Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy külföldön élő magyar...

Ha egy külföldön élő magyar itt kritikát mond Magyarországról, akkor azt egyesek miért szokták leosztani, hogy ne szóljon bele a magyar politikába?

Figyelt kérdés

Többször is észrevettem már ezt itt. Tehát, hogy egy külföldön élő személy vélekedik valamiről vagy valakiről otthoni vonatkozásban, erre valaki nekiesik, hogy mit szól bele a magyar politikába, foglalkozzon azon ország politikájával, ahol él. Meg hogy oda pofázzon, ahol adózik.

Egyrészt, szerintem mindenkinek joga van véleményt mondani akármelyik országról, és annak politikájáról, biztosra veszem, hogy az ilyen hőzöngők is szoktak véleményezni Magyarországon kívül más országokat. Meg ugye érinthetik is az otthoni dolgok, elvégre rokonok és barátok otthon lehetnek még.

Másrészt (és inkább erről szól a kérdésem), hogy ez mégis mitől lenne beleszólás, hogy elmondja a véleményét? Szerintem beleszólásnak egy adott helyen és helyzetben az olyan véleménynyilvánítást lehet definiálni, ami kihatással lehet a dolgok alakulására, későbbi történésekre. De most őszintén: Vajon hány politikus jár ide a GYK-ra? És ha esetleg jár is, mennyi eséllyel fogja a későbbi javaslatait és döntéseit az alapján meghozni, hogy mit olvas itt egyes kérdésekben vagy kommentekben külföldön élő magyaroktól? Vagy úgy általában akárkitől?



2022. okt. 16. 18:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pont azoknak van a legtöbb joguk kritizálni mekkora szarfészek az itteni helyzet akiknek anyagi okokból ki kellett költözniük. Nyilván nem véletlenül mentek el innen.
2022. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
5: Én nem felejtettem el, honnan származom. De az tényállás, hogy Magyarországon sajnos nem mennek úgy a dolgok, mint Nyugaton. És akinek vannak otthon rokonai vagy barátai, akikkel törődik, az csak jogosan mond véleményt. Akinek nincs, annál csakugyan érthetetlen, miért foglalkozik vele, hogy mi van otthon. Pláne, ha olyan szinten kiábrándult, hogy már haza sem látogat évek óta.
2022. okt. 16. 18:54
 13/43 anonim ***** válasza:
38%
Trollkérdés amúgy ez is :D.
2022. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
13: Nem trollkodom. Csak tudni szeretném, hogy egyesek miért veszik beleszólásnak a puszta véleményt, és hogy mitől félnek, szerintük milyen formában lehet ez negatív kihatással az otthoni politika és élet alakulására?
2022. okt. 16. 18:59
 15/43 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem ő gürizik itt...
2022. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
15: Evvel az erővel ne mondjunk véleményt az orosz-ukrán háborúról, mert nem mi harcolunk meg szívunk ott. Meg Észak-Koreát se kritizáljuk.
2022. okt. 16. 19:15
 17/43 anonim ***** válasza:
96%
Két okból szokták. Az egyik az amikor a törzsfideszesek magukra veszik a kormánykritikát, a másik meg amikir irigységből visszaszólnak, mert nekik derogált felemelni a seggüket és elköltözni
2022. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
57%

Csak a nyitót olvastam el.

Nos, ha kint dolgozik, de a családtagjai Magyarországon élnek, és rendszeresen hazajár hozzájuk, akkor nincs gond azzal, ha véleményt nyilvánít.

De sem a véglegesen nyugatra költözöttektől, sem a határon túl élőktől nem szeretem az ilyesmit. Nem látnak bele az itteni helyzetbe, tehát ne okoskodjanak bele. Én sem akarom megmondani Magyarországról, hogy Románia kormánya miben cselekszik jól és miben rosszul.

2022. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

18: A 2020-as években, amikor minden infó egy kattintásra van, elég röhejes ilyet állítani, hogy nem látunk bele az otthoni helyzetbe. Ez kb. 2000 előtt lehetett igaz. Akkor ha valaki kiment külföldre, csakugyan elvágta magát az otthoni történésektől, mindössze az otthonról kapott levelek, telefonbeszélgetések informálták őt a dolgokról, esetleg, ha véletlenül Magyarországot említették a tévében vagy a rádióban.

De mondom, akkor ennyi erővel az ukrán-orosz háborút se bíráljuk, meg Kínát, meg Észak-Koreát se.

2022. okt. 16. 21:12
 20/43 anonim ***** válasza:
17%

Miért nincs jogotok kritikát mondani?

Mert nem itt éltek, nem viselitek a bőrötökön a magyar valóságot.

Amúgy nagyon érdekes, a balosoknak mindig fáj ha egy erdélyi magyar alkot véleményt az itthoni állapotokról, de a Nyugatra kivándoroltak mindig pofázhatnak. Azért használom ezt a szót, mert általában nem egy konkrét kritikát fogalmaztok meg, hanem csak magyargyűlölő fröcsögést. Tényleg olyan, mimt ha azért a napért imádkoznátok,hogy Magyarország tönkre menjen. Egyébként ha azt hiszed, hogy az internetes média teljeskörű tájékoztatást ad, ezáltal teljesen átérzed a magyar hétköznapokat, akkor tévedsz. Én is olvasok cikkeket pl. Észak-Koreáról, de ennek ellenére nem érzem úgy, hogy teljesen bele tudok helyezkedni az ottani emberek helyzetébe.

2022. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!