Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Objektíven nézve minek köszönh...

Objektíven nézve minek köszönhető nálunk ez a brutális infláció?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 10:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

#18, köszi, egy releváns hozzászólás.


Amivel kiegészíteném:


- Forint bezuhanása. Orbánék gazdasági pörgésének egyik fő eleme volt, hogy a bevételeink Euro alapúak voltak (német autógyárak, EU pénz), de az államadósságot átterelték Forintra, és szándékosan rontották a Forintot évekig. Ez most visszanyal keményen.


- Bizalmatlanság. Az inflációt gyakran az emberek előérzete hajtja felfelé, mint önbeteljesítő jóslat. Ha vállalkozó vagyok, válságot szimatolok, és nem érzem magam biztonságban, akkor minden bizonnyal árat emelek. Alkalmazottként látva a vállalkozók áremelését én is nagyobb bért kérek, hogy az életszínvonalam megmaradjon. Csakhogy az én emelt bérem megjelenik a munkáltatóm áraiban, aki így megint emel.


Szerintem a magasabb magyar infláció egyik gerjesztője a magyar gazdasággal és kormánnyal szembeni kiszolgáltatottság és bizalmatlanság érzése.


- KATA törvény eltörlése a fentinek egy speciális változata. Adott 450 ezer vállalkozó, akik eddig gombokat adóztak a bevételeik után. Egy csomóan ezek után azt mondják, hogy akkor ráemelem az áraimra a különbözetet, és meglátjuk, kifizetik-e.

2022. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
covid,szanciók,Orbán
2022. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
36%
Orbán nagyon sokat hozzátett ehhez, miatta ilyen rossz de alapból válság is van azérrt.
2022. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
72%
Ki a f4szom vezeti az országot? Neki.
2022. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!