Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelen oktatáspolitikai...

A jelen oktatáspolitikai helyzetben megy még valaki tanári szakra egyáltalán?

Figyelt kérdés

18 leszek, idén felvételizem egyetemre, kereskedelem-marketing szakra. Nővérem is ott végzett 2 éve, most nettó 450 ezer Ft körül keres, pedig ez csak egy 3 éves képzés volt.

A tanárképzés eddig 6 éves volt, mostantól 5, de még így is vicc az egész, utána nettó 207 ezres fizetést kapnak még évekig. Nálunk az osztályban pl. senki nem megy pedagógusnak, de nem is tudom elképzelni, ki akar 5-6 évet tanulni azért, hogy egy diákmunkás/takarító is jobban keressen nála.



2022. okt. 16. 15:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%

Mennek.

Nem csak állami fenntartási iskolák léteznek.

Az alapítványiak, egyháziak többet fizetnek, vannak rendes béren kívüli juttatások is.



Én ezért támogatom,hogy az állam kezdje el eladni/kiszervezni az oktatást.Nem kell annyi állami intézmény.Le kellene csökkenteni az arányukat 40 százalékra.

2022. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
1: az egyházakat pénzzel tömi az állam, abból tartják fenn az iskolákat, ha kiszervezik, akkor ne vallási propagandaintézményeknek szervezzék ki az oktatást
2022. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%

a világon mindenhol rosszabbul keresnek a közalkalmazottak, mint akik a piacon vannak alkalmazva


bruttó 680 ezret meg nem olyan általános keresni, főleg nem ilyen szakokkal, hogy kermarketing

én nem keresek ennyit gépészmérnöki diplomával, de biztos csak én vagyok szar mérnök, a nővéred meg zseniális kereskedelmis, még ha a statisztikában ez inkább fordítva jellemző

2022. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Egyházi gimibe járok, ugynannyit kapnak itt is a tanárok. Gyakorlatilag a tanáraink 95%-a olyan nő, akiket egy gazdag férj eltart.
2022. okt. 16. 15:32
 5/37 anonim ***** válasza:
13%

Legfeljebb az megy manapság tanárnak, aki saját maga ellensége - annyira elhivatott, hogy képes egész életében nyomorogni cserébe, de én erre már azt mondom, hogy hülye.


Vagy esetleg csaj, és abban reménykedik, hogy ugyan az éhenhaláshoz is kevés lesz a fizetése, de kifog valami gazdag faszit, aki eltartja.

2022. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
11%

2#


Hát kiknek?

LMBT alapítvány iskolájába?


Élveznétek, mi?

2022. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
17%
Hogyne mennének. Jó szakma a pedagógus még mindig; részmunkaidős állás napi 5-6 órával, szabad 7vége, nyári szünet két és fél hónap, sőzi szünet, téli most is három hetes lesz....
2022. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%

egyébként jó kereskedelmisnek ma már senki nem lehet informatika nélkül

egy átlagos tanár a közoktatásban még egy excel táblát sem tud összerakni a saját adminisztratív dolgaihoz

2022. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
7-es, ugye az megvan, hogy azért lesz 3 hét a téli szünet, mert cserébe nem lesz őszi, és a tanév is egy nappal meghosszabbodik? :D
2022. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%
7: nem a tanítással ér véget a nap, mert készülni kell az órákra, dolgozatjavítás, stb. vagyis nem a tanórákat kell csak számolni
2022. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!