elvolt törve a kezem. Az ügyeleten (többször hívtak vissza kötözésre, kontrollra) amíg volt cigány a folyosón nem hívtak be magyart.


Egy orvos utasított, hogy vetkőzzek le, majd rákérdezett, hogy miért nem viselem a szövetség jelét. (érdekes a vizsgálat okára nem emlékszem, csak arra, hogy nem értem miért kell vetkőzni). Amikor mondtam hogy nem vagyok zsidó, közölte, hogy ő megengedheti magának, hogy csak zsidókat gyógyítson és (legalább felöltözés után) kilökdösött az ajtón.


A hozzánk legközelebbi kormányablakba hiába kérek időpontot, amíg nem kezdem el "csinálni a hangulatot", addig nem szólítanak. (A várakozók nagy része kisebbségi). Hangosan szoktam a telefonba üvölteni, hogy ezek a naplopók nem dolgoznak, itt váratnak. Érdekes egy-két perc után már teremtenek is le, hogy ennyit kibírhattam volna (ha nem csinálok církuszt órák múlva sem kerülök sorra)


Egy multinál a mellettem üllőt rúgták ki úgy, hogy egy kolléganő bejött szinte meztelenül (hivatalosan "nyári ruhában") a munkatárs meg megjegyezte, hogy de szexy vagy. A munkatárs percek múlva kint volt az épületből. (Provokáció volt, már régen ment a huzavona, hogy a cég mondjon fel vagy a munkatárs)


Ugyan ennél a multinál policy, hogy támogatják a nőket, a társadalmi, etnikai vallási, szexuális és egyéb kisebbségeket. Ha ezt lefordítjuk: hátrányosan kezelik a magyar fehér hetero férfiakat. (ezt szerintem egy Magyar kormánynak nem szabadna eltűrnie)


Egy ismert ember fiának az iratait ellopták, adócsalásra használták. A rendőrség nem foglalkozott a sráccal, mert bizonyítottnak látta, hogy nam ő használta az iratokat. Az adóhatóságot "nem győzte meg" a rendőrségi jegyzőkönyv. Addig zaklatta a srácot, amíg öngyilkos lett.


Fájdalmaim voltak. A rendelőben egy hónapra adtak időpontot. A magán rendelésen kettőre.

Végül közel fél év volt, mire egy doki (két perces vizsgálattal, a fejem leüvöltésével) közölte: Műtét nem indokolt, terápia nincs. (ez pár hetes történet)


Folytassam? kár lenne. Itt nem kell a NER ahhoz, hogy egy magyar rosszul érezze magát. A hatalom kellően gondoskodik róla évtizedek óta (az itt leírtak 1992-napjainkig történtek, csak a szalonképesek)

2022. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Élethű képet szeretnél kapni és téged pont a NER érdekel mikor külföldön élsz? Igazából mire vagy kíváncsi?
2022. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Magáncégnél: a kollégáimnak sikerült néhány infót kideríteniük a magánéletemről, és meetingeken ezzel kapcsolatban ment a beszólogatás, meg a kiröhögésem, a kisfőnök teljes beleegyezésével és részvételével

Egy másik cégnél: mentem a lépcsőn fel, és a pénzügyi igazgató (nagy nemzetközi multicég magyarországi leányvállalatának pénzügyi igazgatója) jött szembe, átnyúlt és végigsimogatta az arcom. Ráadásul úgy, hogy egy másik vezető is ott jött mellette.

Ugyanennél a cégnél a kollégáim, akikkel egy szobában ültem, direkt nem hagytak dolgozni. Ha telefonáltam, vagy telekonferenciáztam direkt össze-vissza zsizsegtek, csörögtek hangoskodtak.

Egy másik cégnél: jól végeztem a munkámat, de engem pécéztek ki arra, hogy kiessek a bónuszosztásból (úgy vettem észre, hogy mindig 2 kolléga nem kaphatott). Kiközösítettek, majd mutogattak rám, hogy nem vagyok elég csapatjátékos.

