Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon meddig drágulhatnak az...

Vajon meddig drágulhatnak az élelmiszerek, háztartási cikkek? Tényleg katasztrófa felé tart az ország?

Figyelt kérdés
Tegnap elmentünk bevásárolni háztartási cikkekből, ilyenkor több hónapra betárazunk. Olyan nagykerben vásárolunk,ami messze az átlagos bolti árak alatt van. Eddig ez 40-45 ezerben megállt,most 77 ezret fizettünk.... És mi még jók vagyunk, mert ki tudjuk fizetni. De mi lesz jövőre? Mi lesz ha tönkremennek a KKV-k? Januárra még 20%-os inflációt jósolnak... Eddig nem voltam ennyire borúlátó, de mostmár kezdek aggódni, hogy mi lesz.
2022. okt. 17. 07:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem katasztrófa lesz, csak megnézzük,hogy hol tart az ország gazdasága az EU-s pénzek nélkül. Mennyit fejlődtünk mióta csatlakoztunk az EU-hoz és visszaállunk arra, hogy nem költünk többet, mint amit keresünk (ország szinten).


Iszonyú fájdalmas lesz, de az még inkább, ha helyette kínai hitelt veszünk fel.

2022. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Feleségemmel vezető beosztásba dolgozunk, a fizetésünk is ehhez van igazodva, de már nyáron feltünt mi mennyivel lett drágább.

Pl kenyeret/ pékterméket már nem is veszünk. Egyszerüen nem vagyok hajlandó ennyit fizetni érte, pláne úgy, hogy nagy része kukába került.

2022. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A birkákat leszámítva mindenki tudta hogy ez lesz. Engem kiröhögtek mikor 380nál váltottam egy csomó eurót
2022. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
A rendszernek hazudott váltás óta kész katasztrófa ez az ország, a bokros csomag meg megfejelte. Bokros is inkább előbb a kedves családján modellezte volna le a csomagját.
2022. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem lehetne, hogy mielőtt a közgazdászok különböző baromságokat kitalálnak, előtte saját magukon és a kedves családjukon tesztelnék le?
2022. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bármeddig drágulhatnak elméletileg. Lesz azonban egy pont (sok terméknél már most is van), amikor egyszerűen inkább nem vesszük meg, mintsem túl sok pénzt költsünk rá.

Aztán, hogy ez fordulópont lesz-e, vagy csak még több vállalkozás megy majd tönkre a bevételkiesés miatt, az jó kérdés.

2022. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!