Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy egyedüliként...

Hogy lehet, hogy egyedüliként szeretnénk a világon békét, úgy, hogy közben hadsereget akarunk fejleszteni Ukrajnával szemben?

Figyelt kérdés
[link]

#Orbán Viktor #Azt üzente #Elfogyott a regimentje #Ha mégegyszer #Azt üzeni #Mindjáunknak el kell innen menni
2022. okt. 18. 08:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
29%
Hitler mindig azt szajkózta hogy megvédjük a békét! És erre elkezdett fegyverkezni Németország.
2022. okt. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Mitől demagóg egy kérdés, amikor kormány közeli szereplő a hadsereg fejlesztéséről és egy esetleges ukrán háborúról beszél?


Ez mitől demagóg?

2022. okt. 18. 08:46
 13/41 anonim ***** válasza:
19%

"Én rohadtúl nem érzem a nyugatot veszélynek,"


Aha, kicsit sem veszélyesek tényleg. Csak éppen Orbán nem mer kilépni a Natoból, mert az USA abban a pillanatban elkezdene bombázni minket, ahogy Irakkal, meg Szíriával tették. Közellenségnek tekint minket az USA, és Európa túlnyomó része is.

2022. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
94%

Rohadtúl - Minnél - halljon

Lapozzunk.

2022. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
38%

"Közellenségnek tekint minket az USA, és Európa túlnyomó része is."


Csak az úgynevezett demokraták tekintenek annak. Elenyésző kisebbség.

2022. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ti úgy nyugatoztok, hogy a nyugat alatt csak és kizárólag az Amerikai Egyesült Államokat értitek, holott a nyugat jóval nagyobb ennél!

Nekem semmi bajom a nápolyi pizzával, a belga sörrel, de még a brit fish&chips-et is szeretem, mintahogy a rockzenét és a jó sci-fi-t.



Az amerikai hadsereg és politika része a nyugatnak, de nem a teljes nyugat.


Az meg nem az én hibám és még az országé sem, hogy Orbán magára haragitja az amerikai politikát. Megérdemli.

2022. okt. 18. 08:53
 17/41 anonim ***** válasza:
77%

"Hogy lehet, hogy egyedüliként szeretnénk a világon békét, úgy, hogy közben hadsereget akarunk fejleszteni Ukrajnával szemben?"

1. nem egyedüliként akarunk bérét, az emberek többsége békét akar. Más országok vezetőinek a nyilatkozatai, döntései az EU-ban nem ezt mutatják, ők nem a békére törekednek. Azonban sok más ország vezetése is a béke felé szeretné inkább terelni az eseményeket.

2. nem Ukrajnával szemben fejlesztjük a hadseregünket, hanem mert ez a fejlesztés NATO elvárás és az ország számára fontos dolog. Főleg a szomszédunkban dúló háború a bizonyíték arra, hogy sajnos hiába jobb pacifistának lenni, elég ha van 1 olyan nálad erősebb ország aki nem így gondolja és te leszel a célpontja.

2022. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 hypno ***** válasza:
8%

Ez az erős hadsereg illúzió egy marhaság, viszont kétségkívül jól eladható és töménytelen pénzt lehet lopni vele.


Egyszer valahol olvastam valami tanulmányt, ahol modellezték, hogy mi történik, ha Magyarországot megtámadják, és egy erős, közepesen erős, vagy említésre sem méltó hadsereggel áll ellent. Nem a mai viszonyok alapján készült, de a lényege ma is megállja a helyét.


A gyenge hadsereg egy-két nap alatt összeomlana, a front gyakorlatilag átrobogna az országon, az ország infrastruktúrája lényegében ép maradna.

Közepesen erős hadsereg egy két hét alatt onlana össze, az infrastruktúra 1/3-a elpusztulna.

Erős hadsereg megküzdene minden méterért és mire elpusztulna, addigra az infrastruktúra is.

2022. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
30%

"A gyenge hadsereg egy-két nap alatt összeomlana, a front gyakorlatilag átrobogna az országon, az ország infrastruktúrája lényegében ép maradna."


Mintha ezt szajkózta volna Vlagyimir "másnap Kijevben teázunk" Putyin is, aztán mégsem jött be.

2022. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
42%

#16 Napi szánalmas vonaglás egy ballibtől: "Az meg nem az én hibám és még az országé sem, hogy Orbán magára haragitja az amerikai politikát. Megérdemli."

Persze, persze. Mert neked az tetszene ha azonnal eladnák az országunkat fillérekért az amcsiknak, ugye?

Tudom téged meglep, mert gyurcsány, Bajnai, Medgyessy, Horn és a legutóbbi messiásod MZP is teljes mellszélességgel feküdt volna be minden nyugati elvárásnak akkor is ha az kárt okoz ennek az országnak, de egy ország vezetőjének pont nem az a dolga hogy egy MÁSIK ország elvárásai szerint hozza meg a döntéseit.

Ennek az országnak a vezetője csak ennek az országnak és lakosainak az érdekét kell hogy szem előtt tartsa, kiszolgálja és azért kell hogy kiálljon akár más országokkal, még a szövetségeseivel szemben is.

2022. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!