Ezek csak a legdurvábbak, több oldalt tudnék írni a munkahelyi szemétségekből. És tudom, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, de én is dolgoztam külföldi irodában (Anglia) és igenis más volt, nem ennyire alja.



Egészségügy: utoljára 2008 körül voltam állami nőgyógyászati rendelőben. Egy vacak gyógyszerfeliratásra két órát kellett várnom. 2015-ben kellett bemennem az ügyeletre a kórházba, mert pár nap alatt begyulladt a vesém annyira, hogy gennyeset pisiltem. Valami kib*szott sokat várattak, 4-5 órát. És nem sürgős betegeket kezeltek előttem, hallottam, ott beszélték előttem, hogy a szokásos katétercserére jött a bácsi. És akkor fogtam magam és látványosan elkezdtem döglődni, akkor hívtak csak be. Odáig meg ültünk a januári, jéghideg váróban, ami pont a bejárat mellett volt. Zsinórban jártam ki a WC-re persze ezalatt, se WC papír, se szappan. Még az volt a szerencse, hogy legalább, amit felírt a "kedves" doktor úr, az tényleg helyrerakott akkor egy ideig.

2022. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ezek nem NER-hez köthető dolgok. Esetleg a 2015-ös eset.
2022. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát ha anonim emberek kamu történeteiből akarsz élethű képet kapni, az már rég rossz.
2022. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

A feleségemmel gyakorlatilag a semmire fizetjük a TB-t, Eü járulékot.

Amikor mozgásképtelen volt a feleségem és orvost hívtunk hozzá, gyakorlatilag megtagadta az orvos azt, hogy átjöjjön hozzá és nem jött.

Másik alkalommal időpontot kért - mivel fájdalmakkal küzdött.

Az állami ellátás a jövő évezredre sem tudott időpontot adni, a fizetős meg - a platinaár ellenére is - két hónap várakozással és a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy fáj-e valakinek valamije vagy van-e esélye megélni a "vizsgálat" időpontját.

Úgy vélem, hogy több, mint pofátlanul etikátlan erre tömegesen és kötelező jelleggel sarcolni embereket!

Azt gondolom, hogy erre

2022. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első komizó, nagyon általánosítod a dolgokat. Nem azt kérdeztem,hogy mit tartasz hitelesnek, milyen politikai nézeteket vallasz. A kérdésem az volt, hogy hol találkozik egy átlagember a rendszer hiányosságaival. Én személyesen mindenkit tisztelek, akármelyik politikai táborhoz tartozol. Az ellenségeskedés mindig megy, ezért nem kell nyílt lapokkal játszani. Kárpátaljai vagyok és látom, hogy osztogatják az állampolgárságot MAGYARUL NEM BESZÉLŐ EMBEREKNEK. Megvan erről a véleményem. Na erre mit szólsz)
2022. okt. 11. 15:51
 9/12 A kérdező kommentje:
Második, jól megcseszett téged az élet. Gyanakodtam, hogy romokban az eü, de hogy ennyire bunkó legyen egy orvos. Munkaképtelen tetvek. Erre szoktam mondani, hogy utolsó szemét. Neked is köszi a válaszodat.
2022. okt. 11. 16:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Második, csak próbálom kiszimatolni, hogy milyen rendszerbakik vannak. Engem minden érdekel, még a hajléktalan probléma is. Úgy tartom, hogy nem vagyunk elég civilizáltak. Itt Ukrajnában sokkal nagyobb baj van a rendszerrel, a grey zone/szürke zóna a megfelelő kifejezés Ukrajnára. Senki semmiért nem felel. Az bűnős lop és rásüti az ártatlanra. Cenzúra, korrupció, a maffia gyilkol, mindenki lop, nem vagy ember, ha magyarnak születtél (annak ellenére, hogy perfekt tudok ukranul és oroszul),drogkereskedés a negyedemben évek óta, a bűnözők szabadlábon, stb. Aki igazat mond vagy kritizálja az ukrán rendszert rögtön kárhoztatik
2022. okt. 11. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!