Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eljöhet az az idő, hogy a...

Eljöhet az az idő, hogy a tanárok megbecsülik a munkahelyüket a jelenlegi fizetésükkel?

Figyelt kérdés

Válság közeleg, az előző években tapasztalt munkaerőhiány már bármikor átcsaphat munkanélküliségbe. Ez a vendéglátásban már meg is történt, üresek az éttermek, sokuk bezár télre. A következő ütést az építőipar fogja kapni: sok állami beruházás elmarad, a lakossági megrendelések száma jelentősen csökkent. Az iparban is bármikor elkezdődhetnek a leépítések.


Eljöhet az az idő, hogy sokan irigyelni fogják a tanárokat, mert nekik legalább biztos munkahelyük van, ha nem lázadnak?



2022. okt. 23. 21:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
29%

"Te sem szívesen dolgoznál fillérekért egy olyan munkahelyen, ahol nem hagynak jól dolgozni."


Kis hazánkban szerintem a lakosság háromnegyede kb. így dolgozik-.-..


"Legrosszabb esetben elmennek operátornak. Még ők is jobban keresnek."


Ja, csak egy kreatív szellemiségű, értelmiségi embernek kva xar lesz ám a gondolkodásmentes és monoton élet, akármennyivel is fizetne többet, biztos, hogy az értelmesebbje belebolondul, mert az nem embernek hanem droidnak való !!

2022. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 b1812567 ***** válasza:
76%

"irodalom, történelem, földrajz, tesi tanár vagy tanító"


Talán meglepő, de sok bölcsész dolgozik például szerkesztőségekben vagy multiknál. Tesisek elmehetnek sport területre. De gyakorlatilag szinte bármi mást dolgozhat a tanári pályát elhagyva, többet fog keresni. Még szalag mellett, gyárban is. De sokan valószínűleg külföldre mennek, ahol még éttermi kisegítőként is többet kapnak majd.

2022. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
83%

Sok tanár elmegy üzletkötőnek, coach-nak, HR-esnek, rendezvényszervezőnek. De szerintem az se ördögtől való, ha egy magyartanár könyvesbolti eladó lesz.

A gyakoris tökfejek mindig csak gyári munkás pozícióban tudnak gondolkodni.


Ja, és magántanítványt annyit vállal, amennyit csak bír! Jól lehet ám azzal is keresni. Matematika, fizika, kémia, idegen nyelv szakos tanárok számára nagyon is stabil jövedelem!

2022. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%
Én azt remélem, hogy a tanárok elmennek multihoz több pénzért és összedől az oktatás ha még nem dőlt össze idáig. Ennek szurkolok.
2022. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De pont az a lényeg, hogy a tanárok ne menjenek el, főleg azok akik annyira jók, hogy más területen is megállnák a helyüket. Őket meg kellene tartani.
2022. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"A gyakoris tökfejek mindig csak gyári munkás pozícióban tudnak gondolkodni."


Többen írták hogy ilyen meg olyan munkára nem vennék fel őket és hasonlók. Nem azért írtam azt mert szerintem máshova nem tudnak menni de végső eshetőség lehet az és még ott is jobban keresnének.


Egyébként sok operátornak van valamilyen magasabb végzetsége. Találkoztam olyannal aki a kiszámíthatóbb időbeosztás miatt ment végül operátornak. De sok egyéb ok is van rá.


Nem kell zsigerből lenézni a másikat.

2022. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

25

Jó lenne. De szerintem már annyira rossz a helyzet hogy ha nem lesz írtó nagy emelés akkor elfognak tünni a tanárok.

De lehet emeléssel is mert a nyugdíjhatárán lévők és az újak nagyon nincsenek arányban.


Szerintem befog dőlni a rendszer.

Aztán hogy mik lesznek ennek a következményei azt feltehetően nem a politikusok fogják majd megérezni igazán.

2022. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#27: Pont erről van szó, jól leírtad.
2022. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 manly ***** válasza:
75%
Már nem.Alig van már hitele. tanár.
2022. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
64%
Én amondó vagyok, hogy ne legyenek fizikai, betanított munkások az országban. Csak és kizárólag magasan edukált diplomás emberek akik fél életüket tanulással töltöttek. Értelem szerűen ezért is ők sokkal jobb emberek mint bárki más nem magasan edukált emberek. Egy ilyen ország sokkal jobb lenne szerintem.
2022. okt. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!