Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magas árakat maguk a vásárló...

A magas árakat maguk a vásárlók is generálják?

Figyelt kérdés

Azzal,hogy megveszik a drágát..Hiszen ha nem vennék meg méreg drágán az adott terméket,akkor kedvezőbb összegért kellene árulni.Mert különben egyszerűen rárohadna a kereskedőkre.Ha valamire nincs kereslet annak csökken vagy legalábbis nem növekszik,stagnál az ára.

Azért az már felháborító,hogy mondjuk olyan sör aminek év elején 200 forint körül volt az ára már 300.Ilyen mértékű egy éven belüli drágulásra én nem nagyon emlékszem az utóbbi időkből.Háború ide vagy oda itt már közre kel,hogy játsszon a kapzsiság is..



#pofátlanság,ár,kínálat,kereslet,sör
2022. okt. 22. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a vásárlók is. Kereslet.
2022. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem vennék meg a majdnem dupla árú terméket akkor lehet hogy csökkenne az ára.Én pl.túrót nem vagyok hajlandó venni majd 1000 Ft-ért ami előtte max.5-600 Ft volt:)

Bolond volnék.Ami akciós az megfigyeltem hogy már aznapi lejáratú tehát befsol tőle vagy nem,hát köszi akkor inkább kihagyom:)

2022. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha nem veszed meg a sört 300-ért akkor veszteséges lesz a gyár, bezár, kevesebb lesz a termék és még drágább.

Ez egy ilyen spirál, ami megfordul majd idővel, csak túl kell vészelni a recessziót.

2022. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van, amit muszáj megvenni, mert nem kapod meg olcsón, és szükség van rá. Engem az is bosszant, hogy a minőség is romlott több terméknél. Régen a kenyér csak kiszáradt, most egy hét sem kell és megpenészedik, ha nem teszem fagyasztóba. Ezt is a kereslet generálja? Nem hiszem, hogy ilyen kenyeret akar a vásárló.
2022. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy a kereslet-kínálat együtt határozza meg az árat.


De azért ez nem azt jelenti, hogy az ár mögött nincsen semmiféle objektív, mérhető valami.


Induljunk el a kályhától.


A sörnél maradva, ugyan nem vagyok egy sörszakértő, de azt azért tudom, hogy gabonát erjesztenek hozzá.


Azt tudjuk, hogy az idei év a brutális aszály miatt nagy rossz termést hozott.


Tehát, Arató Béla, a gazdálkodó a szokásos 10 tonna helyett csak 5öt tudott betakarítani.

Miközben a saját befektetése a dologba ugyanannyi volt - ugyanannyit kellett szántani, vetni, trágyázni, stbstb.


Tehát, ahhoz, hogy Arató Béla a pénzénél maradjon, kétszer annyiért kénytelen adni a terményét.


Ha a sörgyár kétszer annyiért veszi meg, akkor neki is többletköltsége keletkezett, ő is kénytelen drágábban adni a legyártott sört.


Ráadásul ugye minden mindennel összefügg - például, a fuvaros, aki elszállítja a boltba a sört, egyúttal fogyasztó is, issza a sört.

Tehát mivel drágultak a kiadásai ezáltal, kénytelen lesz szintén árat emelni.

A bolti alkalmazottak szintén isszák a sört, ők is kénytelen magasabb fizetésért dolgozni, hogy a pénzüknél maradjanak.

Ez mind-mind beépül a végtermék árába, és akkor csak egyetlen termék útját elemeztük ki, és azt is csak nagyon leegyszerűsített módon.

Pl. az energiaárakat, benzin, áram, stb. még bele se vettük.

2022. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, ha nekem valami 1000 forintba kerül előállítani és nem adnak érte 1200 forintot, mert drága, nem fogom tovább gyártani. Vagy is egy hónap múlva nem 1200 lesz, hanem egyáltalán nem lesz.Plusz lesz pár munkanélküli, mert leállítottam a gyártást. Most erre haladunk, bezárások, munkanélküliek.
2022. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kereslet-kínálat mellett egy másik nagyon fontos tényező is befolyásolja az árat, ez pedig az önköltség. Amiben benne van minden az előállításhoz szükséges költség és adó a szállítási és egyéb költségekkel együtt. Ennél nem fogja olcsóbban adni senki a termékét, mert akkor rövid úton csődbe megy.

Márpedig a mostani drágulásban első sorban a magas energiaárak, az aszály miatti rossz termés(ami a takarmányt is érinti), és nem utolsó sorban a rekord gyenge forint játszák a fő szerepet.

2022. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vásárlók akarnak többet fizetni, az előállítás, szállítás... stb lett drágább, ami nyilván megjelenik az árban.
2022. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az üzemanyagár, energiaár meg stb semmi köze nincs hozzá, áhh dehogy.😂
2022. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamire megcsappan a kereslet, a gyártók egyszerűen nem fogják gyártani. Senki nem akar veszteséget termelni.
2022. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!