Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen értéktelen valutával...

Ilyen értéktelen valutával európa legszegényebb országa lettünk hivatalosan is?

Figyelt kérdés
1 lei 1 évvel ezelőtt 72 ft, most 1 lei 86 ft.

2022. okt. 11. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
igen, máshol nincs is válság, vagy ha igen orbán miatt
2022. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján pl 14. legszegényebbek vagyunk Európában:

[link]

2022. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát 30%-át vesztő valuta, rekord infláció, tömeges elbocsájtások, de itt minden jó, máshol rosszabb.


[link]

2022. okt. 11. 11:06
 14/21 anonim ***** válasza:

na akkor képzeld el, ha a cégeknek nem a piacon árazott forintbéreket kellene kigazdálkodni, hanem eurót


az milyen szuper lenne ugye? :)

2022. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az hogy szerinted kb ott vannak, még nem jelent semmit... Vannak nálunk sokkal szegényebb országok a világ országainak kb 80%-a szegényebb nálunk.
2022. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 nemaRendőrség ***** válasza:
Egy forint kb 4 koreai won, szeretnék én olyan szegény lenni mint dél korea
2022. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Értem. Tehát 30%-át vesztő valuta, rekord infláció, tömeges elbocsájtások, de itt minden jó, máshol rosszabb."

Akkor mégsem érted, ha a gondolkodásmódod addig terjed, hogy itt vagy minden jó, vagy a legrosszabb...

2022. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy rosszabb a helyzet, mint mondjuk három éve, az nyilvánvaló. Szerintem az euróval szembeni árfolyamcél hanyagolása is hiba volt jegybanki oldalról, de ettől még nagyon nem összehasonlítható a magyar életszínvonal Európa legszegényebb országaival. Az EU-n belül értelemszerűen a szegényebbek között van az ország, de egy olyan államszövetségről beszélünk, amely a világ leggazdagabb nemzeteiből elég sokat tömörít, nem túl hasznos Luxemburghoz hasonlítani magunkat. A Baltikum és a V4-ek valamint Horvátország és Szlovénia a legjobb összehasonlítási alap, teljesíthettünk volna jobban az elmúlt 30 évben, de legtöbbekhez képest nem is ég és föld a különbség.
2022. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14%

"Szerintem az euróval szembeni árfolyamcél hanyagolása is hiba volt jegybanki oldalról"


az EU lóg nekünk 6000 milliárdnyi euróval, szóval ez nem a jegybank sara

a többiek pedig augusztus óta költhetik az ujjáépítési hitelkeretüket

2022. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
@19 Nem csak a mostaniról beszélek, hanem a 10+ éve tartóról.
2022. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!