Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy külföldön élő magyar...

Ha egy külföldön élő magyar itt kritikát mond Magyarországról, akkor azt egyesek miért szokták leosztani, hogy ne szóljon bele a magyar politikába?

Figyelt kérdés

Többször is észrevettem már ezt itt. Tehát, hogy egy külföldön élő személy vélekedik valamiről vagy valakiről otthoni vonatkozásban, erre valaki nekiesik, hogy mit szól bele a magyar politikába, foglalkozzon azon ország politikájával, ahol él. Meg hogy oda pofázzon, ahol adózik.

Egyrészt, szerintem mindenkinek joga van véleményt mondani akármelyik országról, és annak politikájáról, biztosra veszem, hogy az ilyen hőzöngők is szoktak véleményezni Magyarországon kívül más országokat. Meg ugye érinthetik is az otthoni dolgok, elvégre rokonok és barátok otthon lehetnek még.

Másrészt (és inkább erről szól a kérdésem), hogy ez mégis mitől lenne beleszólás, hogy elmondja a véleményét? Szerintem beleszólásnak egy adott helyen és helyzetben az olyan véleménynyilvánítást lehet definiálni, ami kihatással lehet a dolgok alakulására, későbbi történésekre. De most őszintén: Vajon hány politikus jár ide a GYK-ra? És ha esetleg jár is, mennyi eséllyel fogja a későbbi javaslatait és döntéseit az alapján meghozni, hogy mit olvas itt egyes kérdésekben vagy kommentekben külföldön élő magyaroktól? Vagy úgy általában akárkitől?



2022. okt. 16. 18:33
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
20: Na ez a másik számomra érthetetlen dolog. A magadféle valamiért azt hiszi, hogy mi külföldön élők csak mainstream híroldalakat olvasunk.
2022. okt. 16. 22:27
 22/43 anonim ***** válasza:
43%

Híroldalakból (hírműsorokból, újságokból) nem lehet egy ország életét megismerni. Itt kell élni, vagy legalább itteni emberek véleményét rendszeresen hallgatni.

Aki internetről olvasgat és utána azt mondja, tudja, mi történik Magyarországon, az csak azt képzeli, hogy tudja. És annyit is ér a véleménye.

2022. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

22: Természetesen rendszeresen kontaktolok az otthoniakkal. És ahogy utalok rá, nemcsak mainstream híroldalakat olvasok. Amúgy az esetek 90%-ában magyar oldalakat nézek.

De remélem, nem akarod nekem beadni azt, hogy te még soha nem nyilvánítottál negatív véleményt más országról, mert menten berosálok.

2022. okt. 16. 22:45
 24/43 anonim ***** válasza:
79%

23-as, azért nem egészen ugyanaz bírálni Kína elnyomó politikáját az ujgurokkal kapcsolatban, mint egy olyan kérdésben véleményt mondani, ami az itt élőket is megosztja.

Ha az otthoniak véleményét is hallod, akkor azért nagyjából képben lehetsz. Föltéve, hogy nem egyfajta és elvakult irányultságú az összes ismerősöd, aki informál.

2022. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
41%

Én nagyon szívesen meghallgatom mások véleményét akik külföldre költöztek akár az ottani helyzetről, akár a tapasztalatairól, hogy mivel másabb az adott ország Magyarországtól (pozitívumok, negatívumok).


Viszont amikor valaki úgy ócsárolja Magyarországot, hogy életében nem dolgozott külföldön és nem rendelkezik semmi piacképes tudással vagy nyelvismerettel és a saját nyomorúságos helyzetét (amit javarészt saját magának/lustaságának köszönhet) kivetíti Magyarországra és ilyen osztja az észt hogy külföld mennyivel jobb ezt nevetségesnek tartom.


Szintén viccesnek tartom amikor valaki a külföldi jövedelmével "dicsekszik", holott ezek nagyrésze általában meg sem közelíti az adott ország átlagjövedelmét, tehát esélye sincs abból a jövedelemből az ottani országban egy stabil jövőt biztosítani a családja számára (saját ház, egészségügyi ellátások költsége, rendszeres nyaralások, kényelmi szolgáltatások, egyetemi képzés finanszírozása stb...).


