Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány idején jobb volt az...

Gyurcsány idején jobb volt az élet valamivel Magyarországon mint most?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, mert Gyurcsány idején még gimnazista voltam és a szüleim tartottak el. Igazából nem nagyon voltak akkoriban anyagi problémáink, pedig nem gazdag családból származok csak egy átlagból. Most már egy ideje külföldön élek és dolgozok.

De rohadtul nem jön ki a matek, hogy a fenébe lehet Magyarországon most megélni ilyen árak és bérek mellett. Ha meg még lakbért vagy törlesztőt is kell fizetned, akkor bekrepál a számológép, egyszerűen az végképp érthetetlen. Magyarországon a bolti árak már kifejezetten drágák még Nyugatról nézve is. Összességében is elég drága ország lett, régebben még olcsó ország volt. De a bérek színvonala az elképesztően hitvány, én 6-szor annyit keresek Ausztriában mint amennyit Magyarországon ajánlanának.

Tudom, a bérek Gyurcsány idején sem voltak magasabbak meg Nyugatiak, de az árak legalább olcsók voltak, a forint viszonylag erős volt. Szóval akkor összességében mégiscsak jobban éltünk Feri idején, jobb kormány volt?



2022. okt. 9. 23:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Sokkal rosszabb volt.
2022. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
"De rohadtul nem jön ki a matek, hogy a fenébe lehet Magyarországon most megélni ilyen árak és bérek mellett." Akkor matekból elég gyenge lehetsz. Én simán félreteszem a keresetem felét-harmadát egy hónapban. Pedig még csak vezető beosztásban sem vagyok.
2022. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%
Maximum az ő élete volt jobb. Bár most sem megy rosszul a sora.
2022. okt. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Most annyival jobb, hogy sokkal könnyebb munkát találni. Amúgy ugyanaz a sz*r, csak más miatt sz*r a kettő.
2022. okt. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Az átlagos életszínvonal, a háztartások átlagos jövedelme, vagyona nőtt (persze nem mindenkié és nem egyformán). Az hogy a tényeket ki hogy értelmezi, magyarázza eldönti ki-ki saját maga politikai nézetei alapján.
2022. okt. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Jobb volt
2022. okt. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
27%

Minden téren jobb volt, utána lehet nézni a hivatalos forrásokból.

A szokásos 2.5-re pontozott nyomi az fújni fogja a szájába adott mantrát, de ne foglalkozz vele.

Számok makacs dolgok..

2022. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

A betanított, alacsony képzettségű munkásoknak akkor is nehéz volt, most is nehéz, és nehéz lesz. A piacképes szakmával, piacképes diplomával rendelkezők, illetve a sikeres vállalkozók akkor is jól éltek, ahogy most is.


Akkoriban a betanított melósoknak még durvább sorsa volt. "nem tetszik húzhatsz ki a kapun, jön a helyedre 15 másik biorobot" mentalitás volt akkor.

2022. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy itt egy páran leirták, mindent egybevetve ugyanaz a szar. az Orbán rezsim alatt annyival lett jobb, hogy nem kell rettegnem attól, hogy elzavarnak a munkahelyemről. Egyelőre....
2022. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Pedig már vannak helyek, ahol elkezdödött.
2022. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!