Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tanárok,...

Miért tüntetnek a tanárok, mikor kereshetnének jobb munkát is?

Figyelt kérdés

Nemrég futottam össze volt általános iskolai osztálytársammal, most gimnáziumi tanárként dolgozik. Nekem panaszkodik, hogy mesterdiplomával, 3 nyelvvizsgával 28 évesen kap nettó 207 ezres fizetést.


Miközben a nyelvvizsgáival lazán megkereshetné ennek a háromszorosát is.


Ráadásul nem fogják fel, hogy ha lenne megállapodás az EU-val, és tényleg megkapnák a 20%-os emelést, akkor is még csak nettó 250 környékén lenne a fizetésük, amit egy takarító is megkeres már.


Mikor fogják már fel, hogy az oktatás egy menthetetlenül süllyedő hajó, amiből ki kéne már ugrani, ha valaha családot/otthont szeretnének?



2022. okt. 15. 14:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
Sokaknak hálisten van még annyi szíve-lelke, hogy nem törődnek bele a pusztulásba, hanem próbálnak tenni ellene.
2022. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Támogatnád, hogy az összes tanár a Mekiben dolgozzon jó pénzért, a gyerekeidet meg neked kelljen tanítani?
2022. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
9%

Nem szeretnek dolgozni, kényelmes nekik leadni azt a napi 4-5 órát , nyáron 2 hónapon át lógatni a lábukat, stb.


Versenyszférában ezek nem állnák meg a helyüket

2022. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#2


Ez a rendszer így már nem lesz jobb, először teljesen szét kell esnie. Minél hamarabb túl lennék ezen, annál hamarabb lenne esély valami újat, jobbat létrehozni.


Az unokahúgom most kezdte a harmadik osztályt, két év + 1 hónap alatt eddig 4 angoltanára volt, sorban mondtak fel. Ez minden, csak nem oktatás.

2022. okt. 15. 14:17
 5/33 A kérdező kommentje:

#3


Ez a tanár ismerősöm pont azon panaszkodott, hogy hétvégente magánházaknál takarít, hogy meg tudjon élni. Szóval valószínűleg ő is dolgozik annyit, mint más, csak kevesebbet kap.

2022. okt. 15. 14:32
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

"Támogatnád, hogy az összes tanár a Mekiben dolgozzon jó pénzért, a gyerekeidet meg neked kelljen tanítani?"


Ezt nem nekem írtad de jó esetben ha lesz gyerekem már külföldön leszek, még szurkolok is neki, hogy még jobban tönkremenjen az oktatás.


Most ezzel nem vagyok szimpi nektek, de elég sok alkalmatlan tanárom volt és bár voltak jók is, bennem a rossz emlékek jobban megmaradtak, így érthető, hogy nem támogatom a bérük rendezését. Ráadásul amúgy se fog itt iskolába járni a gyerekem, mint írtam.

2022. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Nem véleményezek a kérdésed, csak egy valamit megjegyeznék.Nekem az egyik barátnőm tanító, nyelvvizsgája sincs, 28 éves.Állítása szerint nettó 220-at keres.
2022. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
#7 véleményezem*
2022. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%

6.

Talán azért kéne normális béremelés, hogy ne az maradjon a pályán, aki máshol nem állná meg a helyét. Vonzó pályamodellé kéne tenni. 2 iskolás gyerekem van, nagyon ki van égve a tanárok többsége.

2022. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek #6-al, teljesen felesleges "lelkesen" kidolgozni a beled zéró megbecsülésért és felesleges lökdösni a süllyedő hajót.
2022. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!