-Nem vagyok elfogult, tisztában vagyok vele, hogy Nyugat-Európában magasabb az életszínvonal, mint Magyarországon, de azért sokan hajlamosak eltúlozni a különbséget. Én annak a híve vagyok, ha valaki veszi a fáradtságot és kitanul egy piacképes szakmát időt és energiát nem sajnálva akkor lényegében bárhol megállja a helyét a világban. Viszont az kifejezetten degradáló amikor külföldön mosogatók / takarítók emberkednek az itthoni egyetemistáknak, hogy minek tanulni annyit amikor kint kánaán az élet mert 1500 € keresnek Ausztriában, de addig nem látnak el, hogy egy diplomás tapasztaltabb szellemi munkás ennek a többszörösét keresi ott.

2022. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
96%
En 5 eve elek Ausztriaban. Elotte sosem foglalkoztam kulonosebben a politikaval, utana lettem sokkal erzekenyebb erre a temara, mert latom hogy itt tobb dolog mukodik jol mint otthon. Es tudom hogy otthon is van azert penz, nem egy afrikai sz@rfeszek Magyarorszag, sot… tele van asvanykincsekkel, turisztikai latnivalokkal, minosegi szakemberekkel, es ha kevesebb lenne a korrupcio, es tobb energiat tennenek bele a politikusok abba hogy epitsek az orszagot, akkor minden sokkal jobb lenne, es ezt faj latni. Latom hogy itt ugyanazok a dolgok sokkal jobban es tartosabban mukodnek, mint SZERETETT HAZAMBAN, es emiatt szomoru vagyok, ezert foglalkozom vele. Szeretnem megerni hogy egyszer otthon is minden osszealljon, es jol mukodjon, olyan boldog lennek. Persze felreertes ne essek, itt is van korrupcio, itt is vannak sz@rsagok, nem is keves. Pelda.: Osztrak kollegammal beszelgettem, O mondta, hogy itt az megy, hogy egy adott utszakaszt X evig lehet hasznalni, utana ujat kell huzni helyette, akkor is ha szinte hibatlan. Ezt altalaban haverok cege csinalja meg, akarcsak otthon. De itt jon a csavar, itt nem lopjak ki az epitoanyagot, hanem megcsinaljak normalisan, hogy minosegi ut legyen, es ami penz megmarad, azt nyilvan elteszik. Ez is undorito dolog egyebkent, de merfoldekkel jobb mint otthon. Otthon eloszor levesz a kivitelezo egy kis penzt maganak, aztan kiadja alvallalkozonak, az is levesz belole majd tovabbadja, es ez igy megy tovabb, amig valaki vegul tenyleg megcsinalja az utat, de addigra O mar olyan keves penzbol gazdalkodik, hogy nem tud belole jo minoseget csinalni. Meg lehet nezni a 8-as, es meg egy csomo ujszeru utat amiket az elmult 5 evben csinaltak. Mind javitott mar, katyus, foltozott. Tisztelet a kivetelnek persze. Es ezek a dolgok zavarnak mert sokszor latom az ellenpeldat itt. Imadom Magyarorszagot, es megszakad a szivem amikor ilyen sz@rsagokat latok/hallok/olvasok otthon, ezert foglalkozom vele kulfoldrol is.
2022. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
19%
A disszidenseket pökhendi viselkedésük miatt egyre kevesebben szeretik.
2022. okt. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
27: Szerintem nézz utána a disszidens jelentésémek.
2022. okt. 20. 07:12
 29/43 anonim ***** válasza:
63%

27 az iskolapeldaja a 20. szazadi begyoposodott elavult gondolkodasnak

-Az a munka amikor fogsz egy talicskat es arrebb tolod

-Az a katona aki le tud nyomni 100 fekvotamaszt

-Az a hazafi aki nem megy kulfoldre

-Az az okos aki mindig 5-osoket kap az iskolaban…

Siralmas…

2022. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nincs hogy külföldön élő magyar. Ha valaki külföldön él, az külföldi.
2022. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!