Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak egyesek úgy oda...

Miért vannak egyesek úgy oda P. Lili beszéde miatt?

Figyelt kérdés

Én meghallgattam a szöveget. Szerintem egész korrekt.

Vannak benne trágár szavak? Vannak. 4.5 perc alatt összesen 9, ha a "rohadtul"-t is annak vesszük.


De vegyük sorra:


"Nem inge, kvár anem veszi magára" - a szöveg szerint ez egy idézet, már maga az ismétlés is noymatékosítást szolgál, amire a trágár szó csak ráerősít, szóval retorikailag helyén van.


Legfaszább - mai nyelvezet, informális, de nem tekintendő trágár szónak


"Ki tudod törölni a gondolkodást? A fszt" - Erős nyomatékosítás, retorikailag teljesen a helyén van.


"Leszarjuk ki az apa, az anya" - nyomatékosítás, retorikailag rendben van, ráadásul a fiatalok (30 és alatta) egyszerűen így beszélnek, szóval teljesen természetes


"HírTV: Ki kinek a fszát szopja teli erőből" - a média minőségének drasztikus leképzeése, retorikailag rendben van. Nekem erről amúgy Tankcsapda Agyarország c. száma jut eszembe.


"A fszomat az ideológiába" - basic életérzés a mai politikát illetően. Hűen tükrözi azt az indulatot ami az Y generációt és az utánuk születetetteket jellemzi a politikával kapcsolatban. Nem csak retorikailag van helyén, de nem is lehet másképp kifejezni már ezt az érzést.


„Bzi libsik azt aakrtják” - idézet, nem kell messzire menni hozzá, szerintem itt a kérdés alatt is lesznek ilyen válaszok:D


Rohadtul nem - Ez trágár? Tegyük fel, hogy igen. Ezt le lehetett ovlna cserélni egy "baromira nem"-re, de az az igazság, hogy a "nagoyn nem" az elég bénán hatna.


"Kibszott jövő" - nyomatékosítás, retorikailag helyén van, ráadásul a szöveg legvége ami nem maradhat hangsúly nélkül, szóval a szöveg tulajdonképpen meg is követeli.


Szóval mi a gond? Eleve elég kis százalékát teszik ki a szövegnek, bár tény, hogy miután legtöbbször a mondandó nyomatékosítására vna használva, így pont fókuszpontba kerülnek.

De egyértelműen nem mondható rá, hogy "végigtrágárkodja" vagy hogy folyamatosan csak ilyen szavakat használna. Szinte mindegiyknek helye és szerepe van a szövegben.


Illetve még azt is érdemes megemlíteni, hogy ez nem TV-s vagy rádiós szereplésre készült, így nem volt szempont ezen médiumok szabályzatának figyelembe vétele. Inkább az kérdéses, hogy NMHH-s szempontból hogy adhatták ezt le ezeken a felületeken. Bár gyanítom nem adták le mind a 4 és fél percet...


Szóval... miért is kell pontosan kiakadni ezen a szövegen?



2022. okt. 26. 13:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

8# as miért akarod védeni a védhetetlent??

Te nyomatékosításról beszélsz.

Akkor elárulom neked, hogy a magyar nyelv annyira sokszínű, annyi " árnyalata" van, hogy ezt a beszédet mindenféle káromkodás nélkül is el lehetne mondani.

MOST, ha már így nyelvészkedsz ", írd le trágár szavak nélkül azt a bizonyos beszédet. Simán menni fog és még nyomatékosan is ki lehet emelni, amit akarsz.

Egyszerűen vállalhatatlan, hogy egy tinédzser a nemzeti ünnepen ilyen szavakat használ.

Ennyi!!

2022. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

9-10

De az oktatás helyzete nem ellenzéki-kormánypárti kérdés. Következésképpen ki emiatt "lökdösődik át a Fideszhez" az eleve nem is érti a szituációt.


Szerintem a "sutyerák stílus" bőven nem ott kezdődik, ahol egy elég jól megszerkesztett és felépített szövegről van szó, amiben Széchenyit idéznek:D

2022. okt. 26. 14:55
 13/18 anonim ***** válasza:

"De az oktatás helyzete nem ellenzéki-kormánypárti kérdés."


Valóban nem az, 12+ éve fidesz van, olyan többséggel amivel bármit megtehet, mégsem tette.


Az oktatás helyzete fidesz kérdés, 12 éve úgy pusztítják ahol csak érik.

Egy tollvonás lett volna stadion helyett oktatásba ölni a pénzt.


Történelmi bűn amit a fidesz elkövet, nem csak az oktatás terén.

Ez viszont majd a 2030 as törikönyvbe lesz csak benne.

2022. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Láthatod kérdező legtöbb embernek nem tetszik ez a stílus. Ne erőltesd
2022. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14, én azt látom, hogy a legtöbb ember magát a beszédet nem hallotta, csak véleménycikkeket olvasott róla.
2022. okt. 26. 16:33
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
Csak azt nem tudom hogyan lehetne lilinél monotonabban, mesterkéltebben felolvasni egy nem rá irt szöveget,amin látszik, hogy a szájába adják?
2022. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16, hát nem egy nagy előadó, az tény. De a szöveg az övé.
2022. okt. 27. 08:21
 18/18 anonim ***** válasza:
37%

Régen volt de azért írok. Én szintén meghallgattam.


A mondandója szerintem teljesen rendben van értelmes. A felháborodók pedig nem hiszem, hogy ne használnának ilyen vagy ennél trágárabb kifejezéseket. Akkor milyen alapon is vannak felháborodva?


Irodában diplomásokat hallgatva 5 perc alatt ennél sokkal több és trágárabb szövegeket lehet hallani.

De ugyan ilyen módon a politikusok káromkodásain sem háborodott fel még senki. A filmek és zene számok káromkodásain sem nagyon szoktak felháborodni, főleg nem ennyire.


Akkor ezen miért is?

2022. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!